Nestorkea Nestorkea komentáře u knih

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Výborně napsaná kniha o neuvěřitelných osudech tří matek a jejich dětí. Co ty ženy dokázaly zvládnout, je pro mě nepochopitelné a mají můj obrovský obdiv. Je strašné, co je jeden člověk schopen udělat jinému.. Jen doufám, že tato historie se už nikdy nebude opakovat.

18.12.2018 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Česká detektivka, která mě velmi mile překvapila. Vraha jsem tipoval poměrně brzy, ale hodně dlouho jsem nebyla přesvědčena, že správně. Ještě ve 4/5 knihy vlastně vůbec netušíme, kdo je hlavní zloduch, a stejně děj ubíhá rychle a nenudí. Výborná kniha.

08.06.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Velmi zajímavá kniha. Musela jsem si nejdříve zvyknout na autorčin styl, ale pak se četla jako po másle. Závěr mě překvapil a potěšil, i když otevřené konce mě většinou spíše zklamou.

16.11.2021 5 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Autorův web znám a líbí se mi, proto mě samotnou překvapilo, jak na mě zapůsobila kniha. Prostě se mi nelíbí. Zaprvé mi těch zákonů připadá strašně moc, kdyby měl člověk změnit všechno, potřeboval by tak patnáct životů. Bohužel osobně bych i potřebovala více poradit, jak změny provádět, protože věta "nebojte se, naučíte se to" mi cestu moc neukázala. Celkově mi to připadá takové povrchní, a nelíbí se mi hodnocení, jaké partnery si nemáme vybírat. Motivační kniha by podle mě měla být o tom, jaké máme dělat změny na sobě, protože nikoho jiného nezměníme, pokud nebude chtít.

01.03.2017 2 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Pro mě byl tenhle díl asi nejlepší z Three Pines. Fantastické prolínání tří dějových linií, a ačkoliv se myšlenky proplétají dosti náhle, snadno jsem se orientovala.

18.06.2018 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Interesantní kniha, moji milí bratři. Místy gražná, místy gud, místy až fírová. Rozhodně nutí jednoho hjumaníka zaměstnat brejn v gulliverovi. Ještě mi bitkově potrvá, než to zpracuju. A to divný tolkování mi dalo bolšácky zabrat.

14.09.2017 3 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Úžasně napsaná kniha, která přináší svědectví o pro nás nemyslitelných hrůzách. Možná je psaná suše, s despektem, stoicky či s černým humorem. Ale aby člověk přežil a psychicky se nezhroutil, asi mu nic jiného nezbylo. Musel se nadevše povznést a uvědomit si, že přežil to nejhorší, že nic horšího už přijít nemůže. Pro mě osobně byl nejsilnější konec knihy s obrazovou přílohou a komentáři k jednotlivým fotografiím. Dokud se jednalo jen o text, byla to jen dobrá kniha. Ale když jsem si k postavám přiřadila konkrétní tváře, uvědomila jsem si jejich prožitou hrůzu i to, že bezpočet lidí neměl takové štěstí... A nejsilnější bylo zjištění, že autor nakonec spáchal sebevraždu. Běhá mi mráz po zádech..

01.12.2016 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Nevím, jestli si od Kinga ještě nějakou knihu přečtu. Proč? Protože tahle byla dost dobrá! Vytáhla mě do děje, bála jsem se a v noci se mi špatně spalo. Super, ale vzhledem k následkům nemám do něčeho dalšího odvahu :-)

11.01.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Originální a zajímavá kniha. Líbilo se mi prokládání faktografických a románových částí. Je mi teskno z toho, jak byly tyto moudré ženy pronásledovány po mnohá staletí. A taky z toho, že je v dnešní době někdo schopen říct, že "za komunistů se žilo líp".

15.11.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Váhala jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdami a nakonec dávám pět. Půjčila si ji totiž mamka a zhltla ji na jeden zátah :-) Vzhledem k tomu, že knihy o holocaustu čtu často, byl mi tento námět blízký. Četla se sama. Od smrti Brumbála je to poprvé, co jsem se u knihy rozbrečela. Autorka čtenáře zcela vtáhne do děje, před očima ubíhá jako film. A tak jsem na jedné stránce plakala, a na další se smála. Krásné zachycení drobností všedních dní, které nám mohou zcela změnit život. Kdo přečte, pochopí, co se tu tak neohrabaně snažím vypsat...

22.07.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Nezbývá než souhlasit s níže napsanými pětihvězdičkovými komentáři. Knihu jsem četla kvůli ČV, myslela jsem, že mě nebude bavit, ale zhltla jsem ji jako malinu. Žádná jiná kniha mě tak silně neinspirovala k navštívení určitého místa..

17.06.2018 5 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Na své první setkání s touto knihou nikdy nezapomenu. Už je to pár let zpátky.. V knihovně jsem prostě zahlédla další dílo od svého oblíbeného autora pohádek, tak jsem ji bezmyšlenkovitě popadla.. Pravda, název byl trochu zavádějící a desky značně ohmatané, ale nevěnovala jsem tomu pozornost.. Cestou domů přeplněným vlakem jsem ji otevřela, první stránku jsem nevěřila vlastním očím, na druhé stránce jsem pochopila, že to, co čtu je tam opravdu napsáno. Rychle jsem ji zase vrátila do tašky a dočetla až doma. Myslím, že kniha si na nic nehraje, už název vypovídá, o čem bude a každá stránka to 100% splňuje. Prostě psané porno. Tečka. A blbé to není. (Dala jsem si ji i do seznamu přečtených knih k maturitě-Oscar Wilde, že jo.. , ale bohužel jsem si vytáhla suchou Němcovou:-D)

14.02.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Myslela jsem si, že mě kniha vzhledem k žánru nebude bavit a bude se číst špatně. Ó, jak jsem se mýlila.. Pohltila mě. Potila jsem se. Běhal mi mráz po zádech. O to víc, že to, co je v knize psáno, není v budoucnu až tak nereálné.

02.11.2017 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Three Pines mi s každým dílem přirůstají k srdci, i s obyvateli. Přistihla jsem se, že v průběhu čtení doufám, že se nakonec opravdu nestala vražda, že to byla jen souhra okolností a nakonec nikoho nezavřou... :-) Ke knihám od této autorky utíkám od drsnějších a krvavějších detektivek, je to tak trochu odpočinková četba. I přes mord tak trochu romantické čtení.

21.10.2016 4 z 5

Nebylo to špatné, ale asi jsem čekala víc. Vadily mi hovorové moderní výrazy, Taitova genialita ve všech odvětvích, předvídatelnost děje. Milá, oddechová historická romance, ale nic víc.
Řeka bohů, aneb jak jeden otrok dokázal manipulovat dějiny celého Egypta.. Nevím, no...

09.12.2020 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

(SPOILER) Skvělé a mrazivé, Helen se tímto počinem zapsala do seznamu mých oblíbených autorů.
Mám jen jednu výhradu- tím, že sežerete kanylu, se nezabijete... Fakt ne.

02.10.2020 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Že je to pohádka pro dospělé? No a co? Která z knih Keplerů, Nesba nebo třeba Agáty není vlastně pohádka? Děj ubíhá rychle, Tuesday je geniální a má bezvadné myšlenkové pochody. Ačkoliv jsem ke knize přistupovala s rozporuplnými pocity, naprosto mě pohltila.

10.06.2020 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Opět nádherná kniha. Ačkoliv detektivní, milá a příjemná. Přála bych si poznat muže jako je Gamache a lidi i prostředí vesničky Three Pines. Jak bylo již několikrát zmíněno, sérii je nutné číst popořadě jak byla napsána. Pak se vše krásně prolíná a s každým dílem přirůstá blíže k srdci čtenáře.

30.05.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Příjemně ubíhající oddechová detektivka. Nemusíte u ní moc přemýšlet, není zbytečně překombinovaná a vraha jsem neodhadla. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci, konečně někdo, kdo netrpí sebevražednými sklony, alkoholismem, sexuální náruživostí ani jinou patologií.

20.03.2019 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Zpočátku se děj dost vlekl, někdo pořád někam chodil, ale návštěvy neměly žádný výsledek. Zhruba od poloviny vše krásně ubíhalo. Závěr překvapil.

11.09.2018 4 z 5