Neri Neri komentáře u knih

Já se z tebe zblázním Já se z tebe zblázním Carole Matthews

Na rozdíl od knihy Jediná cesta vede nahoru od stejné autorky mě tato kniha místy nudila, vše se mi zdálo už předem jasné. Ani těch vtipných momentů zde nebylo zase až tolik, vše bylo trochu přitažené za vlasy a chování hlavní hrdinky bylo jedno klišé za druhým. Ale jako jednoduchá oddechovka po práci nebo na deštivé víkendové odpoledne - proč ne.

07.06.2013 3 z 5

Jediná cesta vede nahoru Jediná cesta vede nahoru Carole Matthews

Připojuji se k mysterygirl - kniha mě bavila od začátku do konce. Milé, vtipné i mírně romantické čtení o tom, že peníze a luxus člověku nutně nezajistí vnitřní spokojenost a naopak ve chvíli, kdy jste na dně a bez peněz můžete potkat opravdové přátele a najít sebe samotné. To vše podáno velmi čtivou formou. Moc se těším na další knihy této autorky.

04.06.2013 5 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Kniha ve mě zanechala natolik depresivní dojem, že se mi hodnotí jen velmi obtížně. Tolik negativních událostí, poporodními depresemi počínaje, přes všechny existující manželské i rodinné problémy ...........nějak toho na mě bylo moc. Nemyslím si, že v běžném životě se nám takové problémy vyhýbají, ale přece jen to vše zhuštěno do jedné nepříliš objemné knihy? Styl kterým je kniha psána se mi líbil moc, stejná situace z pohledu hlavních zúčastněných postav, to jediné mě opravdu bavilo. Možná v budoucnosti ráda zkusím novou knihu této autorky, ale určitě potřebuji delší odstup, případně jiné osobní rozpoložení.

03.06.2013 2 z 5

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

Oddechové, nenáročné čtení, pokud ke knize přistupujete s tímto záměrem, asi nezklame. Rozhodně mě ale snaha o český Sex ve městě nijak neuchvátila a i těch vtipných momentů jsem asi čekala víc.

02.06.2013 2 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Hodně čtivé, přesně tento typ thrilleru mám ráda, psycho a hodně napínavé, navíc mimořádně zajímavé téma opakované ztráty paměti. Jen mi některé pasáže připadaly zbytečně protahované a konec zase příliš zjednodušený. Ale i tak skvělé a určitě doporučuji k přečtení.

29.05.2013 4 z 5

Deník zlého psa Deník zlého psa Martin J. Howard

Jelikož jsem typickým cílovým čtenářem této knihy - mám psy, miluji je a často si při pohledu na ně kladu otázku, co si tak asi v určitých situacích myslí o mě - kniha mě jednoznačně nadchla, při čtení jsem se místy nahlas smála a pokud jsem se zrovna nesmála nahlas, minimálně úsměv mi zůstal na tváři při čtení celé knihy. Přímo dokonale propracované charaktery jednotlivých psů, osvěžující a vtipný "psí" slovník. Pro mě ideální oddechové čtení a čestné místo v knihovně mezi "zvířecí" literaturou.

29.05.2013 5 z 5

Deník polepšeného psa Deník polepšeného psa Martin J. Howard

Knize o polepšeném Blakovi pro mě už navždy bude patřit jedna z nejvyšších příček v oblíbenosti, už několikrát jsem se k ní s láskou vrátila a stále má pro mě kouzlo, jako když jsem jí četla poprvé. Uvolňující, oddechové, inteligentní, vtipné, místy dojemné čtení, které mě baví každou stránkou.

29.05.2013 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pro mě jednoznačně nejlepší kniha autorky a vůbec jeden z nejkrásnějších a nejlidštějších příběhů, které jsem kdy četla. Přestože je příběh hlavní hrdinky Anny plný hrůz a trápení, celkově vyznívá celá kniha velmi pozitivně, díky obrovské vnitřní síle Anny, díky její schopnosti vidět ve všem a na každém to lepší, to dobré.

26.05.2013 5 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Výborně zpracované téma "nezdravé" lásky, která se zvrhne v pronásledování. Stránku za stránkou jsem s napětím četla, jak se ze sebevědomé Judith stává psychická troska, jak snadno lze manipulovat s lidmi, kteří dříve byli vašimi nejbližšími přáteli nebo rodinou. Moc příjemnou postavou a určitým odlehčením pro mě byla učnice Bianca. Překvapivý závěr knihy je příjemným bonusem, celá kniha se čte jedním dechem ...........za mě rozhodně plný počet hvězdiček.

26.05.2013 5 z 5

Bílá odysea Bílá odysea Nicolas Vanier

Vyprávění o drsném severu a o mimořádném přátelství mezi člověkem a psem mě dostalo na kolena. Nádherná krajina, souznění s divokou a nevyzpytatelnou přírodou a především se svojí desetičlennou psí smečkou, ale také neskutečná dřina a vyhrocené vztahy v týmu během expedice. Dávám plný počet hvězdiček, kniha i autor si je plně zaslouží.

19.05.2013 5 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Příběh o tom, jak daleko je žena schopna ve jménu lásky zajít, nakolik na této cestě ztratí sama sebe a bohužel také důvěru těch nejbližších. Čtení pro ženy a určitě to není čtení hloupé. Mě kniha oslovila a četla se mi velmi hezky.

17.05.2013 4 z 5

Yukon Quest Yukon Quest John Firth

Úžasné čtení. Mohla bych dál psát všemožné superlativy, ale lepší je knihu přečíst. Nadchne nejen milovníky psů a mushingu, ale každého, kdo je jen trochu romantická duše a kdo má jen trochu smysl pro dobrodružství, odvahu a čest.

08.05.2013 5 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Tak tahle kniha mě dostala. Skvělá atmosféra britského venkova, lehce depresivní vyšetřovatel, celé je to takové hodně "britské". Psáno lehce, čtivě a ten závěr - šok je slabé slovo. Vřele doporučuji!

30.04.2013 5 z 5

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

Autorku mám moc ráda, i když jsou její příběhy stále podle stejné šablony, čtou se příjemně. Stejné je to i s novou knihou Ranč u dědečka, nenáročné, milé čtení pro ženy, příběh, který se v různých obměnách může stát nám všem. V tomto případě hodně na téma lásky mateřské, ale nejen té. Jen hlavní hrdinka se mi zdála trochu moc "superžena", bez chyb a tak vstřícná ke svému okolí, až se to, alespoň mně, zdálo trošku přehnané.

20.04.2013 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Přidávám se ke všem pozitivním komentářům. Začíst se trvalo jen prvních pár stránek a pak už mě děj nepustil. Čím víc se blížil okamžik, kdy se obě časové roviny protnou, tím víc stoupala moje tepová frekvence. Napínavé a hodně děsivé.

15.04.2013 5 z 5

Ať myši nepláčou Ať myši nepláčou Magda Váňová

Pro mě určitě jedna z nejslabších knížek autorky, ale nemohu říct, že by byla vyloženě špatná nebo postrádala čtivost. Zhruba první třetinu knihy jsem byla šokovaná obhroublostí hrdinů, pak jsem si zvykla, v poslední třetině zase kniha finišuje do sladkobolného a vrcholně nepravděpodobného konce. Celou dobu jsem měla problém alespoň trochu pochopit chování nejen hlavní hrdinky, ale i ostatních postav. Přesto si s chutí přečtu každou další autorčinu knihu, její styl psaní je mi velmi příjemný a zatím jsem nikdy nebyla vysloveně zklamaná.

11.04.2013 4 z 5

Příběhy z pražské zoo Příběhy z pražské zoo Jiří Felix

Kniha mého dětství, četla jsem ji tolikrát, že jsem většinu příběhů znala nazpaměť. Miluji ji dodnes a na šimpanze Hurvínka a Máničku, orangutana Bimba, sloní rodinu a další nikdy nezapomenu.

06.04.2013 5 z 5

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

První kniha Joy Fielding, která mne nijak neoslovila. Ani bych nepoznala, že čtu právě její knihu. Pro mne docela nuda, hodně nepravděpodobný příběh, prostě mi tam chybělo všechno, na co jsem v ostatních knihách zvyklá a co pro mne dělá její příběhy tak čtivé.

06.04.2013 3 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Moje první kniha této autorky, četla jsem první vydání z roku 1992, od té chvíle jsem její nadšenou obdivovatelkou. Skvělá kniha, přečtena jedním dechem, patří mezi ty nejlepší. Hodně napínavé psycho.

06.04.2013 5 z 5

Náhoda nebo osud Náhoda nebo osud Magda Váňová

Ač povídkové knihy zrovna moc nevyhledávám, tu od mé oblíbené autorky Magdy Váňové jsem si nemohla nechat ujít. A zklamaná jsem rozhodně nebyla. Především první dvě povídky Tanečnice a Milionový tiket se mi moc líbily. Naopak poslední z povídek - Fotomontáž - tam už mi děj připadal hodně přitažený za vlasy. Určitě ale doporučuji, příjemné oddechové čtení.

05.04.2013 4 z 5