Já se z tebe zblázním

Já se z tebe zblázním https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121614/bmid_ja-se-z-tebe-zblaznim-Hgc-121614.jpg 3 50 16

Anna Terryová je mladá matka dvou dětí, která má jeden rozvod za sebou a druhý před sebou. Manžel ji opustil před víc než rokem a nechal ji zcela bez prostředků. Nick Diamond je majitel neperspektivního autobazaru, kterého z domova vystrnadila manželka-vegetariánka kvůli řezníkovi. Dočasně přebývá u rodičů a snaží se vzdorovat přehnané péči své matky. Do čekárny právnické firmy oba zavede tentýž důvod – rozvod. A okamžitě si padnou do oka. Jenže než se jejich vztah stihne rozvinout, jejich ex-partneři se o ně začnou znovu zajímat a chtějí se k nim vrátit. A Anna i Nick mají pocit, že by jim měli dát další šanci… Ale co když se do sebe stihli doopravdy zamilovat? Nebudou svého rozhodnutí litovat?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

You Drive Me Crazy , 2010

Dyaebl
11.12.2022 2 z 5

Poměrně jednoduchý příběh vyprávěný dost poutavě a nakonec i dynamicky, čemuž napomáhají velmi krátké kapitolky a časté měnění perspektivy vyprávění. Celkově je však příběh poměrně triviální a tím pádem i předvídatelný. Avšak to je nejspíš součástí literatury žánru tak zvláštně pojmenovaného „pro ženy“. Přirovnal bych tyto knihy k takové jistotě, po které sáhnete přesně tehdy, když v životě určitou jistotu potřebujete, protože přesně víte, co se stane a jak celá zdánlivě neřešitelná situace nakonec dopadne. Spoiler, skončí dobře. Protože prostě musí. A přesně díky tomu chápu, že i tento typ knih existuje a také proč je tak populární. Je totiž výborně nenáročný a v posledku slouží k ukrácení dlouhých chvil a nalezení klidu v nejistých časech.

Čemu však moc nerozumím, je obálka. Ta vypadá, jako by se mělo jednat o knihu pro teenagery, ačkoli si nejsem jist, zdali by adolescent, který sáhl po knize právě kvůli obálce (a kdo to nikdy neudělal?), užil příběh dvou rozvedených třicátníků a jejich milostných dobrodružství doplněných o starosti o děti, vyrovnávání se s odmítnutím a v neposlední řadě také domácího násilí.

Výsledkem je tedy kniha čistý průměr, který však pobaví. Člověk nesmí čekat víc.

yonda
16.12.2020 4 z 5

Zcela neobvykle byla první půlka knihy lepší, než ta druhá. Pak už jakoby chyběly nápady a docházelo k nelogickým zvratům, načeš konec byl velmi překotný. Nicméně 4 hvězdičky za tu první polovinu, která se četla moc hezky a v rámci žánru přinášela přesně to, co čtenář(ka) očekává.

helenkan
07.12.2019 2 z 5

Prostě jen něco na pobavení a ukrácení dlouhé chvíle.

Mufka
23.07.2018 5 z 5

Autorku mám ráda, takže jsem si knihu přibalila na dovolenou a docela se bavila :-)

Pavouček2
12.02.2018

Za mě nedočteno.

Smiley96
26.04.2017

Příliš předvídatelná kniha, která mě ničím nepřekvapila, slabší kousek

coolpet.CP
28.03.2016 4 z 5

Na začátku knížky jsem se do čtení musela nutit,ale pak jsem se do ní tak začetla že jsem ji skoro nedala z ruky.Mně osobně se kniha líbila a ráda si od autorky přečtu další.

Beky
22.03.2016 3 z 5

Nebylo to nejhorší, nicméně už od začátku bylo jasné, jak to dopadne a prostředek byl moc protáhlý, zbytečně "dramatizovaný" a komplikovaný. Znám i lepší knihy, ale pro nenáročné čtenáře se to dá ...

SBH
25.02.2016 odpad!

Jsem milovnice romantických příběhů nutně zakončených happy endem. Autor se musí sakra vynasnažit, aby mě něco zklamalo. A podařilo se! Anna je nevzdělaná, neschopná, snad hezká, nicméně požaduje nejméně manažerský post v nadnárodní korporaci. Nickův altruismus, kdy svůj autobazar prakticky rozdává kolemjdoucím seniorům mě vyděsil. Všechny postavy mi byly protivné, vtipy působily mdle, zápletka nudná. Moje nároky nejsou vysoké, ale tohle jsem nedokázala ani dočíst.

Daenerys
18.01.2016 1 z 5

Rozečteno, nedočteno... Moc naivní, snaha o nadhled a vtip moc toporná. Bohužel.

nikkifinn
05.01.2014 4 z 5

Mně se to líbilo :) Prostě příběh ze života, krásné postřehy autorky, humor :) přečtu si od ní určitě další :)

malen
19.10.2013 4 z 5

Celkově se mi to líbilo, ale musím souhlasit s předchozími komentáři, místy jsem se musela do čtení nutit. Nakonec jsem však z knížky měla dobrý pocit, takže si asi přečtu i jiné knížky této autorky.

kathy
07.10.2013 2 z 5

Kniha nebyla špatná, ale upřímně - čekala jsem něco víc... do čtení jsem se musela chvílemi i "nutit" a to mě nebavilo. Z napínavého děje toho tam bylo moc málo, takže moje hodnocení je - průměr.

jasmína
24.08.2013 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ani se mi nezdála slabší než jiné knihy od této autorky. Prostě ze života, jedni mají štěstí, druzí holt ne.....

Neri
07.06.2013 3 z 5

Na rozdíl od knihy Jediná cesta vede nahoru od stejné autorky mě tato kniha místy nudila, vše se mi zdálo už předem jasné. Ani těch vtipných momentů zde nebylo zase až tolik, vše bylo trochu přitažené za vlasy a chování hlavní hrdinky bylo jedno klišé za druhým. Ale jako jednoduchá oddechovka po práci nebo na deštivé víkendové odpoledne - proč ne.

superrodina
13.05.2012 4 z 5

Zábavné romanticko komediální čtení pro ženy, nejlépe 30+.

rozvod

Carole Matthews
britská, 1960
2022  64%Čokoládový klub
2012  67%Já se z tebe zblázním
2010  76%S tebou nebo bez tebe
2022  75%Slunečné dny a mořský vánek
2013  63%Letní snění

Kniha Já se z tebe zblázním je v