nereidka nereidka komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Z této knihy jsem byla absolutně nadšená a i jsem se u ní dost bála. Byla pro mě přelomová, protože od té doby čtu S- F daleko víc..

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Uf, tak to byl tedy hrozný brak. Fakt se divím, že jsem to dočetla do konce..Ten jazyk, ty občasné výrazy. Je to matlanina vycucana z prstu od začátku do konce. Asi bych si to uměla představit číst někde na pláži s 2 promile, ale takhle jsem se tedy hodně překonávala.

10.02.2024 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu jsem přečetla za dva dny a fakt jsem se těšila, jak příběh bude pokračovat a jak se vyvrbi. Pak už jsem se začala trochu nudit, vadily mi opakující se pasáže a konec mi přišel úplně vycucany z prstu.

28.11.2023 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Od začátku do 3/4 knihy jsem skoro ani nedýchala..Super napětí. Konec se mi zdál už trochu vycucaný z prstu a jen jsem ho přelítla...Ale doporučuji

10.12.2015 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

U této knihy jsem pomalu ani nedýchala, nemohla jsem se zbavit pocitu se cítit jako ONA. Rozhodně bych nebyla tak statečná..Fuj, to je pocit..Ústřední dvojice mi byla moc sympatická a díky Asadovi v knize bylo i pár vtipných pasáží, super!

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tuto knihu jsem četla nekonečně dlouho...A to mám většinu přečtenou za pár dní..Nebyla jsem tak nadšená jako ostatní. Byla to má první kniha od tohoto autora myslím, že i poslední...

20.05.2015 3 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Moc pěkné, King nikdy nezklame. Shawshank už je moc profláklé, mě nejvíc uchvátilo Tělo. V Americe jsem nějakou dobu pobývala a líbí se mi, jak King umí vystihnout atmosféru, připadala jsem si, jako kdybych s kluky ,,blbla" taky :)

09.07.2015 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Uff, to byla kniha. Od začátku do konce jsem měla z této knihy takový stísněný pocit, asi také proto, jak samozřejmě hrdinové brali, v jaké situaci se nacházejí. Velmi doporučuji!

20.05.2015 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

S touto knihou jsem se poprvé setkala na základní škole, kde nám jí četla paní učitelka při rodinné výchově. Před pár lety, jsem se rozhodla ji znovu přečíst a byla jsem opět nadšená. Hlavně mně díky ní přešly všechny nápady nějakou drogu zkusit.

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Film jsem neviděla, ale kniha mě moc bavila. Byla mi blízká hlavní hrdinka jejími příběhy a že je tak trochu ,,trdlo". Přenesla jsem se spolu s ní i do té nádherné krajiny. Co mne trochu bych chyběl byl nějaký seberozvoj, co si vlastně autorka z té cesty odnesla, na co přišla, jak se díky tomu vnitřně změnila?Ale moc hezké čtení

05.01.2024 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Tak toto byl mazec od začátku do konce...Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Nechápu, kde King bere takové nápady, dokonce jsem se i párkrát zasmála, hlasy byly super. Výborné

11.10.2015 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Moc jsem si čtení této knihy užila..Ale prý Miláček, tsss, já bych ho zabila :D

23.09.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nevím, jestli jsem u této knihy víc brečela nebo se smála, možná to první. Protože mi to prostě přišlo jako hrozný doják. A trochu jsem se v něm poznávala i když mi ještě není ani 30 :D Doporučuju a dávám 5 hvězdiček.

20.08.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

20.08.2015 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Mně se moc líbilo. Hlavně když jsem rok na to jela do Washingtonu a mohla se na své nabyté vědomosti podívat v praxi :)

21.05.2015 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Tato kniha byla o dost slabší, než první díl a přinutila mě si dát na chvíli od trilogie pauzu. Chvíli jsem se ztrácela v postavách a zápletka mě tolik nepohltila. Ale doporučuji.

20.05.2015 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tato kniha mě absolutně dostala a přečetla jsem jí jedním dechem. Mé první setkání s panem Larssonem a určitě ne poslední!

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Naprosto strhující a úžasná knížka, vím, že jsem po ní byla ještě pár dní mimo a bylo mi líto, že už se musím se světem pod kupolí rozloučit. Vřele doporučuji!

20.05.2015 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Chvíli jsem si musela opět zvyknout na Kingův styl, ale kniha se mi nakonec moc líbila. Bylo mi při čtení i kolikrát úzko, když jsem si sebe představila v kůži Billyho. Bavilo mě i to cikánské prostředí a konec dost dobrý :)

26.03.2024 4 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Autorův styl psaní mě velmi brzy vtáhl do děje a Jamesovi jsem držela palce. Konec mě spíš rozesmutnil..Na knihu ale myslím ještě teď, tj. týden po dočtení. Doporučuji

07.09.2015 5 z 5