NatyDee NatyDee komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velmi krásná kniha, dobře se četla a příběh stál za to. Osudy tří žen ve "třech" dobách a pohled na jejich život. Zajímavé, poutavé a občas vedoucí k zamyšlení zda by se člověk zachoval stejně, jako hlavní postavy....rozhodně doporučuji přečíst...

15.03.2019 5 z 5

Moc jsem se těšila na další díl Aristokratky a opět nezklamal. Něco tak vtipného jsem dlouho nečetla, přečteno na jeden zátah a pokud se chcete zasmát a pobavit, tak jedině doporučuju!!!!

17.02.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Zajímavý díl, především doktorka Alex a její manipulace, fakt jsem se nestačila divit...

06.06.2019 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Knížka plná romantiky, sexu, ale také vtípků a narážek. Musím uznat, že jsem se při některých pasážích i dost bavila. Jinak klasická romantika a příjemné čtení, takže pro relax určitě doporučuju :-)

03.10.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Musím říct, že mě kniha velice překvapila. Začala jsem jí číst na základě doporučení kolegyně z práce a nelituju, určitě si přečtu i ostatní díly. Pokud se chcete smát od začátku do konce tak velice doporučuju!!! (musím říct, že na mě lidi ve vlaku občas divně koukali jak jsem se usmívala;-) )

02.05.2017 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Moje první knížka od tohoto autora. Nevěděla jsem co čekat, jelikož kniha je psaná od konce. No musim říct, PÁNI! Četlo se mi to samo asi tak od třetiny knížky, než jsem si zvykla, ale můžu říct, že knížka, za mě, určitě dobrý - konec resp. začátek mě překvapi, neříkám, že jsem v průběhu knížky nečekala nějakou levárnu, ale že až takhle....každopádně zajímavý čtení, povedlo se....

09.03.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Zajímavý příběh, s každou stránkou nové informace, které vedou k odhalení nejednoho tajemství a pachatele. Ale ten konec, to bych nečekala!!! (nejedná se o pachatele, kdo četl už ví :-) )

24.02.2019 4 z 5

Od oltáře do Santiaga aneb na svatební cestu pěšky Od oltáře do Santiaga aneb na svatební cestu pěšky Lukáš Hanuš

Kniha je psána formou deníku a můžu říct, že se mi moc líbila. Každý den přinesl něco nového a můžu říct, že jsem se u některých zápisů dost bavila. Každopádně ujít celou cestu klobouk dolů. Rozhodně doporučuji přečíst, stojí to za to.

16.08.2020 5 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Kniha se mi četla sama. Mám historii ráda a náhled na "pletichy" dvora carevny byl velmi zajímavý. Příběh je vyprávěn z pozice dívky Varvary, která se stane "jazyk" (donašečkou). Její život také nebyl lehký, ale zprostředkovala pohled na život carského dvora a příchod Kateřiny Veliké do země a stala se její důvěrnicí. Pro mě určitě poutavé čtení, které doporučuji a těším se na další díl.

08.02.2019 4 z 5

Dáma v Toweru Dáma v Toweru Jean Plaidy (p)

Anna Boleynová ušla velký kus cesty až na královský trůn, leč za to zaplatila daň nejvyšší - život. V knize mě asi nejvíce zaujalo to, že Anna několikrát zdůraznila, že byla mladá a naivní, což se jí dost vymstilo. Od této autorky to je má první knížka, ale uvažuji že si přečtu další...

16.08.2018 4 z 5

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Výborná oddechovka. Bradfordovský apetit je prostě nepopsatelný. Opravdu jsem se při některých scénách dost pobavila.

08.02.2018 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Archer a Bree, oba mají své tajemství, resp. bolavé tajemství, před kterými oba chtějí uniknout a zapomenout až společné setkání je donutí jít dál. Poutavý příběh, který odkrývá dávná tajemství. Rozhodně zajímavé téma, kde je nabídnuto téma znakové řeči...

15.05.2016 4 z 5

Tak trochu jiná Tak trochu jiná Nina Berry

U knížky mě zprvu upoutala její obálka, která je opravdu povedná. Obsah se mi velice líbil, jelikož jsem čekala takovou "předehru", ale kniha jde hned od začátku do příběhu. Dez a Caleb to je prostě dvojka. Doufám, že knížka bude mít pokračování, přece to takhle neskončí? ;-)

14.10.2014 4 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Skvělá knížka, která prostě má své kouzlo. Měla jsem tedy možnost vidět ji i v divadelním zpracování v Divadle v Dlouhé a klobouk dolů velmi se jim to povedlo.

20.09.2013 5 z 5

Rubín je krví mého srdce Rubín je krví mého srdce John Clarke Bowman

Krásný historický román, který zachycuje kolonizaci ve Virginii. Velmi zajímavý je popis života tamních lidí a přírody ve Virginii i postupné kolonizace a jak už to bývá lidské chtivosti po moci. Kniha se skládá ze dvou částí, kdy tedy mě se líbila více první, která se odehrává ve Virginii. Druhá část je věnována Londýnu a životu na dvoře Jakuba Stuarta a tamním poměrům. Škoda jen toho konce, kdy osud Pocahontas nepřál, když už měla naději snad na šťastný život se Smithem. Ale každopádně doporučuju je to krásný romatický a dobrodužný román pro dospělé.

20.09.2013 4 z 5

Síla odvahy Síla odvahy Laurent Vachaud

Knížku už jsem měla delší dobu doma a pořád se nějak nemohla rozhodnout, kdy si ji přečtu, až díky čtenářské výzvě jsem se do ní začetla. Musím konstatovat, že to byl velmi silný příběh, plný emocí a odvahy lidí, kteří bojovali za správnou věc i za cenu nejvyšší. Člověku to nedá a začne dumat nad tím, zda by udělal to samé nebo se zachoval jinak. Rozhodně knížku doporučuji.

27.08.2020 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Krásné odpočinkové čtení :-)

02.04.2019 5 z 5

Dětem Dětem Josef Lada

V dětství knížky od Josefa Lady neminuly snad nikoho a tak díky čtenářské výzvě jsem se k němu opět mohla s radostí vrátit. Knížka je moc pěkná a čte se dobře. Myslím, že ať už vezmete jakoukoliv knížku od Lady nebudete litovat, i když asi nejznámější bude pro všechny černý kocourek Mikeš....

16.12.2018 5 z 5

Legendy kriminalistiky Legendy kriminalistiky Miroslav Vaňura

Velmi zajímavá knížka o tom, co jsou lidé schopni udělat. Čte se velmi dobře, autor prokládá text fotodokumentací a výpověďmi kriminalistů i dialogy při výsleších. Rozhodně stojí za přečtení.

23.08.2018 4 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

K této knize jsem se dostala, díky čtenářské výzvě a velice mě překvapila. Seriál jsem neviděla, ale jestli je dobrý aspoň z části, jako knížka, tak se na něj podívám.
Dexter je zajímavá postavička, která se domnívá, že je "necita" a vše předstírá, ale přitom tam city jsou. Jeho humor mě občas fakt pobavil, což bych v této knize vůbec nečekala. Příběh měl spád a rozuzlení mě překvapilo. Každopádně kolem Dextra jsou i zajímavé postavy jako jeho sestra Debora nebo "přítelkyně" Rita a nebo ostatní policisté, kteří dokreslují atmosféru.A musím se přiznat, že tento žánr vůbec nečtu, ale po přečtení knihy jsem se rozhodla dát mu šanci a přečíst si další díl (a možná i zkouknout seriál :-) )

25.03.2018 4 z 5