Dětem

Dětem https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106016/detem-106016.jpg 5 142 35

Hřejivá dárková knížka, kterou věnoval milovaný malíř všem dětem. Lidová říkadla, bajky, autorovy vzpomínky na dětství strávené v malebné středočeské vesničce Hrusice, které doplňují verše J. Seiferta a F. Hrubína. A především spousta kouzelných Ladových obrázků s neopakovatelnou atmosférou. Veselá knížka plná zvířátek a svérázných postaviček potěší malé i velké. Dotisk r. 2008 - ISBN 978-80-00-01404-3... celý text

Hoblinka
28.12.2023 5 z 5

Čistá nádhera.

Janizoun
01.11.2023 5 z 5

Další nádherná knížka, která patří mezi mé oblíbené a líbí se i mým dětem.
Krásné vyprávění, krásná česká říkadla a v nich i krásné české jména, krásné bajky, úžasné kresby, krásné střední Čechy a Hrusice.
Tuto knihu nelze nemilovat, stejně tak jako pana Josefa Ladu.

Naše Káča

Honza jede
Honza jede z kopečka,
vrzají mu kolečka,
Honza jede, nemá koně,
Honza jede, táhne za ně.

Andělský
02.07.2023 5 z 5

Miluju ty zimní ilustrace a vodník sedící na vrbě, v dáli v lese zřícenina a hvězdné nebe plné netopýrů mě neomrzí nikdy.

hanap
07.11.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem jako malá čtenářka dostala k vánocům a nyní ji čtu vnoučkovi. Jak ten čas letí a knížka nás stále baví.

Pippi
12.04.2021 5 z 5

Nádherná klasika pro děti

AgiMangi
28.12.2020 3 z 5

Kniha je moc pěkná, Lada v ní doplńuje různá říkadla a básně svými ,,ladnými¨ ilustracemi. Je pěkná knížka

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Lada- už jen to jméno ve mně vyvolává příjemné mrazení v zádech. Jeho nádherné kresby nás prováděly celé naše dětství a jsou nádherné až do dnešních dní. Pan Lada je jeden z nejlepších malířů a spisovatelů pro děti vůbec. Měl vynikající cit pro vše, ty jeho kresby, zimní, vánoční, vodníci to prostě nemá a jen tak nebude mít konkurenci. Dobrý umělec, stejně jako dobré zboží se chválí samo a netřeba dělat reklamy. Za mně český poklad.

n.ezn.amy
28.09.2020 5 z 5

Nestárnoucí kniha říkadel, bajek a básniček, plná nádherných obrázků Josefa Lady se vzpomínkami na jeho milované Hrusice. Pro předškolní děti naprosto ideální kniha. Ze všech těch obrázků dýchá neskutečná pohoda, kapela zvířátek, čert s fajfkou, Josef Lada uměl vždy v knihách vytvořit krásnou atmosféru

Pajina68
17.07.2020 5 z 5

Nádherná knížka plná nestárnoucích říkadel a básniček. Já jako dítě jsem je milovala, četla jsem je i mým dětem pořád dokola. V naší rodině hodně oblíbená kniha. Předala jsem ji dál svým vnoučátkům.

Knihomura
21.04.2020 5 z 5

Ladovy ilustrace jsou od lidových říkadel neodmyslitelné.

Nočnípták
14.04.2019 4 z 5

Kniha má doporučení - pro předškolní věk i pro čtenáře do 9 let . Tak nějak nevím, že by mě bylo těch devět, když si ji s chutí občas znova přečtu? Říkadla čtu vždycky těm nejmenším vnoučátkům, takže teď už po páté. Ta starší zase mají ráda bajky. Ovšem Ladovy vzpomínky na dětství v Hrusicích, na Mikoláše Alše a verše od Seiferta a Hrubína, ty jsou jenom pro mne. Děti zatím nezaujaly, ale určitě na ně také dojde. Jenom v těch devíti letech je na ně asi brzy.
Vzpomenete si někdy na krásný Ladův obrázek čerta v kožichu a s fajfkou, který sedí u velkého kotle? V dětství jsem ho milovala. Zajímavé je, že ho měli rády i naše děti a mají ho ráda i vnoučata.

Není lepší

Není lepší na tom světě
jako čertům v pekle,
ve dne v noci přikládají,
pěkně sedí v teple.

Mánička178
12.03.2019 4 z 5

Milá kniha o milých časech, které se už nikdy nevrátí. Když člověk otevře knihu po letech, stejně si vzpomene na leckterý obrázek, že ho jako dítě vídával, dokonce i kdejaký veršík je zasunut hluboko v hlavě, stačí jenom chytnout první větu. :) Kombinace s verši Seiferta a Hrubína je až dojemná. Doufám, že jednou se tytéž verše budou líbit i mým dětem :)

zlatkr
14.01.2019 3 z 5

Knihu hodnotím půl na půl- některé básničky se mi nezdají moc vhodné pro děti některé se ani nerýmují ale zcela to vynahrazuje povídání o ,,dobách dřívějších", kdy byl Lada malý kluk.

NatyDee
16.12.2018 5 z 5

V dětství knížky od Josefa Lady neminuly snad nikoho a tak díky čtenářské výzvě jsem se k němu opět mohla s radostí vrátit. Knížka je moc pěkná a čte se dobře. Myslím, že ať už vezmete jakoukoliv knížku od Lady nebudete litovat, i když asi nejznámější bude pro všechny černý kocourek Mikeš....

rreegg1
29.08.2018 5 z 5

Ja toho Ladu proste zeru ....

Péťa1950
23.06.2018 5 z 5

Lada, Hrubín, Seifrt----krásné spojení mistrů tvorby pro děti. Moje dětství

SSTknihy
15.06.2018 5 z 5

Kniha, která snad nechyběla v žádné dětské knihovně. Skvělému Ladovi a jeho nezaměnitelným obrázkům a textům tu navíc sekundují Jaroslav Seifert a František Hrubín. Pro spoustu čtenářů krásná vzpomínka na dětství.

PetraaMatouš
05.04.2018 5 z 5

Ještě si pamatuji jak sme obkreslovali obrázky z této knížky, asi podle toho taky vypadá...

Jana283
19.12.2017 5 z 5

... A nejenom dětem. Nadčasové. Lada je geniální a nej..český malíř. Jeho ilustrace dávají knihám další rozměr - ať je to Hašek nebo Seifert. Jeho obrázky mne nikde nepřestanou bavit. A vánoce bez Lady? To by snad ani nešlo. Je to moc dobře, že právě v tomhle čase zase vychazí a doufám, že zaplní hodně dětských knihovniček.

MinaHawke
24.02.2017 5 z 5

Knihu jsem podědila po mamce, která když byla malá, tak jí četla pořád, protože byla její oblíbená. A mě se také velmi líbila.