natkaf natkaf komentáře u knih

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

I na druhé přečtení je to lehce čtivá oddechovka.

01.09.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Panebože... Nemám slov. Tahle kniha mi vzala dech. Už je to pár dní, co jsem knihu a přečetla, a stále nejsem schopná o ní souvisle něco říct mebo napsat, aby to dávalo smysl.
Miru, jakožto postavu, jsem si zamilovala. Našla jsem se v ní a hodně jsem se s ní sžila. A ta část i tetě Haně ani komentář nepotřubuje. Zatím na mě žádná kniha týkající se druhé světové války nezpůsobila tak moc. Už jenom proto, že v knize není tak moc násilí fyzického, ale převážně psychického, které ve většině případů dolehne na čtenáře více.
Pro mě vůbec nejdramatičtější částí byly popisy Hanina následového pokusu žít (nebo spíše přežívat) ve světě novém a vlastně lepším. Rozebrání její duše po návratu z koncetračního tábora mě zničilo. A i když jsem přes veškeré hrůzy nechtěla pokračovat ve čtení, děj mě nutil neustále otáčet stránky.
Kniha doporučuji úplně všem. Ona totiž otevírá oči

23.08.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Dokonalost. K téhle knize mě nenapadá jiné slovo, než je dokonalost. Tak realistické vykreslení pocitů na mě z knihy už dlouho nedýchalo. Musím přiznat, že během čtení jsem se i já dostala do mírné deprese, kvůli věrohodnému popisu hlavních hrdinů a jejich myšlenek. Finchův pocit prázdnoty na mě zapůsobil natolik, že jsem měla chuť se taky zavřít do skříně, vytvořit si tam vlastní vesmír a nikoho do něj nepustit. A plně jsem chápala Violetinu bezmoc a strach o Finche, i když jsem tohle doopravdy nikdy nezažila. Ten konec mě rozdrásal a rozbil na milion malých kousků. Kniha má také spoustu skvělých momentů na zamyšlení. Mnohokrát všem doporučuji.

P. S.: Zažil někdo z vás perfektní den? A věříte vůbec, že nějaký takový může existovat?

13.08.2017 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Skvělé pokračování, pro mě osobně lepší než první díl. Na styl psaní autora už jsem si nejspíš zvykla, proto mi kniha velmi rychle utekla. Kniha máopět poutavý a překvapivý děj, nečekané zvraty a konec, po kterém pokračování prostě potřebujete. Postavy se dále rozvýjejí a já se pouze utvrdila v tom, které mám ráda a které naopak nesnáším. Stejně tak jsem si zařadila i nové hrdiny. Seriál neznám a proto mě vše dokonale šokovalo. Nemůže se dočkat dalších dílů a mnohokrát doporučuji.

10.08.2017 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Vcelku zajímavá detektivka. Samotná detektivní linka mě úplně neoslovila a ani moc nenadchla, ale styl psaní autorky je skvělý. Kniha se mi četla rychle a snadno a u četby jsem si pěkně odpočinula. Ráda se pustím do dalších dílů, které už by měly být podle ohlasů lepší.

10.08.2017 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Velmi milá a pěkná pohádka, na večer ideální. Občas jsem se i zasmála. Hlavně nad zelenou krvavou skvrnou.

10.08.2017 4 z 5

Tajemství Chimneys Tajemství Chimneys Agatha Christie

Moc pěkná knížka. Opět čtivá a napínavá. Děj byl velmi překvapivý, zvláště konec. Charaktery jako vždy skvěle propracované. Za mě ale stále vede Hercule Poitor.

19.07.2017 4 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Knihu jsem četla už podruhé, asi po dvou letech. A znovu jsem si příběh neskutečně užila. Hlavní zápletku jsem si pamatovala, ale podrobnosti už ne, proto jsem byla stále velmi překvapená. Politika mi v příběhu nevadila, naopak mi přišla dosti zajímavá a k příběhu se hodící a děj mi krásně odsýpal.

07.07.2017 5 z 5

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Pro mě jako vždy skvělé. Kdo koho zabil jsem si pamatovala už z filmového zpracování, ale podrobnosti mi byly neznámé. Proto jsem si taky trochu připadala jako detektiv, i když případ jsem vyřešit nezvládla. Holt na Hercula Poirota nemám. Ale s tím už jsem se za ty roky čtení jeho případů smířila. Opět úžasné počtení a mnohokrát doporučuji.

07.07.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná knížka. Pohádková, ale s hlubším významem. Putování Malého prince po různých planetách se mi moc líbilo. Ke každé jsem si přiřadila nějakou lidskou vlastnost a tím mi krásně vzniklo vykreslení společnosti, ať už tehdejší a nebo současné. Kniha má spoustu skvělých myšlenek. Určitě se k ní ještě mnohokrát vrátím.

07.07.2017 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tahle série asi nebude úplně pro mě. Stejně jako v předchozím díle mi děj přišel hodně roztahaný, zbytečně popisný a překombinovaný. Styl psaní autorů je sice čtivý, ale i přesto mi dělalo problém knihu dočíst. Taky mi příjde, že autoři neumí úplně propracovat postavy. Je to druhá kniha s Joonou Linnou a já i tak nejsem schopná hlavní hrdinu nějak pořádně charakterizovat. Sérii ale nezatracuju a i tak se pustím do třetí dílu.

12.06.2017 3 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Jeff Kinney (p)

Opět skvělá kniha. Po celou dobu čtení jsem se bavila, několikrát jsem se zasmála i hodně nahlas. Ostatně jako vždy u této série. Mě osobně Greg vždy spraví špatnou náladu a to se mu povedlo i tentokrát. Moc autorovi za jeho knihy děkuju a nemůžu se dočkat dalších.
P. S.: Pozor na Silase Drápa

04.06.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tak tohle se za mě nepovedlo. Kniha byla opět čtivá, o tom žádná, ale přišla mi zbytečně rozvleklá a zdlouhavá. Děj mě tolik nebavil jako v předešlém díle, i když se tu toho dělo podstatně více. Co ale hodnotím velmi kladně, bylo vykreslení toho jak se Louisa po Willově smrti změnila. Z veselé a optimistické holky se stal člověk, který absolutně neměl chuť žít a životem jen tak procházel. Její deprese se přenášela až na mě. Kdyby byla kniha napsána jako samostatný román, byla by určitě lepší. Hold srovnání s Než jsem tě poznala se bohužel nevyhne.

01.06.2017 3 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Moc pěkná knížka. Čtivá a velmi dobrodružná. Děj byl překvapivý a napinavý, vykreslení charakterů se mi hodně líbilo. Bála jsem se, jak se mi bude líbit Doylův příběh bez detektivní zápletky, ale obavy byly zbytečné. Jediné, co mě mrzí je, že jsem očekávala o trochu víc dinosaurů. Ale jinak je celkový dojem skvělý.

22.05.2017 4 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Úžasný příběh. Moc napínavé, čtivé a překvapivé. Znám filmové zpracování, i přes to mě čtení ke knize velmi připoutalo a měla jsem velký problém se od čtení odpoutat. Lepší začátek této proslulé série si ani nedokážu představit. Mnohokrát doporučuji.

02.05.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka. Milá, odpočinková a nenasilná. Také velmi čtivá, i přes to, že se nejedná o novější dílo. Velmi jaem se u čtení bavila a nasmála. Občas mi ale některé epizody přišly moc zdlouhavé.

02.05.2017 4 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Nádhera. Miluju příběhy tzv. zamčeného pokoje a tohle bylo ještě o to zajímavější, že se to odehrává v letadle. Vražda tak skvěle naplánovaná, že se úspěšně odehraje i před očima samotného Hercula Poirota. Moc čtivý příběh, ostatně jako vždy, a na konci jsem neměla slov. Opět doporučuju.

14.04.2017

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Jako vždy skvělé. Tato kniha mi dost zlepšila náladu v nelehkém období. Opět čtivé, překvapivé a tak dokonale promyšlené, že na vyřešení vražd nemá nikdo jiný, než Hercule Poirot. Trochu mě překvapilo, že se zde slavný soukromí detektiv objevuje až tak pozdě. Mnohokrát doporučuji.

14.04.2017 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Moc pěkná knížka. Fantasy ráda nemám, ale tohle se mi fakt líbilo. Příběh byl napínavý, velmi dobrodružný a hodně překvapivý. Bilba jsem si moc oblíbila a, i přes to, že byl vlastně záporná postava, i Šmaka. Jediné, co mi trochu vadilo byl styl psaní, hold Tolkien mi moc nesedl.

14.04.2017

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Tak tohle mě vážně pobavilo. Rychlé čtení na jedno odpoledne. Moc pěkně se to četlo, i když děj je trošku zamotaný. Vyvrcholení zápletky mi silně připadá jako moderní telenovala, to se mi asi na knize líbilo nejvíce. Taková parodie na romanci. Za mě super.

04.04.2017 5 z 5