Natique Natique komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

The Petinka: Píšeš, že jsi v polovině knihy zjistila, že jsou to Němci! Myslím, že to na té knize bylo další to krásné... Vůbec nešlo o jejich státní příslušnost. Slyšeli pouze: jste železné mládí národa, jděte bojovat, nečekejte na to, až vás povolají, ukažte svou odvahu ať na vás můžeme být pyšní - a oni šli, šli "dobrovolně" bojovat do války, o níž pravděpodobně nic nevěděli. A šli tam umřít. Nešlo vůbec o to, že to byli Němci, šlo o to, že to byli kluci. Život nestačili ještě ani poznat a už o něj přišli.

13.12.2013 5 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Svět by byl mnohem krásnějším místem, kdyby si duše dospělce v sobě uchovala kouska toho dětského zraku... Nádherná kniha. Nejen pro děti!!!

08.01.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Když jsme u těch dojemných okamžiků, tak mě nejdojemnější přišla ta chvilka, kdy se po válce ve dveřích krámku objevil kluk s bažinatýma očima :-)

28.01.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

I když vypravěčka leccos prozradila dopředu, vůbec tím nijak neublížila napínavosti příběhu. Knihu jsem hltala do posledního řádku, který navíc úžasně vystihl můj pocit z knihy: Lidi mě děsí.

20.01.2014 5 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Prostě Robin Hood - co dodat? Kniha se lehce čte, doporučuji všem věkovým kategoriím. Kluci v knize najdou dobrodružství, holky Robina Hooda a ti starší legendu o slavném anglickém zbojníkovi. :-)

07.12.2013 5 z 5

Co dělají pocity? Co dělají pocity? Tina Oziewicz

Moc krásně zpracovaná kniha o pocitech. Krátké poetické texty doplněné snovými ilustracemi přímo vybízejí k diskuzi s dětmi a k zamyšlení, jak se daný pocit projevuje uvnitř nás, když ho právě pociťujeme... Kniha je doporučená již pro děti od 5 let, určitě ale stojí za to si knihu přečíst i se staršími dětmi.

12.10.2022 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Skvělá kniha, která vás seznámí se zvyklostmi a stylem myšlení středověkého Japonska. Poznáte (alespoň zhruba) co to znamená být samurajem nebo jeho ženou. Neméně zajímavým prvkem v knize je pak vykreslený kontrast mezi středověkým Evropanem a středověkým Japoncem. Knihu vřele doporučuji.

13.12.2014 4 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Moc krásná knížka, četli jsme stále dokola a dokola :-) Vhodná pro menší děti i začínající čtenáře.

15.10.2019 5 z 5

Spartakus: Smrtí boj nekončí Spartakus: Smrtí boj nekončí Jarmila Loukotková

Druhý díl je stejně dobře napsaný jako první. Jen mi přijde, že neměl nést název Spartakus II., je to matoucí a člověk očekává pád hlavního hrdiny až na konci druhého dílu. Podtitulek dílu by byl přesnějším názvem, neboť kniha zachycuje dění po Spartakově smrti.

18.11.2018 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Krásná kniha, jen mě mrzí ty chyby v textu a překlepy. A oslovení Sassenachová mi vždycky vezme trochu toho romantického kouzla. Proč tam prostě nemohlo být jen to "Sassenach"?

12.11.2017 5 z 5

Tři mušketýři 2. díl Tři mušketýři 2. díl Alexandre Dumas, st.

Stejně dobrý jako první díl. Jen pasáž o tom, jak mylady byla vězněna a co tam všechno vymýšlela, mi přišla dost nudná a dlouhá.

10.10.2014 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

S Písní ledu a ohně žiji již tři čtvrtě roku. Všechny ostatní knihy, které jsem za tu dobu četla, jak s lusknutím prstů v příbězích přijdou a zas zmizí. Tento příběh ne. Ten zůstává.

02.09.2014 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Dojemný příběh o tom, čím vším by člověk mohl být, kdyby pouze nezabíjel a neničil.

04.02.2014 5 z 5

Bláznova moudrost Bláznova moudrost Lion Feuchtwanger

Od Feuchtwangera jsem četla dost knížek, tahle se mi líbila nejméně. Připadala mi dost táhlá, hlavní postava - Fernand - byl nemastný neslaný, spousta politiky. Ani nevím, co vlastně bylo hlavním tématem - jestli Rousseauův život, smrt a dílo, nebo francouzská revoluce ... Takový mišmaš všeho dohromady, nic pořádně. Kniha mě trochu zklamala.

18.12.2013 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Velmi zajímavá kniha často nutící k zamyšlení.

06.12.2013 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Velmi zajímavý příběh, jenž svého čtenáře nutí k neustálému přemýšlení. Postava lorda Henryho je dokonalost sama. :-)

06.12.2013 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Cesta sněžných ptáků je vskutku poutavý příběh, od kterého lze jen těžkou se odtrhnout. Avšak kniha má dost úskalí. Jednak mi opravdu dost vadily nepřehledné dialogy, kdy dost často ani nebylo zřejmé, kolik postav se rozhovoru účastní, natož pak která postava co říká. Dost mě v knize nudily některé pasáže zdlouhavých popisů postupů kdečeho (od vytrhávání zubu po sjíždění peřejí :-) ). Uvítala bych, kdyby nám autor dal více nahlédnout do nitra postav.

I přese vše knihu vřele doporučuji k četbě všem, kteří mají rádi historické romány z raného středověku popisující dobu v celé její kráse i drsnosti.

06.12.2013 5 z 5

Lukáš a profesor Neptun Lukáš a profesor Neptun Petra Štarková

Kniha mě moc mile překvapila. Určitě doporučuji!

11.07.2022 5 z 5

Dědeček v růžových kalhotách Dědeček v růžových kalhotách Lucie Hášová Truhelková

Další knižní pecka!

09.04.2022 5 z 5

Matěj a stegosaurus Matěj a stegosaurus Zuzana Pospíšilová

Moc pěkný příběh. Vhodné pro první čtení, nebo i k předčítání pro menší děti (doporučuji pro 4+).

23.07.2020 5 z 5