natalie8531 natalie8531 komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Na této knize se mi líbilo to, jak se v ní postupně odhaluje ukryté tajemství. Chtěla jsem se to dozvědět všechno hned, takže člověk se někdy nedokáže pomalu ani od ní odtrhnout.

27.10.2015 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Co k této knize napsat.
Zajímavá myšlenka.
Jednoduše.
Zaujala mě.

18.09.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Líbila se mi myšlenka díla. Sem tam to bylo vtipné, Greenovu tvorbu mám ráda. Jeho knihy se čtou jedním dechem. Avšak tahle kniha se mi zatím líbila nejméně.

10.01.2015 3 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Taková oddechovka :-) I přes to, vracela jsem se k ní velice s namáháním. Už v půlce jsem si říkala, kdy už skončí, že už se tam toho moc nemůže stát, ale kniha dále pokračovala..Nenadchla mě ani nezklamala.

12.09.2014 3 z 5

Co vidíme ve hvězdách: ilustrovaný průvodce noční oblohou Co vidíme ve hvězdách: ilustrovaný průvodce noční oblohou Kelsey Oseid

Nádherné ilustrace!

01.02.2020

Šest let Šest let Harlan Coben

Na to, že Jake je vysokoškolský profesor, tak se občas choval jako malé dítě.

11.07.2018 3 z 5

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

No já nevím...ten hlavní hrdina mě skoro dohnal k šílenství. Nebavilo mě pořád to jeho fňukání nad jeho životní situací nebo jak si v pětačtyřiceti letech nedokázal na nic vytvořit svůj vlastní názor a ani to, jaké duchaprázdné argumenty vytvářel.

Pořád jsem tak nějak čekala, že Anton bude Uplakánek.

21.01.2018 3 z 5

Co, kdy a jak ve výchově dětí Co, kdy a jak ve výchově dětí Zdeněk Matějček

Čekala jsem více užitečných rad

09.10.2017 3 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Pohlazení po duši

18.08.2017 5 z 5

Zánik domu Usherů a jiné povídky (38 povídek) Zánik domu Usherů a jiné povídky (38 povídek) Edgar Allan Poe

No já nevím..snažím se pokaždé do mého seznamu četby, kterou se chystám číst, zařadit také něco z klasiky, ale příště budu muset vybírat lépe. Tato kniha se mi tak špatně četla, že jsem několikrát myslela, že ji odložím, ale nestalo se. Po dlouhém přemáhání jsem ji dokončila.

27.02.2017 2 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Skvostné. Někdy jsem trnula hrůzou, co nového mi následující kapitola přinese.

28.01.2017 5 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Mně osobně kniha přišla vtipná a vůbec mi nevadilo, že je to psáno formou krátkých sloupků. Navíc zajímavé bylo i to, zjistit, jak to vidí opačné pohlaví.

18.01.2017 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Mně se kniha četla velice dobře. Kapitoly rychle ubývaly. Na knize mě akorát iritovalo to, jak se děj zamotával pořád nějakými náhodami a zápletkami. Alespoň to čtenáře více ponouká k pokračování čtení :)

07.02.2016 4 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Mě osobně kniha bavila. Velice oddechové čtení.

10.01.2016 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Krásný příběh, ale začal mě bavit až od poloviny knihy :)

06.01.2016 3 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Má to zápletku, má to spád, má to humor. Je to přesně takové drama, jaký by mělo být.

02.10.2015 4 z 5

Imaginární přítelkyně Imaginární přítelkyně John Irving

Na knihu jsem narazila v knihovně, tak jsem si řekla, že bych siji mohla přečíst. John Irving je pro mě velice dobrý spisovatel, ikdyž za sebou mám pouze dvě knihy. Ale podle mě Svět podle Garpa nic z jeho děl nepřekoná.

30.09.2015 2 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Velice náročná kniha. Člověk musí u ní někdy opravdu přemýšlet, aby vůbec věděl o co tam jde.

13.11.2014 3 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha posloužila, jak měla.
Nádherně napsána. Inspirativní hlavně k tomu, aby člověk našel sebe sama a své vlastní štěstí.
Mohu jen doporučit!

25.09.2014 5 z 5