Narissa Narissa komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Smrtka mě nezklamala, naopak mě nadchla.
Není potřeba říkat víc, prostě si ji přečtěte!

15.09.2018 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Napřed vás odradí obálka a společně s ní i název. Člověk hned očekává tuctový erotický román, ale naštěstí… naštěstí je to skvělá kniha.
Erotický román? Ne, fakt ne. Romance s erotickými scénami. Ano. Ale neuvěřitelně vtipná a nabytá příběhem.
Takže, chcete-li se pobavit a užít si pěknou romantickou knihu pro lidi starší než je třináct let, tak hurá do toho.

15.09.2018 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Rozhodně pěkná kniha. V žánru jasný nadprůměr, ale pokud znáte od autorky Alfasamce, tak prostě vidíte, že to tak skvělé není.
některé věci jsou tu zbytečně víc na sílu, jen aby se dodržela určitá kostra, ale co... vždyť je to romance :)
Za super skvělý nápad považuji napsat hlavního hrdinu jako "pohádkáře", já vím, že by měl být označen za lháře, ale ono to prostě nejde.

15.09.2018 3 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Takhle kniha je pěkná, to ano, ale není tak převratná, jak jsem čekala, když byl kolem ní takový humbuk.
Rozhodně stojí za přečtení, všechno je v ní fine a čte se moc hezky, ale že byste na ní nikdy nemohli zapomenout to asi ne.

15.09.2018 3 z 5

Bronzová medaile Bronzová medaile Michaela Schmiedlová

Českých autorů píšících světovým stylem je málo. A ještě méně je příběhů ze sportovního prostředí. Jistě - je to prvotina, ale vážně dobrá!

09.08.2018 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

V rámci žánru je to vážně silně nadprůměrné! Skvělé trefné poznámky, postřehy. Krásně napsané uvěřitelné postavy, i když pochopitelně mají za sebou až trochu moc zlého, ale jinak by to nebylo ono, že... A vážně oceňuji, že tu tentokrát není zabedněný ten chlap. Tím se kniha nadřazuje mnoha dalším. Navíc, jaký chlap! :)

10.07.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Rozhodně jiné, než čekáte. Konečně žádné ubohé intriky, ale spiš bitva sám se sebou.

20.06.2018 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Já vím, že bych měla dát lepší hodnocení, ale nemůžu. Bohužel jsem se ke knize dostala příliš pozdě a už mi připomíná až moc jiných, které jsem četla. To ale neznamená, že se někdy v budoucnu nepustím do dalšího dílu.
Oceňuji zde zejména jazyk- podobný jen tak nenajdete a už vůbec ne v tomhle žánru. Vyškrtávání vět je skvělé a celkově je kniha čtivá a myslím si, že serie stojí každému minimálně za pokus.

17.06.2018 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Čtivost se tomu nedá upřít. Jen... no prostě YA. Přesně podle žánru. Ale pořád je to rozhodně nadprůměr. Autorka totiž alespoň umí psát.

08.06.2018 3 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

On prostě umí psát! A vážně už dávno nejsem cílová skupina. Ale tyhle knihy jsou skvělé!

08.06.2018 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Předem se všem omlouvám, že nejsem nadšená, ale nejsem. Zbožňuji Měsíční kroniky a obdivuji styl Meyerové. Věděla jsem, že očekávat znovu něco tak úžasného jako byla Cinder a spol. je nesmysl, a že jen stěží naplní mé očekávání. Ale nebyla jsem připravená na zklamání. Bohužel nemůžu říci nic jiného, než že Renegáty vnímám jen jako úvod do světa. Předdíl pro to, co teprve přijde. Nechápejte mě špatně, svět je tu vykreslený zajímavě, postavy jsou sympatické nebo naopak přesně tak, jak mají být. Nic není černobílé a v podstatě hrdinka stojí na špatné straně, i když strana hrdiny taky není bez mráčku, ale... nebyl to vůbec takový odvaz, jak bych ráda. To neznamená, že se netěším na další díl, těším. A moc, protože věřím, že bude plný akce tam, kde se tady musel čtenář snažit zorientovat v množství postav a historie, kterou si každý vykládá jinak a jde jen těžko zjistit, jak to tedy má být. A konec? Skvělý pro sérii, ale podle mě předvídatelný. I když se nezlobím - je to ta nej zápletka, u které věřím, že řádně odpálí další díl.

29.04.2018 2 z 5

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Neuvěřitelně vtipné! Skvěle napsané, bez okolků rovnou na věc. Zápletka i děj jsou k popukání, vážně stojí za přečtení!
A pátou hvězdičku nedávám kvůli tomu porodu na konci... ale ne ták!

30.03.2018 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

:D :D :D U tohoto dílu jsem prostě a jednoduše umírala smíchy. Vážně je ještě lepší než první. Člověk se musí pořád smát a to je v tomhle žánru vítané.
Hvězdičky vážně dávat nemůžu, tohle se snad ani nedá hodnotit.

04.03.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

To se nedá. Vážně ne. Omlouvám se všem milovníkům této série, ale už to vážně nejde. Nemůžu použít jiné slovo než nuda. Ať mi nikdo neříká, že konec stojí za to, když se člověk musí prokousat 300 stránkami, než se něco začne dít.
Takže za mě vážně ne. Už od prvního dílu jsem s tím měla problém, ale tady nepomůže ani veškeré přemáhání se. (A to upozorňuji, že Dvory mám ráda. A hodně!)

23.02.2018

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Neuvěřitelné! Kdo by řekl, že to bude tak krásné? Vždyť je to čtení pro holčičky, ale je to skvělé! V podstatě bych to přečetla na posezení, kdyby člověk vážně něco nemusel. Úžasný vypravěčský styl, příběh jede od začátku až do konce. Žádný zlouhavý úvod, nic, pěkně rovnou do děje. A že za to ten děj stojí :D
A proč tedy jen čtyři hvězdy? To je za ten konec! (Kdo četl, pochopí :D)

23.02.2018 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Vážně dobré. Dost dobré. Kdyby jí někdo proškrtal, bylo by to boží! Autorka je prostě trochu ukecanější a občas jsou některé pasáže delší a trochu zbytečné, ale příběh je tak dobrý, že to člověk vydrží, protože hltá stránku za stránkou a musí vědět, jak to bude dál. Některé scény a okamžiky jsou vážně brilantní.
Rozhodně stojí za přečtení.

21.02.2018 4 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Já nemůžu jinak. To je tak hezké: Tak sladké a všechno, až je to dokonalé. Vtipné, nerozplizlé, prostě dokonalé. (Ve svém žánru pochopitelně)

06.12.2017 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Ještě se mi nestalo, abych se na knihu tak strašně těšila a zároveň se jí bála (vážně nemám ráda špatné konce). Řekla bych, že knize hodně dodává na dramatičnosti právě to, že čtenář ví, že skončí zle. Dobře jednoduše dopadnout nemůže, že...
Kromě krásného příběhu, který je napsán tak, že jsem nakonec neuronila ani jednu slzu, za což jsem vděčná, oceňuji vyprávěcí styl. Vážně čtivý a promakaný. Není podbízivý a triviální, jak je dnes běžné. Ale prostě dokonalý.
V tomhle případě je mi dokonce i líto, že neznám Alenku tak dobře, jak bych ráda. Ne proto, že bych jí nečetla, ale proto, že nejsem anglické dítě a nejsou mi vlastní všechna jejich říkadla a rozpočítávadla atd.
Za mě je Bez srdce vážně skvělá kniha a jsem i ráda, že autorka nepodlehla dnešní módě a nerozložila příběh do více dílů. Takhle je krásně dynamický a plynulý. A skvělý!

06.06.2017 5 z 5

Zakázané přání Zakázané přání Jessica Khoury

Omlouvám se, ale ne. Bohužel vážně ne. Retelling mám hodně ráda, ale tohle se nepovedlo. V podstatě se dá říci, že všechno, co je tam nějak pěkné, je už v té původní pohádce, autorka nic nového nepřidává. Na začátku jsem si říkala, že je pěkné, že džin je ona a ne on, ale po dočtení musím říci, že by snad bylo lepší, kdyby to byl chlap. Jenže to by pak tenhle příběh vůbec nebyl...
Nechci spoilerovat, ale za mě říkám, že, i když jsou tam pěkné nápady, tak jsou špatně použité a příběh vyznívá strašně hluše.

14.02.2017 1 z 5

První konec První konec Lauren James

Zajímavé. Jednoduše zajímavé. V první řadě musím říct, že jsem netušila, že má kniha pokračování, takže jsem celou dobu čekala nějaký konec - rozuzlení. Doufala jsem, že se dozvím o co vlastně jde. A po dočtení mám pocit, že tuším, ale rozhodně to nevím. Překvapivě mi to ale nijak nevadí a dojem z knihy to nekazí. Spíš naopak.
Doopravdy oceňuji vyravěčský styl. Čtyři roviny příběhu z nichž jedna je jen v podobě záznamů - skvělé!
Vlastně musím říci, že jsem od začátku byla trochu zklamaná, že je na obálce prozrazeno o čem kniha bude. Myslím, že by vše bylo ještě zajímavější, kdyby člověk nevěděl, že se jedná stále o ty samé lidi - myslel by si to, ale jistý by si nebyl.

05.01.2017 4 z 5