Nany_cz Nany_cz komentáře u knih

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q jsem si naprosto zamilovala!! Nemám co jiného dodat.

07.04.2018 5 z 5

Kniha mě naprosto zklamala. Vůbec se mi nelíbil děj.

07.04.2018 1 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Jediný klad je ten, že si autor pohrál s variantou psát knihu ze dvou stran. Mě však samotné dílo vůbec nezaujalo..několikrát jsem se nutila, abych knihu dočetla, ale bohužel jsem se nedonutila. Děj je příliš roztahaný.
Podle boomu jsem očekávala, že to bude opravdu skvělá kniha. Já ale musí říct, že se mi nelíbila.

07.04.2018 1 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Naprosto úžasná kniha! Líbily se mi krátké a vtipné kapitolky. Myslím, že v některých příhodách se najde každý čtenář a já jsem byla opravdu nadšená. Je to snad první kniha, u které jsem poznala, co je to smát se při čtení nahlas a od srdce!

05.12.2017 5 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Ideální kniha na jedno upršené odpoledne. Je kraťoučká, takže není prostor na příliš široké popisy. Děj skvěle utíká, mladičký právník je velmi sympatický a případ vás chytne za srdce.

05.08.2020 3 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Kimmery Martin

Ačkoli mám moc ráda seriál Chirurgové a v nějaké recenzi jsem se dočetla, že je tato kniha pro fanoušky seriálu jak dělaná, tak jsem bohužel velmi zklamaná. U knihy jsem se hodně trápila. Děj mi nepřišel příliš zajímavý, protože se ve třičtvrtě knihy nic důležitého nedělo.
Opravdu jsem se na knihu těšila a tak mě nakonec mrzí, že ji nemůžu hodnotit kladně.

21.04.2020 2 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Hezký nápad na příběh, při kterém jste "nuceni" přemýšlet nad tím, zda žijete svůj život plnohodnotně anebo jen přežíváte. Hlavní postavy jsou velmi sympatické a já jsem s nimi prožívala každou minutu jejich dne jakoby se ten soudný den týkal i mě samotné. Občas jsem se při čtení i děsila, aby mi nezazvonil telefon...

21.04.2020 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Podle mě se je to slabší knížka od Johna Greena. Celkově mi to přišlo takové zvláštní. Podle anotace jsem čekala pořádné napětí, ale bohužel. Abych ale nebyla úplně negativní, tak se mi moc líbilo, jak dokázal autor popsat co se děje v hlavě osobě, která trpí obsedantně-kompulzivní poruchou.

21.04.2020 2 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Úžasná YA kniha ideální k tomuto letnímu počasí! Líbí se mi, že není nijak přeslazená. Čte se to opravdu samo. Rovněž se mi líbilo, jak je kniha zakončena a tak úplně nevím, jestli se budu pouštět do jejího pokračování.

12.11.2019 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Trochu jiný styl než jsem zvyklá, ale nebylo to vůbec špatné. Příběh se prolíná povídáním malé Ruby s povídáním její matky či jiných postav, takže jsem byla občas mírně zmatená, ale jak děj plynul dál, tak jsem si na to postupně zvykla. Už z anotace je jasné, že je malá Ruby neslyšící a tak dostává kniha zcela jiný rozměr a o to víc je zajímavá, protože autorka umí skvěle vylíčit každodenní situace

12.11.2019 3 z 5

Fantom Manhattanu Fantom Manhattanu Frederick Forsyth

Jako velká fanynka Fantoma opery jsem sáhla po tomhle "volném pokračování" ovšem v nejlepším se má skončit a tak to mělo být i tady. Autor měl sice hezkou myšlenku, ale Fantom opery je jen jeden a k této knize už se nejspíš nikdy nevrátím.

12.11.2019 1 z 5

Krysařovy děti Krysařovy děti Belinda Bauer

Ze začátku mi přišly některé postavy zbytečné, ale potom to začalo krásně zapadat do sebe. Kniha asi není pro milovníky zvířat (mě některé pasáže dělaly problém). Už za půlkou knihy zjistíte kdo je viníkem, ale celkové rozuzlení stojí za to! Akorát ta obálka mi k ději knihy příliš nesedí.

12.11.2019 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Moje další kniha od Jenny Colgan, která se mi líbila, i když musím říct, že předešlé knihy (Rosiin sladký krámek snů, Báječný krámek či Ostrov..) pro mne byly o něco lepší. Nicméně i tak se mi kniha líbila. Autorka píše velmi hezky a čtivě a dokáže mne vtáhnou úplně do děje. Jen mi přijde, že se ve více než polovině knihy neodehrálo nic moc zásadního a nakonec k happy-endu došlo hrozně rychle. Kniha byla i tak velmi hezká a je to takové oddechové čtení.

19.06.2018 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Opět povedená kniha od Greena!

07.04.2018 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Po všech těch kriminálkách, co jsem četla, to byla příjemná oddychovka. Četlo se to velice příjemně. Ten velký zvrat na konci mi však nepřišel tak dojemný nebo napínavý, trošku tomu chyběl "drive", který by mě hnal k tomu "tak a teď se to stane!" Jinak bych dala 4 hvězdy, protože příběh to byl pěkný, a to že já jsem nebyla překvapená neznamená, že nemůže být někdo jiný a že by si kniha zasloužila horší hodnocení.

07.04.2018 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Osobně jsem k českým knihám trošku skeptická, ale i tak jsem zvolila Bábovky, protože to je přece jenom hit a nechala jsem se strhnout davem. Ze začátku jsem byla z knihy nadšená, ale později jsem se do děje začala zamotávat víc a víc, až jsem přestala chápat souvislosti a knihu dočetla spíše z povinnosti. Možná, kdyby bylo v knize méně dějových linek, tak bych se lépe zorientovala a čtení mě bavilo.

07.04.2018 2 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Je to skvělé oddychové čtení. Byla to má třetí kniha od této autorky a už po knize Rosiin sladký krámek snů jsem věděla, že mě příběhy této autorky budou bavit.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Naprosto úchvatná kniha, přečetla jsem ji za den a ještě dlouho se mě držel ten silný příběh.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Má třetí kniha od Lapeny a musím říct, že za mě ta nejslabší. Do půlky knihy se nic pořádného nedělo a musela jsem se nutit ke čtení.
Během čtení jsem necítila u této knihy napětí, jako tomu bylo u těch předešlých. Knize mohu dát plus za to, že jsem do poslední chvíle netušila, kdo za tím vším stojí. I když se v závěru děj rozjel a líbil se mi především závěrečný odstavec, tak mi stejně některé události nepřišly věrohodné.
Jedna slabší kniha však nic neznamená a do další se pustím opět s chutí jako do těch předchozích.

09.09.2020 2 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Mám ráda, když se v knize prolíná více časových období. Bavilo mě dozvídat se něco z prostředí bankéřů z Wallstreet, ovšem čekala jsem od knihy víc, především více napětí. Konečné rozuzlení celé záhady bylo až příliš překombinované a troufám si říct, že až nereálné. I když si teď budu trošku protiřečit, tak závěrečná scéna se mi líbila a autorka uměla velmi pěkně vystihnout, jak reagují lidé pod tlakem.
Na tuto knihu krásně sedí, každý svého štěstí strůjce.

09.09.2020 3 z 5