nadali nadali komentáře u knih

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Hrozně vás to bude bavit.
Svižný styl, skvěle vykreslené postavy.
Uvěřitelný dej.
Moc se mi to líbilo.

23.03.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Musím popravdě napsat, že brzy vám polezou všichni z té knihy tak strašně na nervy, že možná přehodnotíte, jak se sami chováte a možná něco změníte k lepšímu.
Přečteno za dva dny, nešlo se odtrhnout, chtěla jsem vědět, jestli je někdo za mě zabije :))))

23.03.2021 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Skvělá kniha, výtečný sloh a poutavý děj vás nepustí. Doporučuji.

23.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Knihu jsem vůbec nemohla přestat číst. Od druhé poloviny knihy fakt doslova, přečteno za dva dny.
Opravdu poutavé, čtivé, perfekntni popis postav, prostředí, přírody. Jako bych tam byla s nima.

12.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Doporučuji, tahle kniha vás nepustí.

12.02.2021 5 z 5

Dětská farma Dětská farma Eduard Štorch

Tahle zapomenutá knížka opravdu stojí za přečtení.
Dostala se mi do rukou po zapojení naší školy do programu Les ve škole. Naprosto výborná. Tamtéž ji najdete zdarma ke stažení. Doporučuji všem lidem, kteří pracují s dětmi.

29.12.2020 4 z 5

Nedokončený portrét Nedokončený portrét Mary Westmacott (p)

Knihu jsem četla ušima, předčítal Jan Vlasák, proto se to možná dalo vydržet a proto dávám tak vysoké hodnocení.
Kromě toho jsem. Vůbec netušila, jak těžký život Agatha měla. Pro mě zajímavé a obohacující.

29.12.2020 4 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Oddychovka. Nesrovnávat nejlépe s ničím, co King napsal.

29.12.2020 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Pro mě je King jako návrat do příjemných bačkor, které dobře znám.
Ta blbost s plotem je vážně ujetá, uvidíte.
Ale jinak nemám moc co vytknout, byla to po dlouhé době knížka, kterou jsem si prostě musela koupit :) Hezké čtení

09.10.2020 5 z 5

Princ a Skřivánek Princ a Skřivánek Valja Stýblová

Jedna z oblíbených knih mého dětství, bylo mi vždycky obou kluků líto.

Dům u nemocnice Dům u nemocnice Valja Stýblová

Dojemný příběh, příjemně se tehdy četl, dnes ve mě probouzí nostalgii.

Mne soudila noc Mne soudila noc Valja Stýblová

Pro mě stále aktuální téma. Knihu jsem četla před mnoha lety, velmi mě oslovila a pomohla mi pochopit.

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Před 25 lety bych dala 5 hvězd :)

08.08.2020 3 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Velice napínavé a čtivé.

17.07.2020 3 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Ve vší té depresivnosti to vlastně bylo úsměvné a asi i mělo být.

17.07.2020 2 z 5

Hra na Betsy Bowovou Hra na Betsy Bowovou Ruth Park

Kniha mého dospívání. Ve 12 letech jsem nečetla lepší knížku. Později jsem ji přečetla ještě několikrát a i moje dcera si jako teenager knihu pochválovala.
Abigail se v průběhu času v konfrontaci s prostředím mění a během pár dní dospěje, Gibbie byl na ránu od začátku a houževnatá Betsy musí být sympatická každému :)
Doporučuju pro dospívající dívky.

11.04.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jestli někdy nemůžu přestat číst, není to moje vina, ale vina Jo. A jestli nás, věrné čtenáře, chtěl naštvat, tak se mi to povedlo skvěle. Na pointu příběhu jsem doslova čuměla jako puk. Herry už by usnout a spát. Doufám, že to tak zůstane.

26.01.2020 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Za mě opravdu skvělá kniha. Neotřelý způsob psaní, styl, postavy, všechno mě bavilo.

08.12.2019 5 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Začátek byl velmi nezáživný, od poloviny knihy se mi četlo už svižně a konec jsem trochu očekávala díky narážkám na zadní straně knihy.

17.08.2019 2 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Pro mě klasika a jsem prostě spokojená.
Knihu jsem přečetla za tři večery, konec jsem u čištění zubů a koupele vstřebala a vplula jsem tak do starých pantoflí, kdy obludy pod postelí probudíte, ale umíte je strčit zase tam, kam patří.
Název Cizinec by byl vážně asi lepší.
Tohle ka-tet bylo příjemně sourodé.
Dlouhé noci a příjemné dny, sai.

17.08.2019 4 z 5