nada3314 Online nada3314 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Já jsem z Karvinskeho kraje a o to vic jsem nadsena, roman je skvely. Dozvedela jsem se plno veci, ktere jsem nevedela. Nas 90 ti lety deda, nam obcas vypravi - zije v Trinci, tak neco malo uz jsem z historie od nej pochytila, moc rada ho posloucham, kdyz nam vypravi. Moc doporucuji ❤️

19.04.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Dnes tu mám pro Vás recenzi na knihu, která byla pro mě velkým překvapením a hlavně mě donutila se zamyslet! Kniha je malá svým formátem, ale velká svým obsahem. Ufff, ani nevím jak začít! Napadá mě citát, který bych s dovolením trochu pozměnila. "Malá kniha pro člověka, velký skok pro lidstvo." a to doslova! Moc mě mrzí, že kniha není více vidět, přitom by si to tolik zasloužila... Jan Tománek nám odkryl příběh Plzeňáka Míli, který se podělil o zážitky a bolesti ze svého života, kdy byl neprávem odsouzen.
Nahlédneme do komunistických věznic a pracovních táborů, musím konstatovat, že jeden lágr horší než druhý... Moc se mi líbily, předěly před kapitolou, kde nám autor sdělil, co se v tom roce zrovna dělo. např. Léto 1969 Všichni se cítili šťastní při zpěvu Bludičky Julie Hanky Zagorové, Karel Gott získal šestého slavíka a vyšlo první číslo časopisu Čtyřlístek... Opravdu úsměvné, co bylo "důležité" a přitom se u nás děli takové zvěrstva?!

Po přečtení knihy si člověk 100% uvědomí, jak je rád za dobu ve které žije. Pro mě kniha, kterou budu vydýchávat ještě hodně dlouho. Nechápu, co vše bylo za minulého režimu možné! A budu se "modlit", aby se toto již nikdy neopakovalo! Texty doslova hltáte a nevěřím, že by někoho mohly nudit! Rozhodně doporučuji každému se zájmem o nedávnou historii.

23.01.2020 5 z 5

Šílená babička Šílená babička Martina Boučková

Pokud taky máte děti, tak jistě velice oceňujete nebo jste oceňovali babičku, která neváhala a vždy přišla na pomoc. Hlavní hrdinka Lucka, šťastně rozvedená maminka dvou uličníků by potřebovala o prázdninách pohlídat děti. Protože její maminka byla v mládí šílené torpédo, která se nenechala ničím zaskočit. Žila bohémský život a žije ho tak i dnes. Taková hippies babička :-) Tak Lucka svou maminku na tyto činnosti nikdy nevyužívala. Ale bohužel je teď v takové situaci, že musela svou matku o hlídání požádat.

Jasně, že si děti užijí jak ještě nikdy. Babičky jsou tady od toho, aby své vnoučky rozmazlovaly. Jaké dobrodružství spolu zažijí a co vše se stane, se dočtete v nové knize od Martiny Boučkové. Je to již má třetí kniha od autorky a jsem spokojená. Mám moc ráda tyto humorné příběhy z českých rodin.
Parádní oddechovka, určitě nešlápnete vedle.

12.03.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Na čtení další knihy od McFADDEN jsem se moc těšila, čekala jsem 2. díl POMOCNICE a jsem překvapená, že u nás vyšlo něco jiného. Ale to vůbec nevadí, aspoň se mám na co těšit! Toto je druhá kniha, kterou od autorky čtu, ale na Goodreads jsem zjistila, že autorka není žádný žabař a má na svém kontě již 10 titulů – vše v žánru THRILLER! Jsem moc ráda, že vychází i u nás! Rozhodně si mě získala a jsem její nový fanoušek.
Dávám plný počet!
Tak jako u POMOCNICE, tak i tady oceňuji čtivost příběhu. Do děje jsem vplula a nechala se unášet uměním autorky mě dostat, tam kam chce ona. Celou dobu čtení mě autorka udržela v napětí, po psychologické stránce je fakt kniha výjimečně dobrá. Skvělá premisa příběhu i výborný výběr hlavní hrdinky mě celou dobu popoháněl číst dál a dál. Díky krátkým kapitolám, které preferuji, byla kniha přečtená raz dva!

11.03.2024 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Na tuhle oblíbenou sérii jsem se chystala už hodně dlouho. Společné čtení mě nakoplo a jsem za to ráda. První díl je seznamovací a inspektor Gamache je miláček. Sympaťák každým coulem...Tím jak se chová bych mu tipla tak cca 40 let, velké překvapení, že už slavil 60. Chtěla bych každý měsíc přečíst jeden díl, tak snad mi to tentokrát vyjde. Moc se těším a určitě doporučuji.

29.01.2024 4 z 5

Útočiště Útočiště Karen Lynch

Hohooo já mám husí kůži úplně všude. Tohle je tak skvělá série. Po Twilight jsem si ani nedovedla představit, že by mohl někdo napsat něco stejně dobrého. A je to tady! Tahle série je neskutečně návyková, po prvním díle už jsem byla poučená a vzala jsem si tento druhý díl na přečtení o víkendu, kdy jsem věděla, že budu mít více času. A udělala jsem dobře.

Boží, čtivý příběh, který navazuje přesně tam, kde první skončil. Ač mě hlavní hrdinka zlobí a dělá psíkusy, tak ji to vše odpouštím a budu netrpělivě čekat, co se jí povede příště. Není to žádná uplakaná princezna, ale je to neskutečný tvrďák, který jde do všeho po hlavě a tvrdě trénuje, aby byla ještě lepší než je a nic nepodceňuje. Strašně moc se mi líbí její mazlíčci, ti celému příběhu dodávají šmrnc a jsou takovým kořením, skoro každé akce. Impové – malí parchantíci, kteří milují borůvkové muffiny nebo pekelní psi, kteří se chovají jen za účelem zabíjení a mrzačení. Je Vám jasné jak to bude tady. A nesmím zapomenout na kocoura Oskara, který tentokrát zůstal doma, ale snad se v příštím díle objeví.

Jediné co mě na celé sérii znervózňuje je to, že upíři jsou tady ti zlí. Já jsem team Cullenovi, tak je to pro mě opravdu těžké. :))

28.11.2023 5 z 5

Vyděšená k smrti Vyděšená k smrti Rachel Amphlett

Parádní začátek nové série s Kay Hunterovou. Sympatická hlavní vyšetřovatelka, žádná supermanka, ale normální obyčejná žena, která řeší v soukromí stejné problémy jako každý druhý. Mě nevadí, když je detektiv alkoholik nebo jinak „postižený“, ale tohle byla pro mě sympatická změna, kterou jsem dokázala ocenit. Moc mě bavil i její přítel - sympatický zvěrolékař, který je Kay velkou oporou za každé situace. Pěkně čtivé hned o začátku. Miluji tyto krátké kapitoly, které mě nenechají vydechnout :-)

Přiznám se, že mě na tuto sérii nalákali čtenáři, kteří knihy Rachel Amphlett přirovnávali k detektivkám/ thrillerům Angely Marsons, a i já se k tomuto přirovnání přidávám. Čtou se taky tak parádně.

Určitě doporučuji jako oddechové detektivní čtení. I když já jsem místy byla napnutá a přála jsem si, aby se našemu psychopatickému vrahovi už další vražda žádné dívky nepovedla. Je to tedy něco mezi detektivkou a thrillerem.

Mám to štěstí, že se můžu hned vrhnout na další díl, takže se i tentokrát moc těším.

A jdu na to.

25.09.2023 4 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Nechala jsem strhnout komentáři a reakcemi recenzentů a taky jsem si chtěla dokázat, že dokážu uhodnout vraha. Ale záhy jsem zjistila, že ze mě opravdu Colombo nikdy nebude a bude lepší, když se pro příště nechám jen tak unášet písmenky a nechám děj na autorovi. Já tohle obvykle nedělám a vím proč. Já jsem vraha neuhodla, pořád si stojím za tím, že nebyla v příběhu žádná indicie, která by to odhalila a jak někteří psali, že je to napadlo hned na začátku, tak mě vůbec, ale VŮBEC :-D Měla jsem tolik teorií a s každým dalším otočením stránky se mi to měnilo, že už v knize nebyla snad ani jedna postava, kterou bych nepodezírala. :-D Z mých teorií by mohlo vzniknout z fleku, hned dalších 5 románů :D

Příběh je skvělý! Je psán z pohledu tří vypravěčů první dva jsou bývalí manželé a třetí osobou je vrah. Kapitoly jsou krátké, takže děj odsýpá velmi rychle a nutí Vás otáčet jednu stránku za druhou. Skvělý psychothriller, který Vás nenechá chladným Já ještě teď po dočtení, jsem z příběhu rozladěná a smekám před talentem autorky. Pokud váháte nad čtením, určitě se do něj pusťte, stojí to za TO!

11.08.2023 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

To bylo tak milé vesnické čtení. Autorku mám moc ráda a její romány mě zatím ještě nikdy nezklamaly. Vždy dostanu, to co potřebuji. Její knihy doporučuji vždy jako první, když se mě někdo zeptá: neznáš nějakou oddechovku? Julie je vždy první, která mě napadne. Její série romantické útěky jsou také dokonalost a tento samostatný román je taky úchvatný.

Něco málo k dějiPřesunuli jsme se na vesnici, kde nás přivítala nádherná fenka labradora s krásným jménem Tess a charismatický veterinář, trošku bručoun. Baráček, který hlídá kamarádce své matky, si hned zamilujete, už jsem se viděla, jak chodím po zahradě a obdivuji vše, co se tam podařilo vypěstovat. Elle, naše hlavní hrdinka, je ze začátku smutná a neumí si atmosféry vesnice plnými doušky užívat. Plácá se od ničeho k ničemu ani práce a malování, které miluje, ji nejde od ruky. Ale vy celou dobu tušíte, že přijde čas, kdy se jí nebude chtít zpět do Londýna Moc jsem Elle přála, aby zapomněla na Londýn a byla konečně šťastná. No jak to skončí je už od začátku jasné, ale stejně jsem si příběh neskutečně užila. Doporučuji, na dovolenou skvělá letní oddechovka.

11.08.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Výborný psychothriller. Já dostala přesně to, co jsem očekávala. B.A. Paris je má oblíbená autorka psychothrillerů a čtu od ní vše co vyjde, nečtu ani anotace a hned se na ni vrhám. I tady se mi to potvrdilo, kniha je od začátku velmi čtivá a nešla odložit. Čtení mi nezabralo ani tolik času, jednak je to jednohubka a jednak se kniha fakt četla sama. Ideální na odpočinek po pracovním dnu.

Jak je u knih autorky zvykem, opět zde máme krátké kapitoly, které nemají chybu, je to přesně ta kniha, kdy si říkáte: A tak přečtu ještě jednu kapitolu, ještě jednu kapitolu a je konec. Navíc se střídá přítomnost s minulostí, takže jsem byla napnutá a zároveň zvědavá co se stane a jak vše bude pokračovat. Hlavní hrdinka je Amélie šestnáctiletý sirotek, která žila jen se svým otcem v Paříži a po jeho smrti se odstěhovala do Londýna, kde chtěla najít své štěstí. Jak se jí to povede a kam ji osud zavede to vše a ještě něco víc se dozvíme.

Nebylo to to nejlepší, co autorka napsala, ale já si to neskutečně užila a určitě se vrhnu po další, až u nás zase vyjde. Souhlasím se všemi fanoušky, kteří píší, že knihy B.A. Paris jsou návykové.

17.07.2023 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Vůbec nevím, jak mám hodnotit něco, co všichni stejně ví, že to je DOKONALÉ :-) Tak jsem Vám tu jen přišla říct, že i já už mám dočteno :-)

Jsem tak šťastná, že toto není má poslední kniha, kterou můžu od Colleen číst. Ještě jich mám před sebou naštěstí hodně. Objevila jsem autorku trochu později, ale to vůbec nevadí... Kde jsem byla, když se četla, se mě neptejte. :D Tento samý vztah mám i s Nicholasem Sparksem. Naďa objevila romantiku a je z toho hotová. :-D :D Já to s chutí doženu a Vy všichni mi budete závidět, co všechno mám ještě před sebou. :-D

Tenhle příběh jsem si přečetla na doporučení, knihu jsem viděla všude, tak už jsem musela i já. A nic lepšího se mi stát nemohlo, tohle bylo tak krásné čtení. Silný příběh plný emocí a s přesahem, ale to už jsme u Colleen zvyklí. Ona má vždy ve svém příběhu něco navíc a já to miluji.

Ještě bych chtěla moc poděkovat za tu krásnou obálku, líbí se mi víc než 1. vydání. Těším se na další setkání - tentokrát jsem se pojistila a čeká na mě v knihovně novinka: Vzpomínky na něj.

16.06.2023 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Pro mě je důležité i to kdy knihu budu číst. Musím mít na fantasy náladu. A tady se mi to povedlo na výbornou! Po historickém válečném románu se Třinácté znamení nabízelo samo.

Nemohla jsem se odtrhnout, byla jsem do knihy vtáhnutá jak kdysi, když jsem četla Stmívání. Hltala jsem jednu stránku za druhou. Neříkám, že je to stejně dobré, ale hodnotím plným počtem. Nebyla dokonalá, ale splnila vše, co jsem od ní chtěla!

Zajímavé, originální pojetí celého světa 13 znamení zvěrokruhu je fajn nápad a dodalo to příběhu šťávu. Hlavní hrdinové, taky super. Postavy mi přirostly k srdci a jsem fakt nadšená, že jsem našla dobrou fantasy, ve které budu moc ráda pokračovat. Další díl se nám už chystá na srpen, tak se nemůžu dočkat. Mě se moc česká obálka nelíbí, ale pro tentokrát odpuštěno. Příběh mi to 100 x vynahradil.

Já nemůžu než jen doporučit: Vlků, upírů, čarodějnic, smeček a slunečních královen není nikdy dost. Juch

25.05.2023 5 z 5

Vodní meloun Vodní meloun Marek Otta

Vodní meloun a jeho vražedná obálka mě nenechala bez povšimnutí. Tahle obálka prostě nejde přehlédnout a podle mě si ji i v knihkupectví hodně lidí všimne, už jen pro ten zapíchnutý meloun :-) Pokud čekáte, že se meloun v ději objeví, tak to bohužel :-) S příběhem sice nic společného nemá, ale jako marketingový tah je to SUPER. :-)

Jedná se o českou detektivku, výtisk mi poslal sám autor. Moc mě potěšilo věnování, kde mi autor přeje hezké čtení. A v skutku to bylo moc prima čtení. :-) Četlo se to rychle pro mě jednohubka na dva večery.

Tři kamarádi jsou tak rozdílní, že to snad ani víc není možné. Každý má svůj životní osud, na jednoho se usmálo štěstí a druzí dva se s životem po svém perou. Co je však spojí je vražda na pražském Smíchově. Tady bych se trochu zastavila a víc samotnou vraždu i vyšetřování poladila. Za mě mohl dostat i víc prostoru hlavní vyšetřovatel. Ale jinak jsem spokojená. Každou postavu i místo jsem si dokázala bez problémů představit. Praha je krásná a nedivím se, že autoři své příběhy sem směřují. Moc jsem fandila Petrovi - ten to měl za mě v životě nejtěžší a líbilo se mi jak se i v nelehké situaci dokázal o sebe postarat. Zato Libor to je neuvěřitelný mamánek, ten mi pil krev už od začátku.

Trochu déle jsem čtení knihy odkládala, ale nakonec jsem se do ní pustila a nelituji. Na to, že to je první detektivka autora, tak je hodně povedená. Hodnotím 3,5 - 4 hvězdičkami, ještě to není tak úplně učesané, ale to si sedne. Tento rok jsem začala číst víc českých autorů a dělají mi radost.

10.05.2023 4 z 5

Konzultant Konzultant Antonín Mazáč

Autor mi už po 3 dokazuje, že je prostě famózní spisovatel! Mohlo by se zdát, že 3 díl bude upadat a, že už se vlastně ani z těch Karlových Varů nedá nic vymáčknout, ale né Tonda je prostě satan ve svém žánru kovaný a nešetří nás

Dokázal vykouzlit 53 kapitol nabitých akcí.

Hned od začátku to tam napálí! S vraždami nešetří a s jejich drsností taky ne! Já tohle miluji, ten jakoby pomalý, ale promyšlený rozjezd je TOP. Přesně jsem věděla, že to nebude jen tak, a že pro mě bude mít nějaké překvapení! A ano, dostala jsem ho a i s přídavkem. Totálně jsem byla mimo, absolutně jsem netušila ani na sekundu správného pachatele.

Ač se to nemusí zdát, tak PÁN Mazáč má neskutečný cit pro popisování postav. Všechny jeho postavy jsou vymazlené do posledního detailu - nezapomene nám říct jak přesně vypadají co mají zrovna oblečeného, ale přitom tak nenásilně, že si hned dokážu všechny postavy krásně vybavit. Tímto a vlastně celou atmosférou, kterou je příběh obalem jsem byla vtažena hned od začátku do příběhu a užívala si každou stránku.

Sašu a Andreu prostě miluji jejich jak pracovní, tak i soukromí vztah je skvělý.

A už se těším na další setkání s nimi. Doufám, že to nebude moc dlouho trvat. Opět moooc DOPORUČUJI!

02.05.2023 5 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Na začátek své recenze musím zmínit přenádhernou obálku, ta mě tak nadchla, že jsem věděla, že knihu musím mít. Tohle je prostě skvost a pro knihomola jako jsem já snad povinnost mít tuto nádheru v knihovně. Naprosto zbožňuji tento styl obálek a smekám klobouk před grafikem, opravdu se mu to moc povedlo. Nadšení veliké.

Fantasy není mým hlavním čtecím žánrem, ale čím víc jej čtu, tak mu postupně propadám a chci víc. Jsem sice fantasy čtenář začátečník, ale totálně jsem se nechala stáhnout a otáčela stránky rychlostí blesku :-)

Lisa Rosenbecker je mladá začínající spisovatelka, která tento příběh o anti můzách začala psát již na studiích a vyšperkovala ho do dnešní podoby. A já jsem šťastná, že jsem si ho mohla přečíst a s Malou, kocourem Sheldonem a Lansburym ho prožít. Od začátku jsem byla vtažená do příběhu a těšila se na každou volnou chvíli, kdy se za nimi budu moct zase vrátit. Úžasná, originální oddechovka nakombinovaná s prvky thrilleru, kterou si oblíbí jak mladí, tak starší.

Náročnějším čtenářům fantasy to přijde asi málo, ale já jsem nadšená a už nedočkavě vyhlížím pokračování. Už teď mi je po nich smutno. Moc ráda se do Litersa opět vrátím.

12.04.2023 5 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Boží to bylo, tleskám :-)

Nevím proč, ale doteď jsem měla Sandru Brown zaškatulkovanou jako autorku romantických knih pro ženy. O to víc mě překvapilo, že to stejně dobře umí i s thrillery. Boží to bylo! Já jsem nadšená. Tohle byla jízda od první stránky. Příběh měl spád, neskutečná rychlost vývoje příběhu mě nutila číst dál a dál. Nakonec to teda bylo vše úplně jinak, než si mé amatérské detektivní schopnosti myslely, ale nadšení veliké.

Trochu jsem byla ze začátku nervózní ze střídání dějových linek, ale úplně zbytečně. Obě linky byly stejně čtivě a tím, že se vlastně odkrývalo tajemství z minulosti, posouval se děj v současnosti.

Těhotná Arden se vrací do rodného města - do rodného domu, chystá se zde jako matka samoživitelka začít s miminkem nový život. A taky by se chtěla konečně po 20 letech dozvědět, co se vlastně stalo, proč její otec odešel, kam šel a jaké tajemství celé město ukrývá. Ale jak už to tak bývá, tak se bohužel stane něco, co celý záměr Arden změní.

Máme tu i nějakou romantiku, pár kostlivců ve skříni a skvělý konec!

Tohle určitě nebyla moje poslední kniha od autorky a jsem nadšená, že jsem objevila, tak super spisovatelku.

21.03.2023 5 z 5

Playlist Playlist Sebastian Fitzek

JO, JO, JO, !
PLAYLIST - Sběratel očí – 3 díl ze série?

Nečetla jsem 1. díl ani 2 díl, tak proč nezkusit rovnou 3, že?

No to se tak občas stane. Sebastian Fitzek je můj hodně oblíbený autor, ale zrovna k této sérii jsem se nedostala. Ale vůbec to ničemu nevadí, vše jsem pochopila z děje. Sebastian myslí i na takové čtenáře jako jsem já a pěkně vše vysvětlí a objasní. Krátké kapitoly knize dávají ještě větší spád. Autor stupňuje napětí. Má to opravdu krásně vymyšlené. Playlist ke knize je taky velká vzácnost, která se moc nevidí.

Nemůžu jinak než smeknout klobouk. Za originalitu určitě! Moc se mi to opět líbilo. Fitzek je prostě mistr psychothrillerů. Dokáže vše tak vymazlit, čtenář jen lapá po dechu a zastavuje se mu několikrát za čtení srdce. Jeho styl je vybroušený diamant. Tolik napětí v jedné knize jsem už dlouho nezažila. No co, že je trochu trhlý, ale prostě umí!

Postavy Alexandera Zorbacha a nevidomé fyzioterapeutky Aliny Gregorievové si nejde nezamilovat. Na jednu stranu jim neskutečně fandíte a na druhou se chytáte za hlavu!

Nejedná se o nejlepší knihu od Sebastiana, ale já hodnotím hodně vysoko! Snad mou podporu ocení a napíše zase něco tak skvělého. Svou krásnou obálkou se mi hodí do sbírky. Pokud někde seženu 1. a 2. díl ráda si je přečtu.

06.02.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Už to tak vypadalo, že letos nebude mít přečtenou žádnou vánoční knihu. Ale stihla jsem to a mám z toho velkou radost, protože Hrad ve Skotsku je úžasný romantický útěk, který se náramně hodil do tohoto období.

Izzy už jsem znala z předchozího dílu Domek v Irsku a moc jsem ji přála, aby i ona na svém zděděném hradě našla štěstí a lásku.

Užívala jsem si každou stránku a jsem nesmírně spokojená :-)

Kdo ještě z romantickými útěky nezačal, tak směle do toho :-) dostanete krásný romantický příběh s třešničkou nakonec :-)

06.01.2023 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Tušila jsem, že tohle nebude sluníčkové čtení. Ale i přes to tísnivé téma se mi četla skvěle, opravdu jsem ji hltala a stránky otáčela kosmickou rychlostí. I když se jedná o historickou fikci, příběh je asi víceméně celý smyšlený, tak i přesto mě zasáhl neskutečně. Nespravedlnost na ženách, rasismus, ponižování a jiné zvěrstva, které se děly za hospodářské krize v USA. I já jsem byla jedna z těch, která chtěla číst tuto knihu především na základě obálky a jsem za to moc ráda, že jsem si ji přečetla.

Děj je rozdělen do tří částí, kde se vždy střídá po kapitole pohled vdovy Rae Lynn a proutníka Dela, každý dostal svůj prostor ve své kapitole, a tohle moc kvituji. Úžasně se ti dva doplňovali a neměla jsem tudíž šanci se vůbec v ději ztratit. Autorka to velmi dobře vymyslela.

První části jsme se seznámili s osudy hlavních postav. V další části jsme se dostali do pracovního tábora na Vlaštovčím kopci, ve kterém se těží smola, terpentýn a pryskyřice. V této části příběhu jsem byla v jednu chvíli úplně v tranzu, ani jsem nedýchala, jak jsem měla svírání na srdci z té tíživé atmosféry, byla jsem tak moc ponořená do děje, že jsem měla pocit, jako by se to dělo mně. A nakonec třešnička na dortu, trošku té romantiky taky nesmí chybět.

Moc doporučuji k přečtení, úžasná čtivá záležitost a ještě si rozšíříte obzory o nové znalosti.

04.01.2023 5 z 5

Vůně medu Vůně medu Susan Wiggs

Rok se s rokem sešel a je tady zase podzimní čas a na mě se usmálo štěstí v podobě vydání druhého dílu Kronik Bella Visty. Mám velmi ráda tyto rodinné romány, které jsou rozdělené na 2 časové linie. I tady se podíváme do minulosti – konkrétně do druhé světové války, kde sledujeme jak se děda Magnusen dostal do Kalifornie a jak se vůbec dostal k sadu. Celý tento příběh je opředený tajemstvím, které přijede zdokumentovat slavný spisovatel Cormac O'Neill, který je hodně dobrý známý Tess, která se těší na svou svatbu.

Moc se mi líbí jak to Susan Wiggsová pojala. Tentokrát se příběh více věnuje druhé sestře Isabel, která se s v Archangelu narodila a celý sad a okolí je pro ni vším. Na památku své babičky se začala věnovat včelaření a ani sama netušila, jak ji to vše krásně půjde a jak ji to bude naplňovat. Jakou roli zde bude mít slavný spisovatel, který se celý život toulá po světě a ne a ne se usadit? To vše a ještě něco navíc nám Susan uvařila v této dojemné knize. Krásné pohlazení po duši, moc mi styl psaní autorky sedí a určitě jsme se neviděly naposled. Opravdu krásné čtení, doporučuji moc!

29.11.2022 5 z 5