nada3314 nada3314 komentáře u knih

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Pokaždé když vyjde nová kniha od Angely s Kim Stoneovou - všeho nechávám a pouštím se do ní. I tento díl mě nezklamal a právem je u mě Angela na nejvyšších stupních v oblíbenosti autorů detektivek. Čtení jsem si užila a proto moc doporučuji.

08.12.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

BRILANTNÍ!
Tohle bude má nejkratší recenze, kterou jsme kdy napsala!
Vše co bych chtěla říct už bylo napsáno.

Uff, to bylo opravdu silné a jediné co po dočtení vím je, že hodně dlouho nechci číst něco tak srdce svírajícího.

08.02.2024 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Jsou knihy, které mě tak nějak oslovují samy a toto je jedna z nich. Už když jsem četla o tom, že by měla vycházet, tak jsem věděla, že tuhle prostě číst chci. Překrásná obálka skrývá ve svém nitru dokonalý příběh. Tohle bylo zas jednou emoční čtení, ořvala jsem to jak želva. Chtěla jsem si dát s dojemnými příběhy pauzu, ale jsem ráda, že mě tento neminul, byla by to velká chyba. Tohle bylo tak kouzelné, četlo se to naprosto samo.

Tento román vykresluje sedmnáctiletou Viktorii, jak se doslova pere se životem, nespravedlností a ani ji nikdo moc nepomůže. Maminka ji umřela a od té doby se celý její i život bratra a otce otočil o 180 stupňů. Idylka, plná krásných voňavých broskví, která mohla Viktoriin život provázet se nakonec neodehrála. Vše si musela vybojovat sama. Její příběh je na jednu stranu zoufalý, surový, ale tak dojemný. Nevěřím, že by se našel někdo, komu by se příběh nelíbil i ten nejvíc ledový člověk po tomto čtecím zážitku na 100% roztaje.

Je mi ctí číst takové příběhy, ze srdce děkuji Nakladatelství JOTA, že vydává takové úžasné poklady. Moc moc doporučuji, a kdyby bylo na mě, tak kapesníčky přibalím ke knize jako součást balení.

03.10.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Boží, boží, boží ❤️ Tohle chci číst pořád! Nechápu jak to ten chlap dělá, ale já mu to žeru od první stránky. První díl s Kate byl skvělý, ale tento díl byl ještě lepší! Propracované, vyšperkované do posledního detailu! Opět čteno jedním dechem.

06.11.2020 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Případy Kim Stoneové miluji. Je to jedna ze sérií, které čtu hned, když další díl vyjde. Vždycky se neskutečně těším a jásám, když držím knihu v ruce a můžu začíst číst. Většinou si vyhradím víkend, abych na ni měla čas a nemusela utíkat k povinnostem, prostě to tak mám ráda a vím, že Angela Marsons mě nezklame a čas, který jejím knihám věnuji, se mi vyplatí. Ani tady tomu nebylo jinak. Je to již 13. díl. Ani se mi tomu nechce věřit, že je to již 7 let co tuto sérii čtu a doufám, že minimálně dalších 7 let budu Určitě si nepřeji, aby Angela přestala psát je to taková krásná závislost.

Vždy se moc těším, jak se vyvíjí osobní život Kim, tak i její party. Miluji jejího psa, v každém dílu na ni chlupáček čeká a je jí super parťákem. Ani zde nechybí její vášeň pro renovaci starých motorek po náročném dni je schopná ještě několik hodin sedět v garáži a opravovat.

Tentokrát se Kim a její team podílí na vyšetřování ztracených žen. Každý den se ztratí jedna žena, která je později nalezená mrtvá se zlomeným vazem. K vyšetřování je přizvaná i stará známá profilovačka Alison, která v minulosti s týmem spolupracovala (již jsme se s ní setkali v 1. a 2. dílu). Vyšetřování je složité a zamotané, všichni se hodně snaží s případem pohnout. Dlouho nejsou ani o kousek blíže cíli, vyšetřování je na mrtvém bodě. Až do chvíle, kdy se na scéně objeví Alison, i když se už nikdy vrátit k práci profilovačky nechtěla týmu hodně pomůže.

Dále tu máme paralelní případ - štafetu (takto se říká starým případům, které se nikdy nevyřešily). Pod křídla si ho vzala oblíbená Kimina kolegyně Stacey, která se však bude zanedlouho vdávat, přesto pracuje aspoň na částečný úvazek, ale i tak prokáže své schopnosti a nenahraditelnost v týmu. Její pátrání se nakonec ukáže jako nápomocné i v hlavním případu zavražděných žen.

V zahraničí už vyšlo 18 dílů a tato série je stále velmi populární. Na Goodreads mají všechny její díly krásné hodnocení, 4,40 je průměr na jeden díl, takže se máme na co těšit to mě hřeje u srdíčka.

12.05.2023 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Jedním slovem D O K O N A L O S T, nerada používám toto slovo, protože vím, že nic není dokonalé, ale tato kniha se aspoň pro mě k dokonalosti hodně blíží…. Kniha slibuje dávné tajemství skryté v šatníku, a příběh tří žen, jejichž osudy spojila válka.

Kniha v sobě ukrývá dva příběhy jeden ze současnosti, kde se seznámíme s módní konzervátorkou Kate, která ve starém domě své babičky, díky velké náhodě našla velkou kolekci šatů od Christiana DIORA. Kate ani netušila, že babička vůbec dům vlastní. Ze začátku jsem se na příběh Kate a posléze Elliota těšila o něco malinko více, ale postupně se i druhá linka příběhu začala vybarvovat a já si Skye, Liberty, Nicholase a Margaux zamilovala a začala jsem pronikat i do jejich tajemství…

Tato časová osa je z velké části zasazena do 2. světové války. Všichni, kromě Liberty jsou piloti letadel, kteří se podílejí později i na odboji. I když se jedná o historickou fikci, já si čtení velmi užila, přenesla jsem se k nim do příběhu a vše jsem s nimi prožívala. Posledních 100 stran jsem ani nedýchala a přečetla na jeden zátah! Kniha si Vás získá, připoutá si Vás k sobě a možná pustí na konci… a možná taky, ne! Já si ovšem myslím, že jsem narazila na knihu mého srdce, tuhle si budu pamatovat určitě ještě hodně dlouho. Tohle spojení Diora a války bylo velmi originální a moc se mi to líbilo! Válečné knihy jsou jedním z mých oblíbených žánrů a tuto knihu s klidným svědomím řadím na 1. místo!

Moc moc doporučuji!

25.08.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opět parádní zážitek při čtení knihy. A pro nás karviňaky o to víc! Miluji tyto knihy ❤️

25.01.2021 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Parádní jízda. Lisa Regan je jedna z mých oblíbených spisovatelek detektivních sérií. Tentokrát na mě od ní čekal už 6. díl s vyšetřovatelkou Josie Quinn, a já jsem se na něj moc těšila a opět jsem byla moc spokojená. Ponořila jsem se do děje a vyplavala jsem až na konci. Celá tato série je úžasně čtivá. Nenašla jsem žádné hluché místo a díky kratším kapitolám knihu prostě z ruky dříve než po dočtení nedáte. Děj neskutečně ubíhá a nutí číst dál a dál.

Tento díl je zajímavý tím, že se netýká přímo Josie a její rodiny, jak jsme byli zvyklí v minulých dílech.

Josie hlídá syna své kamarádky na dětském hřišti. V tom samém čase se na kolotoči točí sedmiletá holčička Lucy s maminkou, tatínek opodál telefonuje a nikdo neví jak, ale z ničeho nic se holčička ztratí. Aniž by Josie chtěla, tak nějak omylem se k případu přimotala a rozhodne se mu přijít na kloub.

Konec opět skončil napínavě a já jsem strašně šťastná, že vím, že další díly už jsou napsány a bude jich ještě hodně, takže se máme na co těšit, juch :-)

03.04.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Senzace TIK TOKU, ano i na mě tohle zafungovalo. Naprosto chápu, proč je tento příběh tak oblíbený!

Ne nadarmo je na Goodreads tento titul hodnocen 4,23 a za mě určitě zaslouženě.

Na to, že teď poslední dobou romantiku vůbec nečtu, jsem moc ráda, že jsem měla možnost si Hypotézu lásky přečíst a ještě s předstihem než u nás vyjde. Nebudu lhát, že jsem čekala velkou pecku a musím přiznat, že to je za poslední dobou nejlepší romance pro mladé jakou jsem kdy četla. Bylo to chytré, vtipné a od první stránky kouzelné. Postavy Olive a Adama nejde nemilovat – prostě úžasňákovi. Prostředí školy a vědy bylo originální, inteligentní a spousty dalších pozitivních slov :-)

Podle mě příběhu nechybělo vůbec nic! Najdete tam i negativního hrdinu, kterého vyváží hodně romantiky a trochu sexu. :-) Kdy posléze i vědci zjistí, že vlastně sex není žádná věda :-) Prostě ta chemie tam fungovala a basta :-)

Od Ali Hazelwood si určitě ještě někdy něco přečtu. A Vám bych přála taky tak parádní zážitek ze čtení, který jsem u knihy měla já :-) Pokud se k Vám kniha dostane, neváhejte a pusťte se do ní!

30.01.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Čekala jsem oddechovku a dostala jsem ji! Mě knihy od Lapeny baví, mám přečteny všechny a vždycky se těším s čím novým zase holka přijde. Přečteno za den. Asi ji hodně v hodnocení nadržuji, ale já její knihy prostě žeru.

29.05.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná kniha a ještě krásnější příběh.❤️ Jedna z nejlepších, které jsem četla. Moc doporučuji!

23.02.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Jak sama autorka v doslovu píše: „Snad žádnou knihu jsem ještě nepsala s takovou láskou jako tuhle. Zamilovala jsem si ten kraj i jeho obyvatele a pak i samotný příběh, takže mi psaní působilo neskutečnou radost“

A přesně tak to cítím i já. Tato kniha je nejlepší, kterou kdy Jojo napsala. Příběh je přenádherný! Na konci jsem si i poplakala. Jsem moc ráda, že jsem po knize sáhla a nenechala ji v mém nekonečném seznamu čekat. Moc doporučuji - pokud knihu máte - neváhejte s přečtením. Stojí vážně za to! ❤️

03.01.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tím, že jsem velký milovník sérií a především krimi, tak mi nemohla uniknout ani tato s vyšetřovatelkou Josie.

První díl Mizející dívky mě svou čtivostí přesvědčil, že si druhý díl nenechám ujít…

A nezklamal mě ani trochu! Děj byl napínavý, čtivý hned od začátku Vás vcucne a udrží si tempo až do konce - mě se líbila i osobní linka Josie, pro někoho by se mohla zdát smutná, ale to k životu prostě patří! Už se nemůžu dočkat třetího dílu.

Lisa Regan se tímto zařadila do mého pomyslného žebříčku „oblíbených autorů“

03.05.2021 5 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Kathryn Hughes je skvělá spisovatelka. Ještě jsem od ní nečetla příběh, u kterého bych se nudila. Umí tak dokonale vyprávět, že mé srdce vždy tančí radostí a dojetím. Ať je obálka taková nebo maková, je to sázka na jistotu, vždy dostanu krásný emotivní příběh plný lásky a porozumění. A vždy je tam nějaký přesah a to u autorky moc obdivuji.

Příběh je vyprávěn ve dvou časových liniích. Vypráví nám oba Jenny, která právě oslavila neuvěřitelných 100 let. V současnosti žije v luxusním pečovatelském domě a převážně se o ní stará mladá pečovatelka Candice. Obě si neskutečně sednou, i když je mezi sebou dělí několik generací. Jenny před Candice odhalí svou minulost, a požádá ji o velkou laskavost. Ještě jednou by se totiž chtěla podívat do Itálie, ale sama jet nemůže. Ví, že toto je její jediná šance, moc času už ji nezbývá. Candice i přes komplikace doma s přítelem nakonec Jenny doprovází. Co a jak a proč do Itálie letí, se dozvíme na konci tohoto emotivního příběhu.

Obě hrdinky jsou tak sympatické, celý příběh jsem prožívala s nimi. Všechny knihy Kathryn jsou úžasné! Moc doporučuji a zaručuji u čtení krásný zážitek.

24.01.2023 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Mám přečteno vše, co autorka u nás vydala! Dělá mi radost napsat, že kniha byla opět skvělá! Děj se odehrává v Austrálii, kde tahle velká rodina žije! Kapitoly jsou parádně krátké a jsou rozděleny z pohledu Lucy a Diany, vždy minulost a současnost, tím pádem hltáte stránku za stránkou, aby jste se dostaly k té další… Můžu jen doporučit a těšit se na další knihu, která od autorky za nedlouho vyjde!

10.07.2021 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Nedá mi to a neodpustím si komentář, který tu je a bude asi ještě víckrát. Tohle je asi ta N E J K O N T R O V E R Z N Ě J Š Í kniha tohoto roku. Tolik emocí jak kladných, tak záporných jsem už dlouho u žádné knihy neviděla. Ale co? Negativní reklama je taky reklama, hlavně ať je pěkně všude vidět a nám kterým se líbila, se můžeme těšit na víc dílů této série od autorky.

Já jsem z toho tábora, kterému se kniha líbila, ač pár výhrad bych měla. Nedokážu posoudit kolik vražd do jedné knihy je OK a jestli bylo opravdu nutné mít tolik vražd v prvním dílu, to mi trochu vadilo. Dále mi trochu vadily jména hrdinů Nate, Nave, Noah všechny na stejné brdo a strašně se mi to pletlo ještě když si autorka řekla: tak dobře teď to nebude Nat, ale budeme mu říkat příjmením. No trochu guláš jsem v tom mněla, to se přiznám dobrovolně.

Ale nic to nemění na tom, že já jsem si příběh užila, díky krátkým kapitolám byl děj svižný a hodně i napínavý. Námět, který zvolila autorka je za mě naprosto geniální, je divné, že tohle už nenapsal někdo jiný. Většina autorů si vymýšlí své vraždy a přitom jich tu máme plno, které se daly i takto využít. Za tohle velký palec hore!

Za pár drobností, které určitě autorka ještě vyšperkuje do dalšího dílu - ubírám 1 hvězdičku. Jinak za mě SUPER! Kniha naprosto splnila to, co jsem očekávala.

03.04.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

ANOOO, ANOOO tohle byla jízda a vypadá to na hodně slibný začátek nové série s agentkou Laurel Snow.

Laurel je úplně úžasná hlavní hrdinka, velmi chytrá s geniální pamětí. Pracuje pro FBI ve Washingtonu DC, ale její máma ji zavolá, aby přiletěla do rodného města Genesis Valley, kde se děje něco zlého a obviňují z toho jejího strýce. Laurel to nedá, vezme si dovolenou a přiletí.

Opravdu se jedná o brutální případ. Byly nalezeny těla mladých žen. Jejím parťákem pro vyšetřování se stane morous horský ranger Huck Rivers. Je skvělé sledovat vývoj vztahu těchto dvou kohoutů na jednom hřišti :-)

V průběhu vyšetřování se matka Laurel ptá, jestli si myslí, že mají v Genesys Valley sériového vraha. Laurel ji odpovídá: „Na takové závěry je ještě brzo, zatím víme jen to, že všechny oběti byly blondýnky, tak si prosím dávej POZOR!“ Ale zkušenost ji napovídala, že jde opravdu o sériového vraha nebo několik zabijáků vraždících společně.

Celkově to byl strhující příběh s velmi sympatickými postavami a já se moc těším na další díl. Určitě doporučuji k přečtení, tohle by si měl přečíst každý fanoušek kriminálních thrillerů.

P.S. Ve volném čase agentka FBI Laurel plete bačkůrky a čepičky pro nedonošené děti. Moc se mi líbí tento záslužný koníček. Ještě v žádné knize jsem nečetla o agentce, která používá pletení k odreagování.  Mohlo by se zdát, že se jedná o klasickou hlavní hrdinku, ale Laurel je silná a její tah na branku nemá chybu!

30.01.2023 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Tohle byla opět jízda! Napínavé, úžasně čtivé! Hlavní hrdinka a její i osobní život se mi díl od dílu začíná líbit čím dál tím víc. No a ten konec? To má být jako co??? To mě chtěla Elisson naštvat? Tak se ji to rozhodně povedlo - čekání na další díl je fakt za trest Za mě 100% thriller jak víno!

15.05.2021 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Výborný thriller s originální zápletkou, překvapivým a velice napínavým koncem.

Na trhu je teď thrillerů mnoho, ale tento je vyjímečný a odlišuje se od jiných, tím, že obě hlavní postavy v příběhu byly silné ženy, žádné bláznivé ani labilní např. alkoholičky... ale opravdu úspěšné a inteligentní ženy. Autorka si v doslovu přeje, aby se čtenáři inspirovali kuráží Claire i Evy, které uskutečnily něco, co jim připadalo nemožné. Ať jsou okolnosti jakékoliv, cesta ven existuje...

Dlouho jsem již takto propracovaný příběh nečetla jsem nadšená! Pokud nebudete hnidopišit a moc se v tom vrtat, tak si užijete neskutečnou jízdu!

12.04.2021 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Opět parádní čtení! Už dlouho jsem nečetla něco tak výborně napsaného. Kniha si mě připoutala od prvních stránek, tady nemusíte čekat až se děj rozjede... asi ani nemusím psát, že na další díl netrpělivě čekám :-)

04.10.2020 5 z 5