Jako hvězdy v temné noci ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Alice Wrightová doufala, že sňatkem s pohledným Američanem Bennettem Van Clevem unikne sešněrovanému životu v Anglii. Jenže ani její manželství, ani život v zapadlém koutě Kentucky se nevyvíjí tak, jak si představovala. Nadšeně tedy uvítá možnost zapojit se jako dobrovolnice do projektu takzvané Koňské knihovny, který má za úkol šířit literaturu a vzdělanost v odlehlých oblastech Appalačských hor. Alici, Margery a tři další odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou, boj s předsudky místních lidí vůči ženám, přistěhovalcům i lidem jiné barvy pleti, ale také nádherné ženské přátelství, soudržnost i láska. Jojo Moyesová ve svém nejnovějším románu tentokrát přináší výpravné historické drama z dob americké hospodářské krize, vycházející ze skutečných událostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461520/big_jako-hvezdy-v-temne-noci-rim-461520.jpeg 4.6637
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: (ekniha), Ikar (ČR)
Originální název:

The Giver of Stars, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (216)

Kniha Jako hvězdy v temné noci

Toňula
28. července

Román o knihovně a knihovnicích v historických kulisách nemá chybu. Jojo Moyes je skvělá vypravěčka a opět to potvrdila.

Ewilka
21. července

Jojo Moyes si své příznivce získala pro příběhy o milostných vztazích. Ty tentokrát mají červenou a prostor dostává síla pravého přátelství, doplněná o témata rasové segregace a feminismu. Jako hvězdy v temné noci je komplexní, dobře vystavěný příběh, který kapitolu po kapitole graduje. Konec byl za mě trochu slabší, přesto knihu řadím k tomu nejlepšímu, co jsme od Jojo Moyes měli možnost vidět.


Ishir
12. července

To byl nádherný příběh a ta božská příroda.

Rapeh
11. července

Krásný román, který se četl jedním dechem. Autorka opět nezklamala

Mandlevest
09. července

Tak Jojo zase nezklamala. Asi se budu opakovat, ale pro mě je to autorka, která umí své příběhy polidštit v tom nejlepším smyslu slova a skvělá vypravěčka k tomu. A je úplně jedno, jakou si vybere dobu nebo prostředí. Zda jde o milostný příběh, rodinný příběh, válečnou romanci anebo o historické drama o dobrovolnicích tzv. Koňské knihovny. Vždy je to skvělé. Všem hrdinkám i hrdinům budete rozumět, budete prožívat ty silné příběhy spolu s nimi. Radovat se i trpět, doufat i ztrácet naději, milovat i nenávidět, ale hlavně žít ten svůj život, jediný a jedinečný. Říká se, že kdo má rád zvířata, má rád i lidi. Dle knih, které Jojo Moyes píše, tomu věřím. Krásná kniha, která potěšila mou duši. Doporučuji.

Argony
07. července

Vcelku dobré, akorát mi nepřišlo, že se děj odehrává v roce 1937, ale max. tak v půlce 19. století.
Znovu číst jistě nebudu a nelákají mě ani další knihy autorky.

zdenaR
05. července

Strhující román, žádná slaďárna.
Život nekonvenčních žen na americkém venkově před skoro sto lety - nic lehkého.

domihruzkova
28. června

(+ SPOILER) Zajímavý příběh, o koňské knihovně jsem doteď neslyšela a zní to skvěle! Kniha se hezky četla, ale něco chybělo nebo spíš nadbývalo - možná ten šťastný konec pro všechny?

1 ...