Jako hvězdy v temné noci

Jako hvězdy v temné noci https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461520/bmid_jako-hvezdy-v-temne-noci-rim-461520.jpeg 5 944 285

Alice Wrightová doufala, že sňatkem s pohledným Američanem Bennettem Van Clevem unikne sešněrovanému životu v Anglii. Jenže ani její manželství, ani život v zapadlém koutě Kentucky se nevyvíjí tak, jak si představovala. Nadšeně tedy uvítá možnost zapojit se jako dobrovolnice do projektu takzvané Koňské knihovny, který má za úkol šířit literaturu a vzdělanost v odlehlých oblastech Appalačských hor. Alici, Margery a tři další odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou, boj s předsudky místních lidí vůči ženám, přistěhovalcům i lidem jiné barvy pleti, ale také nádherné ženské přátelství, soudržnost i láska. Jojo Moyesová ve svém nejnovějším románu tentokrát přináší výpravné historické drama z dob americké hospodářské krize, vycházející ze skutečných událostí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Giver of Stars , 2019

cerna7151
29.12.2020 5 z 5

Krásná kniha, krásný příběh!

vendysantos
28.12.2020 5 z 5

Krásný a zajímavý příběh o neobyčejných ženách, které dokázaly, jakou sílu a odvahu může v sobě žena mít. Důležitou roli zde hraje přátelství mezi ženami. Ze začátku jsem měla problém s umístěním děje, ale jakmile jsem se do knihy začetla, začalo mě to hrozně bavit, fandila jsem hlavním hrdinkám a přála jsem si pro ně spravedlnost. Alice mi byla moc sympatická svou povahou, tím, jak si nic nenechala líbit a nenechala své kamarádky na holičkách. Mile mě překvapil konec příběhu. Po přečtení této knihy si opravdu vážím toho, že žiji v dnešní době, kde už je rovnoprávnost žen a mužů normální. Tenkrát mužům vadila jen představa, že by žena mohla být vzdělanější než oni. Jojo Moyesová mě nezklamala, těším se na další její příběhy.

kytarka
28.12.2020 5 z 5

Není to taková pecka jako Než jsem tě poznala nebo Dívka již jsi tu zanechal. Nicméně knihu hodnotím vysoko, protože jsem byla začtená a byla zvědavá co se stane a jak dané postavy dopadnou.
Bavilo mě prostředí Ameriky - stát Kentucky ve čtyřicátých letech 20. století. Zajímavé vykreslení doby kdy ženy mohly tak akorát starat se o domácnost, slovo sex bylo sprosté slovo... No vůbec to neměly jednoduché a já osobně bych v takové době nechtěla žít. I přesto to byly však ženy statečné a odvážné. Ženy tady rozjely pro chudé lidi pojízdnou knihovnu, rozvážely knihy na koních, mnohdy po velmi náročných stezkách po horách.
Zajímavý příběh v zajímavé době a na zajímavém místě. Mě se moc líbilo.

Brambor333
27.12.2020 5 z 5

Musím říct, že v poslední době, už se bojím vzít bestsellerové knihy do ruky, protože jsem jen zklamaná na jaké úrovni jsou. Jojo naštěstí nezklamala a tahle kniha se pro mě řadí mezi jednu z jejich nejpovedenějších! :-)

petrarka72
18.12.2020 5 z 5

Dobrodružná pohádka pro ženy o knihovnicích na koních i na oslech, o nejdrsnějším a nejkrásnějším místě na světě v nelehké době, konkrétně Kentucky 1937, o lásce a přátelství, nedostatku informací a pohledech stranou, o knihách, které mohou být potěšením i zbraní - a o tom, že každý dostane takovou, jakou si zaslouží... :-)