Mystifica Mystifica komentáře u knih

Orel na lovu Orel na lovu Simon Scarrow

Nyní už sérii jedu popořadě a byla jsem opět spokojená.

28.02.2023 3 z 5

Vítězství orla Vítězství orla Simon Scarrow

Opět jsem byla spokojena, dej ubíhá a je dostatečně realisticky, líbí se mi popisy bitev. Je však patrné, ze autor má v historii svoje postavy oblíbené a méně oblíbené, přičemž ti oblíbenější mají možná až moc vysokou morálku… kdo přečte, bude vědět koho myslím

19.02.2023 4 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Po předchozí knize, kterou jsem přečetla, jsem se rozhodla, že tuto sérii vezmu popořadě. Jsem spokojená s dostatečnou reálností světa i děje. V sérii budu pokračovat dál.

15.02.2023 4 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Simon Scarrow

Tímto dílem jsem do série nastoupila a byla jsem velice příjemně překvapena. Očekávala jsem lehkou četbu, ale navíc jsem dostala i různé myšlenkové rámce ohledně toho, jak to funguje v řízení. Dále, knížka pro mě byla dostatečně realistická, bez rušivých modernismů, což je pro mě u historických knížek důležité kritérium.

11.02.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

No... jsem ráda, že to je poslední díl... první půlka dost krkolomná a snaha vytřískat humor z každého řádku, což dost dobře nejde... druhá půlka lepší. V tuhle chvíli by tomu možná daleko víc slušely situační skeče... ale nový román už ne :D

30.01.2023 2 z 5

Pařížská pomsta Pařížská pomsta Steve Berry

Líbí se mi ze v knížkách jsou zmíněny různé historické detaily. Na autora už jsem zvykla a na až trochu moc neuvěřitelnou akcnost taky. Sérii čtu napreskacku a když jsem se podívala na pořadí titulů, překvapilo mě, ze tenhle není poslední.
Berry u mě vždycky vyvolá touhu navštívit místa o kterých píše

10.01.2023 3 z 5

Time management Time management kolektiv autorů

Tenká knížka, která obsahuje time management celkově i s přesahem do nastavování cílů. Jde o základní přehled metod a technik a dále několik cvičení. Vcelku tenká knížka, spíš přehled... pokud potřebujete hlubší přehled o technikách a aplikacích, musíte hledat sami...

01.01.2023 3 z 5

3 kroky do tmy 3 kroky do tmy Ondřej Neff

Řekla bych taková průměrná, žánru poplatná povídka. Četlo se to docela slušně, je to takové James Bondovské... Každopádně myslím, že si Škodovka za přístup k hledání zaměstnanců zaslouží pochvalu a knížka zájemce z řad studentů naláká :)

18.04.2022 2 z 5

Lux Perpetua Lux Perpetua Andrzej Sapkowski

Poslední díl mě opět bavil, rozhodne víc než Zaklinac. Akorát ten konec mi připadal jako taková rychlovka, čekala jsem od nej trochu víc.

09.04.2022 4 z 5

Boží bojovníci Boží bojovníci Andrzej Sapkowski

Když jsem knížku začala číst, chvíli jsem si říkala, jestli jsem si nepopletla díly, protože začínala úplně jinak a na úplně jiném místě, než předchozí titul. Ale chytla jsem se. Ze začátku hrdinové zůstávali na jistém místě a moc mě to nebavilo, víc mi to sedne, když jsou hrdinové “na cestě”.
Opět mě to bavilo, řekla bych, ze politika je v knížce mnohem přístupnější než v Zaklínači. Trochu mě mrzelo, ze postavy, které byly v prvním díle drsňácké a tajemné, jsou najednou úplně obyčejné.

10.03.2022 4 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Roman od Sapkowskeho. Musím říct, ze se mi to četlo mnohem lip než Zaklinac. I v tomto díle si autor libuje v některých aspektech naturalismu, ale dej je přímočarý a pěkné ubíhá. V knize je opět vidět, ze autor je ohromně chytrý a vzdělaný - až je to pro nej možná trochu prokletí. Na knize je podle mě vidět, ze Sapkac trochu zestarl a zmoudrel, protože společnost není popisována tak extrapolovane, jako v Zaklínači. Taky se mi líbí ze hrdina je relativně normální a ne nějaká fuchtle co muže dělat co se ji zlíbí jako Superman kdyby měl dítě s doktorem Strangem. Fantasy je v dile zatím poskrovnu, je to jedna z těch knížek, kde jsou hrdinové na cestě a jdou od nekud nikam, ale to mi v tomto případě nevadí a těším se na další díl.

20.02.2022 4 z 5

Ten deň Ten deň Blanka Lipińska

Můj názor jsem popsala u knihy 365 dni… jsem zvědavá jestli se Netflix odváží udělat pokračování filmu… protože film podle knížky jedna byl vizuálně krásný… narozdíl od Fifty shades třeba… dal moje zkušenosti s tímto typem literatury nesahají…

14.02.2022 1 z 5

Cyberpunk Znovuzrození Cyberpunk Znovuzrození Andrzej Ziemiański

Řekla bych průměrná detektivka. Neurazí, nenadchne. Odehrává se v prostředí Cyberpunku, ale nepochopila jsem, navzdory grafice, jestli patří k oficiálnímu merchi hry. A grafika obálky je vážně povedená a kniha obsahuje i plakát. Co se tyče příběhu jako takového, připadal mi poměrně genericky a nabízí velmi otevřený konec.

01.02.2022 2 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Příjemně ubíhající knížka formou rozhovoru. Vrátila mě do doby, kdy jsem dělala do seminárky rozhovor s jiným dopravním pilotem a spoustu věcí jsem už věděla, ale přesto se člověk dozví další zajímavosti. Pan Hecl je zcela jistě velmi ambiciózní člověk a zajímavý vypravěč, určitě bych se nebránila nějaké populárně naučné přednášce naživo :)

31.01.2022 3 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Jako malá jsem milovala film a knížku jsem si přečetla až nyní. Lze asi zařadit po bok knížek jako je třeba Malý princ, či Sofiin svět. Je mířená primárně na děti, ale i dospělý si v ní najde to svoje a navíc ocení hloubku kterou knížka má. Krásný příběh.

30.12.2021 5 z 5

Černí jestřábi Černí jestřábi David Wragg

Knížka se četla dobře, spíš než fantasy je to taková středověká road movie. Na to, kolik se v knížce odehrálo, má docela dost stránek, i když si autor nelibuje v přehnané popisnosti. Komunikaci v rámci skupiny bych mu i věřila, příběh je docela fajn, i když občas se objeví zcela zjevný nesmysl, co se týče boje a zbraní... konec je velmi otevřený, v podstatě předpokládá navázání další knížkou (zatím nepřeloženo do češtiny, v angličtině k dispozici).

27.11.2021 3 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Na to, ze se v knize jmenuje rada hlavních postav podle autorek knih pro ženy (Steel, Kinsella???)… nebo to byla jen náhoda? No, knížka byla vcelku ctiva a připadalo mi, ze ani v příběhu nejsou žádné očividné nesmysly, postavy zůstávaly ve svých charakterech. Řekla bych, ze řemeslně velmi dobře zpracovana knížka…

20.11.2021 2 z 5

Mistr úniků Mistr úniků Brad Meltzer

Jako... čtivé to bylo, to ano, děj ubíhal... nicméně to bylo docela šííííleně přitažené za vlasy...

08.11.2021 1 z 5

Federer vs. Nadal: Život a kariéra dvou tenisových legend Federer vs. Nadal: Život a kariéra dvou tenisových legend Sebastián Fest

Knížka je složena z krátkých kapitol. Popisuje ATP a Federera s Nadalem z pohledu jihoamerického novináře. Trochu mě mrzelo, ze je evidentní, ze autorovi je bližší Nadal. Ale pro fanouška tenisu zajímavé pocteni.

26.10.2021 3 z 5

Koupili jsme ZOO Koupili jsme ZOO Benjamin Mee

Zajímavý příběh, na jehož základě byl natočen Hollywoodský film. Příběh se ale odehrává v Anglii. Popisuje život hlavního protagonisty po tom, co koupil zkrachovalou Zoo a zatímco ji připravoval na otevření. Je psaná poměrně strohým stylem, bez nějakého humoru navíc. Je to pochopitelné, protože autor je původní profesí novinář. Za mě zajímavá knížka a možná se i jednou do Dartmoorske Zoo podívám :)

19.08.2021 3 z 5