Mystifica Mystifica komentáře u knih

Jednoduše: Umělá inteligence Jednoduše: Umělá inteligence kolektiv autorů

Pěkně ilustrovaná a velmi jednoduchým jazykem napsaná knížka. Tématem se zaobírá velmi široce, řekla bych tak na úrovni prvních encyklopedií. Začíná od vzniku počítačů, nastiňuje algoritmy a končí využitím a filozofický pohledy na umělou inteligenci. Jde opravdu jen o přehled, i když pěkně zpracovaný. Kdo by se chtěl naučit něco praktického, musí hledat jinde.

02.01.2024 3 z 5

Srdcař v cílové rovince Srdcař v cílové rovince Jan Pirk

Pěkně napsaná knížka, která přiblíží život a názory jednoho z našich nejznámějších lékařů a velice zajímavé veřejné osobnosti. Určitě mimořádný člověk a čtivě napsaná knížka.

01.01.2024 4 z 5

700 exabytů nesmrtelnosti 700 exabytů nesmrtelnosti Julie Nováková

Četla jsem z edice i jinou knihu, ale tohle na mě působilo ze autor dostal seznam skvělých věci co musí zmínit a příběh se jaksi vytratil.

31.12.2023 1 z 5

Vtipné a ctive samozřejmě docela pritazene za vlasy, ale za mě lepší než Stolety stařík.

19.11.2023 3 z 5

Římská čest Římská čest Simon Scarrow

Četlo se dobře. Velká část je v tomto díle věnována Macronovi, ale rychle to ubíhá a zase je to o něčem jiném než jen o tažení. Za mě dobrý díl.

09.10.2023 4 z 5

Zrádcové Říma Zrádcové Říma Simon Scarrow

Příběh byl opět trochu odlišný a hrdinové prožívalo trosku jiné dobrodružství. Opět to byla zabava.

05.10.2023 4 z 5

Římská krev Římská krev Simon Scarrow

Tento díl byl zase trosku jiný. Některé události se daly očekávat, ale obecně jsem spokojena. Kniha má velmi otevřeny konec, kdy tažení na blízkém východě bude dokončeno až v následující knize.

27.09.2023 4 z 5

Den císařů Den císařů Simon Scarrow

I když v tomto případě šlo brzy pochopit, kdo je vlastně vrahem, šlo o nové prostředí a nové nepřátele. Víceméně se taky rozluštila rodinná linie.

27.08.2023 2 z 5

Invictus Invictus Simon Scarrow

Zajímavá bitevní scéna a v příštích knihách lze očekávat zase trosku jiný typ příběhu, soudě podle konce. Navíc, stále se nerozuzlila jiná linie příběhu

24.08.2023 3 z 5

Británie Británie Simon Scarrow

Mne se četlo dobře, schéma je podobné jako u ostatních dílu a vypadá to ze se schyluje opět k cenovému posunu v Římě v příštích knihách.

05.08.2023 3 z 5

Bratři ve zbrani Bratři ve zbrani Simon Scarrow

Docela předvídatelný díl, ale byl ctiva jako vždy.

28.07.2023 2 z 5

Krvaví havrani Krvaví havrani Simon Scarrow

Tahle knížka byla opět trochu jiná, než zbytek série. Hodně atmosférická. Myslím, ze by jí i prospěl větší počet stránek k ještě lepšímu popisu atmosféry. Ale líbila se mi.

25.07.2023 3 z 5

Pretorián Pretorián Simon Scarrow

Docela osvěžující díl, na konci se změní rovnováha sil a hlavní hrdinové jsou v tomto díle součástí pretorianske gardy. Taky obsahuje reálně vylicenou historickou událost)

19.07.2023 3 z 5

Legie Legie Simon Scarrow

Tento díl byl tak trochu předvídatelný, což zamrzi, ale bitvy popsané krásně. Taky byla vcelku směšná smrt antihrdiny Jsem zvědavá na další postup, tentokrat zpátky v Římě

02.07.2023 2 z 5

Gladiátor Gladiátor Simon Scarrow

Po tolika dílech už jsou vidět vzorce, ale stále je to příjemné čtení. Navíc v posledních dílech přibyla romantická stránka, ale naštěstí ne moc. Dík se navíc odehrává na Krétě, což je velice zajímavá starověká destinace.

28.06.2023 3 z 5

Centurion Centurion Simon Scarrow

Souhlasím s předchozím hodnocením. Rychle to ubihalo a opět velmi zajímavá historická kulisa. Po přečtení posledních 3 dílu mám hned chuť se vypravit na blízký východ a vidět všechny zmiňované památky

24.06.2023 4 z 5

Orel v písku Orel v písku Simon Scarrow

Tak konečně slavný díl plný biblických postav celkem spokojenost

22.06.2023 3 z 5

Orlovo proroctví Orlovo proroctví Simon Scarrow

Série stále baví, ale už si říkám, že začínám objevovat vzorce... to nechci :D například, všimli jste si, že pokaždé když na tom někdo není s morálkou úplně slavně, tak je špatný velitel? Ale to nemusí být ve skutečnosti pravda, že? Zase na druhou stranu se mi hodně líbí jak Scarrow popisuje jak to funguje v armádě stran informací a velení, připadá mi, že hodně z toho se dá nasadit na dnešní korporace a pomáhá mi to trochu pochopit jaké mám postavení, když se zamyslím nad způsoby řízení...

18.06.2023 3 z 5

Orlova kořist Orlova kořist Simon Scarrow

Díl mě bavil, tentokrat poslední dobrodružství v Británii a v příštím díle přesun do Říma

15.06.2023 4 z 5

Orel mezi vlky Orel mezi vlky Simon Scarrow

S dílem jsem byl opět spokojená. Vypadalo to realisticky, nebyla nouze o napětí a archetypy v postavách :). Akorát poměrně smutný konec, ale aspoň to vypadá realističtěji...

05.04.2023 4 z 5