Ten deň

Laura Bielová zažíva na Sicílii rozprávkové obdobie. Po veľkolepej svadbe s mužom, ktorý by jej zniesol aj modré z neba, sa teší z tehotenstva, honosných darov, nadpozemského luxusu, služobníctva, áut aj prímorských rezidencií. Má to však jeden háčik – všade naokolo sa hemžia gangstri a Laure ide o krk. Aby toho nebolo málo, do nebezpečenstva sa slepo rúti aj jej najlepšia priateľka Oľga. Byť manželkou najobávanejšieho sicílskeho mafiána má skrátka svoje tienisté stránky, o čom sa Laura čoskoro presvedčí na vlastnej koži....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474145/big_ten-den-Evy-474145.jpg 3.2140

365 dní 2.

Literatura světová, Pro ženy, Erotika

Vydáno: , Ikar (SK)

Ten dzień, 2018

Kniha Ten deň

Blanka29

Stejne jak u prvniho dilu, jsem se nejprve podivala na film. Tady uz se pribeh oproti filmu vic odchyluje. Uprimne, kdyby to skoncilo prvnim dilem taky by se nic nestalo....zde se uz autorka pomalu odchyluje od charakteru postav, hlavne u Massima, kde z neho pomalu ale jiste dela fetaka. Lajny koksu, chlastu a vseho mozneho se mi moc do pribehu nehodilo. Pochybuji, ze by si to jako don mohl dovolit ......

EasyReads

Audiokniha v angličtině:
První díl se dal snést ale tahle kniha je jen špatná telenovela, kde jedno klišé střídá druhé a všechny postavy jsou tak nesympatické, že je snad nemožné si k nim vytvořit jakýkoli vztah.

Pojďme začít hlavní hrdinkou. Nákupy, luxusní večeře, auta, šaty, dokonalé tělo, vlasy a make-up – to jsou stále Lauřiny priority číslo jedna, jak už jsme si zvykli. Ráda se také co chvíli pochválí, abychom měli neustále na paměti, že je úžasná, krásná, dokonalá a působí na všechny muže v okruhu 50 km jako magnet. A to samozřejmě kvůli své inteligenci, kterou v průběhu knihy dokazuje nesčetněkrát. Kromě toho se nám ale Laura od prvního dílu charakterově posunula. Je ještě povrchnější, afektovanější a pokrytečtější než v předchozí knize. Pro svého manžela je Laura hloupoučkou, neschopnou, leč sexy hračkou, se kterou si on může a dělá, co chce, kontroluje každý její krok a Laura s hrůzou zjišťuje, že život mafiánské ženušky vlastně není asi to pravé ořechové.

Laury milovaný únosce Massimo je stále nechutný agresivní drogově závislý misogyn a zkrátka "ideální" manžel očekávající, že mu bude jeho žena k dispozici kdykoli si zamane.

Největším zklamáním je pro mě Domenico, který byl světlým bodem první knihy. Autorka se ale rozhodla z něho udělat v podstatě Massima v bledě modrém.

Když to shrnu, tak všechny postavy knihy jsou neuvěřitelně iritující, zápletky jsou zcela neoriginální, předvídatelné a všechny rozhovory vedou jen k další postelové scéně, které celkově tvoří většinu knihy. Já vím, je to erotický román. Ale i v tomto žánru existují knihy, které navzdory prostému ději dokáží zaujmout a bavit.

Přestože se druhé filmové zpracování podstatně odchyluje od této knihy, není o nic menším zlem.

Petra38

Když pominu to,že při vynechání premiry sexuálních scén by jsme usetrily nejméně sto stránek, které se už ani nedali číst, konec byl vcelku dobrý. Schválně jsem čekala na to až se budu moct podívat na druhý zfilmovany díl a vzápětí po přečtení si ho pustila... kdo by se mnou souhlasil ,že z toho mála co bylo na knížce dobrého filmaři udělali úplnou číčovinu? Myslím,že i autorka vařila z vody a jen moje zvědavost mě přiměla otevřít třetí díl. Po prvním díle šel děj jaksi kopru.

prcek19

Trošku sem se této knížky bála, protože už sem viděla první díl zfilmovaný a to byla hrůza, takže sem se obávala, co mě v knize bude čekat..ale byla sem mile překvapená..erotické scény komentovat nebudu, to už sem očekávala po prvním dílu, ale jinak se kniha četla dobře, nemusela sem se k ní nutit..jenže zase ta Laura..ty její změny nálad, to jak by šla pomalu s každým, protože je přece těhotná..taky mi přišlo, že kniha ubíhá a nic se neděje a najednou je konec a tam to největší drama..autorka ví, jak lidi donutit číst i poslední díl..no..přečtu si ho, když už mám sérii rozečtenou, ale spěchat na to určitě nebudu

georginaa

Tak jako první díl i druhý mě nenadchnul. Stále tomu něco chybí, je to jak zoufalé štěkání o pozornost. Laura se opravdu chová jak malé děcko, které vzali hračku. Myslí si jak umí zacházet s Bossem, jak si umí podmanit chlapy a když není po jejím, tak se vzteká a dělá nepředvídatelné věci. No dám šanci ještě dalšímu dílu, abych věděla konečně jak to skončí, i když nepředpokládám žádné fantastické whau.

Monique66

(+ SPOILER) Obsahuje spoilery!
Za mě je rozhodně lepší první díl... Byla jsem u něho ráda, že se až tak moc nelišil od filmu. Moc jsem nechápala toto nízké hodnocení knihy, ale už jsem pochopila. Je tam hned několik věcí, co jsem nechápala. Tak za prvé: bizár, když Laura zjistí, že odchod od M. byl zbytečný a bezdůvodný. Pak nechápu, jak může říct, že se jí bude stýskat po M.N., když ho zná sotva pár dnů a až tak hluboké rozhovory nevedli, šlo tam je o fyzickou přitažlivost. K tomu se Laura opět chová jako malé děcko a sex je co kapitolu, až už to člověka spíš otravuje. Erotické romány znám lepší. Tak bohužel. Navíc... v první části knihy byl bratr Massima stále někde poblíž a pak už vůbec... ani z konce knihy, kdy jsem čekala, že se objeví a bude v tom "únosu" figurovat taky... Celkem se bojím číst další díl, ale pořád mě zajímá, jak to skončí, tak ještě poslední šance. I když po přečtení hodnocení si tím optimismem nejsem až tak jistá.
Ještě dodatek: nevím, jestli to je překladem, ale přijde mi, že při erotických scénách je slovní zásoba pořád stejná. Prostě pořád dokola.

Michelleee

Čekala jsem od druhého dílu trochu víc. Musela jsem občas vynechávat některé věty, aby mi ten začátek víc utíkal. Knížka je hlavně o sexu, ale i ten sex se dá popsat mnohem lépe než je popsán tady. Massimo zařídil krásné Vánoce, ale s těmi drogami mě zklamal. Každý se tu zamiluje prakticky hned a okamžitě se berou.. Nacho byl skvělý, zajímavý a já jsem si ho oblíbila. Laury myšlení je občas zvláštní no, ale i třetí díl si ráda přečtu.

ivetapl

No. Kde začít?
Druhý díl jsem četla, protože mě zajímalo pokračování, žejo.... No, teď rok trošku lituji.
Vůbec jsem si čtení neužívala, nic jsem při tom necítila. Žádné emoce.

Pokud si dobře vzpomínám, tak Massimo měl být potetovaný. Je to tak i ve filmu. A tady nemá ani jedno tetování, protože to je pro něj doména vězňů. A člověk si tím prý ničí a mrzačí tělo. ‍️

Laura... Je prostě Laura. Stala se tam určitá věc. Aniž by si nechala něco vysvětlit, sbalí se a zmizí. A pak, což nechápu - jen se uvidí, tak se po sobě plazí. Dobře, Massimo jí to dá trošku sežrat, ale odpoustí defakto hned. ‍️
Kamarádka Laury Olga. To je taky slušný číslo. ‍️ Nemluvě o množství drogy které je do sebe schopna naházet. Sex sem, sex tam... No, propad sám pro sebe. ‍️
Pak byl konec a stalo se přesně to, co jsme čekala. A bohužel, jsem to vůbec neprožívala.
Třetí díl snad ani číst nechci. Vůbec mě neláká... Já od knih čekala asi něco jiného. Bohužel jsem v té skupině, která je z knih zklamaná....
Jediné, co se mi opět na knize zdálo skvělé, tak erotické scény. Ty autorka opravdu umí. I když jsem si občas říkala, že to co zrovna dělají není fyzicky možné.