Ten deň

Ten deň https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474145/bmid_ten-den-Evy-474145.jpg 3 273 56

365 dní série

Laura Bielová zažíva na Sicílii rozprávkové obdobie. Po veľkolepej svadbe s mužom, ktorý by jej zniesol aj modré z neba, sa teší z tehotenstva, honosných darov, nadpozemského luxusu, služobníctva, áut aj prímorských rezidencií. Má to však jeden háčik – všade naokolo sa hemžia gangstri a Laure ide o krk. Aby toho nebolo málo, do nebezpečenstva sa slepo rúti aj jej najlepšia priateľka Oľga. Byť manželkou najobávanejšieho sicílskeho mafiána má skrátka svoje tienisté stránky, o čom sa Laura čoskoro presvedčí na vlastnej koži.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Ikar (SK)

Ten dzień , 2018

EasyReads
13.05.2022 1 z 5

První díl se dal snést, ale tahle kniha je jen špatná telenovela, kde jedno klišé střídá druhé a všechny postavy jsou tak nesympatické, že je snad nemožné si k nim vytvořit jakýkoli vztah.

Pojďme začít hlavní hrdinkou. Nákupy, luxusní večeře, auta, šaty, dokonalé tělo, vlasy a make-up to jsou stále Lauřiny priority číslo jedna, jak už jsme si zvykli. Ráda se také co chvíli pochválí, abychom měli neustále na paměti, že je úžasná, krásná, dokonalá a působí na všechny muže v okruhu 50 km jako magnet. A to samozřejmě kvůli své inteligenci, kterou v průběhu knihy dokazuje nesčetněkrát. Kromě toho se nám ale Laura od prvního dílu charakterově posunula. Je ještě povrchnější, afektovanější a pokrytečtější než v předchozí knize. Pro svého manžela je Laura hloupoučkou, neschopnou, leč sexy hračkou, se kterou si on může a dělá, co chce, kontroluje každý její krok a Laura s hrůzou zjišťuje, že život mafiánské ženušky vlastně není asi to pravé ořechové.

Laury milovaný únosce Massimo je stále nechutný agresivní drogově závislý misogyn a zkrátka "ideální" manžel očekávající, že mu bude jeho žena k dispozici kdykoli si zamane.

Největším zklamáním je pro mě Domenico, který byl světlým bodem první knihy. Autorka se ale rozhodla z něho udělat v podstatě Massima v bledě modrém.

Když to shrnu, tak všechny postavy knihy jsou neuvěřitelně iritující, zápletky jsou zcela neoriginální, předvídatelné a všechny rozhovory vedou jen k další postelové scéně, které celkově tvoří většinu knihy. Já vím, je to erotický román. Ale i v tomto žánru existují knihy, které navzdory prostému ději dokáží zaujmout a bavit.

Přestože se druhé filmové zpracování podstatně odchyluje od této knihy, není o nic menším zlem.

Petra38
04.05.2022 3 z 5

Když pominu to,že při vynechání premiry sexuálních scén by jsme usetrily nejméně sto stránek, které se už ani nedali číst, konec byl vcelku dobrý. Schválně jsem čekala na to až se budu moct podívat na druhý zfilmovany díl a vzápětí po přečtení si ho pustila... kdo by se mnou souhlasil ,že z toho mála co bylo na knížce dobrého filmaři udělali úplnou číčovinu? Myslím,že i autorka vařila z vody a jen moje zvědavost mě přiměla otevřít třetí díl. Po prvním díle šel děj jaksi kopru.

prcek19
28.04.2022 3 z 5

Trošku sem se této knížky bála, protože už sem viděla první díl zfilmovaný a to byla hrůza, takže sem se obávala, co mě v knize bude čekat..ale byla sem mile překvapená..erotické scény komentovat nebudu, to už sem očekávala po prvním dílu, ale jinak se kniha četla dobře, nemusela sem se k ní nutit..jenže zase ta Laura..ty její změny nálad, to jak by šla pomalu s každým, protože je přece těhotná..taky mi přišlo, že kniha ubíhá a nic se neděje a najednou je konec a tam to největší drama..autorka ví, jak lidi donutit číst i poslední díl..no..přečtu si ho, když už mám sérii rozečtenou, ale spěchat na to určitě nebudu

georginaa
27.04.2022 2 z 5

Tak jako první díl i druhý mě nenadchnul. Stále tomu něco chybí, je to jak zoufalé štěkání o pozornost. Laura se opravdu chová jak malé děcko, které vzali hračku. Myslí si jak umí zacházet s Bossem, jak si umí podmanit chlapy a když není po jejím, tak se vzteká a dělá nepředvídatelné věci. No dám šanci ještě dalšímu dílu, abych věděla konečně jak to skončí, i když nepředpokládám žádné fantastické whau.

Monique66
25.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Obsahuje spoilery!
Za mě je rozhodně lepší první díl... Byla jsem u něho ráda, že se až tak moc nelišil od filmu. Moc jsem nechápala toto nízké hodnocení knihy, ale už jsem pochopila. Je tam hned několik věcí, co jsem nechápala. Tak za prvé: bizár, když Laura zjistí, že odchod od M. byl zbytečný a bezdůvodný. Pak nechápu, jak může říct, že se jí bude stýskat po M.N., když ho zná sotva pár dnů a až tak hluboké rozhovory nevedli, šlo tam je o fyzickou přitažlivost. K tomu se Laura opět chová jako malé děcko a sex je co kapitolu, až už to člověka spíš otravuje. Erotické romány znám lepší. Tak bohužel. Navíc... v první části knihy byl bratr Massima stále někde poblíž a pak už vůbec... ani z konce knihy, kdy jsem čekala, že se objeví a bude v tom "únosu" figurovat taky... Celkem se bojím číst další díl, ale pořád mě zajímá, jak to skončí, tak ještě poslední šance. I když po přečtení hodnocení si tím optimismem nejsem až tak jistá.
Ještě dodatek: nevím, jestli to je překladem, ale přijde mi, že při erotických scénách je slovní zásoba pořád stejná. Prostě pořád dokola.

ivetapl
25.04.2022 2 z 5

No. Kde začít?
Druhý díl jsem četla, protože mě zajímalo pokračování, žejo.... No, teď rok trošku lituji.
Vůbec jsem si čtení neužívala, nic jsem při tom necítila. Žádné emoce.

Pokud si dobře vzpomínám, tak Massimo měl být potetovaný. Je to tak i ve filmu. A tady nemá ani jedno tetování, protože to je pro něj doména vězňů. A člověk si tím prý ničí a mrzačí tělo. ‍️

Laura... Je prostě Laura. Stala se tam určitá věc. Aniž by si nechala něco vysvětlit, sbalí se a zmizí. A pak, což nechápu - jen se uvidí, tak se po sobě plazí. Dobře, Massimo jí to dá trošku sežrat, ale odpoustí defakto hned. ‍️
Kamarádka Laury Olga. To je taky slušný číslo. ‍️ Nemluvě o množství drogy které je do sebe schopna naházet. Sex sem, sex tam... No, propad sám pro sebe. ‍️
Pak byl konec a stalo se přesně to, co jsme čekala. A bohužel, jsem to vůbec neprožívala.
Třetí díl snad ani číst nechci. Vůbec mě neláká... Já od knih čekala asi něco jiného. Bohužel jsem v té skupině, která je z knih zklamaná....
Jediné, co se mi opět na knize zdálo skvělé, tak erotické scény. Ty autorka opravdu umí. I když jsem si občas říkala, že to co zrovna dělají není fyzicky možné.

Michelleee
25.04.2022 3 z 5

Čekala jsem od druhého dílu trochu víc. Musela jsem občas vynechávat některé věty, aby mi ten začátek víc utíkal. Knížka je hlavně o sexu, ale i ten sex se dá popsat mnohem lépe než je popsán tady. Massimo zařídil krásné Vánoce, ale s těmi drogami mě zklamal. Každý se tu zamiluje prakticky hned a okamžitě se berou.. Nacho byl skvělý, zajímavý a já jsem si ho oblíbila. Laury myšlení je občas zvláštní no, ale i třetí díl si ráda přečtu.

Rapeh
19.04.2022 2 z 5

Četlo se to dobře (2dny) . Kdo hledá odpočinkovou knihu bez inteligence bude nadšený. Ten kdo chce něco smysluplného a nakrmit mozkové buňky bude velmi zklamaný.
Ideální kniha na duševní očistu

happy19
18.04.2022 2 z 5

....che cosa??..:-D
Toto je fakt materiál:-D
...1.díl byl zlatý a značkový :-D

„Je to spíše hloupost než odvaha odmítat rozpoznat nebezpečí, když je blízko vás.“

Kiwicatko
15.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Boooooze muj, do ceho jsem se to pustila :D :D
Takze z naseho mafiana se vyloupnul fetak, stejne tak z jeho brachy. Utek do Madarska me fakt pobavil a zejmena Attila :D to nemelo chybu.
Olga je uz uplna blbka, kdyz se snazi vyridit veci driv nez mafie.
No a tedka tu mame Nacha. Tak o tomhle chlapikovi jeste nemam nijake mineni. Jsem zvedava, co se z nej vyklube :)

P.S. Co to jako melo byt s tim dvojcetem? Pekne debilni vsuvka. Chapu, ze kvuli nej utekla, ale to jako vazne? Bracha? Dvojce? Taky nasilnik? Taky fetak? Taky pomerne zdatny uzivatel alkoholu?….to jen okopirovala postavu Massima a dala jen jine jmeno.

norikak
22.03.2022 odpad!

V životě jsem přečetla tisíce knih. Fakt nemám laťku očekávání od knih příli# vysoko.. Ovšem tuto slátaninu asi už nic nepřekoná....

MíšaS.
21.03.2022 odpad!

Jediné co mi tady chybělo bylo zvolání - José nepřijel -. Neskutečná slátanina. A Laura musí mít poruchu osobnosti, anebo rovnou psychiatrickou diagnózu...

Laf
12.03.2022 3 z 5

Po přečtení tohoto dílu mám rozporuplné pocity. Čte se to dobře, nenudí to, ale čekala jsem mnohem víc akce a snad víc poodhalení mafiánského světa. Konečně něco zajímavého se začalo dít až k závěru knihy. Celkově bych řekla, že i přes spoustu nedostatků, se kniha přečíst dá a pokud hledáte nenáročnou knihu, tak tohle je jasná volba :)

dann7588
27.02.2022

Hroza. Slabé, zbytočná kniha. Alkohol, drogy, sex, žiaden príbeh. V slovenčine “havran”, v češtine “černy”.????

Kristy.Seb
26.02.2022 4 z 5

Obvykle nás děsí to, co neznáme.

Ty zdlouhavé pasáže samého sexu jsem musela přeskakovat, bylo toho na mě příliš. Každopádně mě zarazilo, jak se postavil k poslední velké události na konci příběhu... Čekala bych zcela něco jiného. No, uvidíme co bude dál...

Jita160
20.02.2022 2 z 5

Tak jsem dala druhý díl mafiánské erotické trilogie, no spíš jen erotické.Toho sexu s mafiánem a jeho těhotnou nenasytnou manželkou bylo až až. Příběh tam pokulhával nic moc se nedělo.
Ale za mě to trochu vylepšil konec.Začalo se něco dít po mafiánsku a místy to bylo velmi napínavé.
Dám rozhodně i poslední díl, protože tato spisovatelka ví jak prodat pokračování.
Film by jsem určitě uvítala.

Mystifica
14.02.2022 1 z 5

Můj názor jsem popsala u knihy 365 dni… jsem zvědavá jestli se Netflix odváží udělat pokračování filmu… protože film podle knížky jedna byl vizuálně krásný… narozdíl od Fifty shades třeba… dal moje zkušenosti s tímto typem literatury nesahají…

Ralemo
04.02.2022 2 z 5

No druhý díl byl super, lehce komplikované, ale ten konec? To jako vážně? Za mě děs, u třetího dílu jsem přečetla úvodní dvě strany a knihu položila. Za mě velké zklamání, takto to dopadnout nemělo. Jsem zvědavá jak to bude ve filmu, protože určitě takový konec jako Blanka vymyslela se nebude líbit většině čtenářek případně fanynek filmu. Jediná zápletkou bylo dvojče Massima, jinak vlastně pořád to stejné dokola. Za mě hodně nepovedený konec a ke třetí knize se určitě nevrátím. Opět detailní popisování značek, módy atd., to už mě nebavilo u prvního dílu. I tak si myslím, že hodnotím hodně kladně.

barblar
02.02.2022 1 z 5

(SPOILER) Na druhy dil jsem se po prvnim docela tesila.. velike zklamani.. Laura je jeste vetsi husa nez obvykle,opet se zabouchne do noveho unosce,dela hystericke sceny a dupe nozickama. Na konci jsem si prala,aby Massimo vybral,ze maji zachranit dite.. tento dil neubihal,nic se v nem nedelo,sexualni sceny se porad opakovaly.. ale docetla jsem ho.. coz se o tretim dile uz rict neda,ten se docist nedal.. lituju toho ztraceneho casu,ktery jsem nad touto serii stravila,i kdyz od tohoto zanru necekate zase prilis,takhle spatna kniha byla opravdu necekana.. zvlast kdyz ma nalepku jakehosi “bestselleru”..

Vknihách
14.01.2022 2 z 5

O tejto knihe ste už toho isto veľa počuli, veľa recenzií zahliadli a úprimne, tiež som tých, ktoré by príbeh Massima a Laury chválili, veľa nevidela. A úplne oprávnene :\ Tak,ako sa dokážem stotožniť s príjemnou recenziou,u mňa síce nie je zvykom kritizovať,ale dokážem sa stotožniť aj s recenziou s výhradami k príbehu. Áno, prvú časť s názvom 365 DNÍ som celkom pochválila (až na hlavnú hrdinku),v pokračovaní dej nezachránil ani temperamentný mafián Massimo,ani zápasník MMA, ani maďarský "gej",ani….no,nikto… autorka si na seba nasúkala príliš veľa a nejak mám dojem, že sa z toho sama nevie vymotať. Veľkým zápletkám predchádzajú nudné stránky, ktoré záver síce zachránil a asi to jediné Lipinsku zachránilo pred absolútnym prepadákom. Nie som profesionálny kritik,ale s kľudným svedomím si dovolím povedať, že naše vydavateľstvá by po týchto knihách ani neštekli. Možno je to prehnané tvrdiť,ale vidím aké sú nároky na našich autorov, a akí sú skeptickí a nároční slovenskí čitatelia.
Čo sa týka samotného deja,bol pritiahnutý za vlasy viac ako v prvej knihe. Laura by mala brať lieky nielen na srdce,ale na hlavu by jej tiež jedine prospelo. Massimo je milujúci manžel (nejak som ale nepostrehla tie detaily, kedy tú nehynúcu lásku prejavuje) a vzápätí sa mení na talianskeho chrapúňa…
Zvláštne,no Blanka sa opakuje nielen v sexualnych scénach (ani ich nerátajte :\ ),ale ako som spomínala v recenzii 365 DNÍ,bola som zvedavá aké zápletky vymyslí (keďže všetko možné naplácala hneď na úvod)...neprekvapila… okrem obšmietania sa iných mužov okolo Laury a žien v blízkosti Massima, únosu (sorry,spoiler :D ) a rizikového tehotenstva, čo sa dalo čakať...no tu sa musím pristaviť! Lipinska predtým,ako vymyslí diagnózu a sexuálne scény,mala by to nejak rozumne doladiť, pretože toto tu značne pokrivkávalo.
Čo mi ešte nesedelo bol preklad. Toľko mi to vŕtalo v hlave, až som na to prišla... slovník patrí mužovi a bolo to citeľné najmä pri sexuálnych scénach. Neviem,no pár kníh mám načítaných a proste... ženy volia iné slová a slovné spojenia. Rozhodne však netvrdím, že je preklad ZLÝ! To nie! Je len iný..
Ale! Bola som aj veľmi potešená. Úvod bol z pohľadu Massima a naozaj som sa potešila, že kniha bude písaná z oboch pohľadov. Hm...bola som oklamaná, pretože okrem úvodu svoj "štek" Massimo nedostal. Takže okrem záveru a krásnej obálky ma kniha nijak zvlášť nenadchla.