mysteriouslukas mysteriouslukas komentáře u knih

Láskám hrozí smrt Láskám hrozí smrt Anna Sedlmayerová

Tato detektivka mi přišla jako nejlepší ze série 4. detektivky. Dobře promyšlená vražda, spojitosti žádné, dokonalé alibi. Tak to má být a navíc na tak starou detektivku se mi to zdá hodně dobře promyšleno a napsáno.

18.02.2018 5 z 5

Déšť ustal k večeru Déšť ustal k večeru Anna Sedlmayerová

Pěkně napsaná detektivka. Role a chování postav jsou dobře zakomponovány a příběh samotný je napínavý a dobře se čte. Skoro do konce knihy jsem netušil jak to dopadne.

11.02.2018 3 z 5

Pomozte mi, Terezo! Pomozte mi, Terezo! Anna Sedlmayerová

Dobře napsaná detektivka a děj z dané doby je perfektní. Dobře se čte, rychle vtáhne čtenáře do děje.

05.02.2018

Grandlová brož Grandlová brož Anna Sedlmayerová

Pěkná povídka, ale některé pasáže se mi zdáli zbytečně dlouhé a nezáživné. Nicméně kniha se četla příjemně.

16.01.2018 3 z 5

Štvanec Štvanec David Fletcher

Kniha se čte celkem fajn, jsou tam i nudnější pasáže, ale jinak je to pěkný příběh s napínavým dějem.

07.01.2018 3 z 5

Nebe a Peklo: Válečný deník německého parašutisty Nebe a Peklo: Válečný deník německého parašutisty Martin Pöppel

Pěkná kniha, jsem potěšen, že i z "druhé" strany (Německo) jsem částečně zjistil jak to viděli vojáci této strany. Některé pasáže se mi zdávaly zbytečně dlouhé, ale i tak je druhá světová válka celkem dobře popsaná. Doporučuji přečít, je celkem dobré čtení.

06.08.2017 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Druhý díl Harryho mě zaujal o něco více než ten první, ale byly zde pasáže které jsem si přál přečíst co nejrychleji. Nakonec příběh to byl fajn, ale někdy jsem byl až zmaten kolik tam bylo zápletek...

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První díl z legendární série je celkem napínavý, akorát je zde hodně "vsuvek" o představování hlavního hrdiny. Nicméně je to pěkně napsaný příběh. Jakmile vás děj pohltí, tak přestáváte vnímat čas a přesouváte se do autrálie :-)

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Pěkná kniha a taky moje první od tohoto autor. Pěkně zpracováno, zaujalo.

Film se držel tématu ale jako vždy bych některé věci z děje nepochopil, kdybych nečetl knihu.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je pěkně napsaná. Ze začátku se mi kapitoly zdály zdlouhavé, ale mělo to svůj význam. Kniha je chytlavá a udrží čtenáře napnutého až do konce.
Po přečtení knihy jsem viděl i film, ale z filmu si toho divák neodnese tolik co z knihy, spousta věcí je tam jinak, děj se odehrává jinde a pasáže jsou zkrácené - tak už to bývá..
Ale kniha rozhodně za přečtení stojí.

A den se vrátil A den se vrátil Jozef Leikert

Tato kniha mě opravdu zasáhla. Poslední dobou čtu knihy a dokumenty o 2. světové válce a tato kniha je opravdu moc dobře napsaná a autorovi muselo dát spoustu práce se sháněním všech dokumentů a zpracováním informací. Kniha vás zasvětí do koncentračního tábora takovým stylem, jakoby jste ho sami zažili. Opravdu pěkně napsaná kniha a kdo se zajímá o historii tohoto typu, tak určitě nebude zklamaný.

24.07.2017 5 z 5

Mauthausen-Dachau Mauthausen-Dachau Miloš Vítek

Tato kniha není napsána tak tvrdě jako některé jiné publikace o těchto tragických létech. Nicméně obrázková část této knihy je opravdu drsná - až mi lezl mráz po zádech... Kniha se dobře četla a nastínila další úhel pohledu na období kdy koncentračními tábory prošlo statisíce lidí.

14.06.2017 5 z 5

S Matyldou po Indu S Matyldou po Indu Jaromír Štětina

Tuto knihu jsem objevil náhodou, když jsme s dědou dělali pořádky. Hned mě zaujal její název a po přečtení popisu, jsem si ji hned odložil. Kniha se čte sama a velice dobře. Každý, kdo má rád hory, přírodu, cestování a dobrodružství, tak se mu kniha bude určitě líbit. Opravdu příjemné čtení.

05.06.2017 5 z 5

Bratrství na smrt Bratrství na smrt H. C. Nagel

Zase jedna pěkná westernovka. Dobře se čte, ideální na odpolední siestu.

27.03.2017 5 z 5

Stolničení Stolničení Gustav Salač

Knihu jsem musel povinně zakoupit do školy jako studijní pomůcku. Je to celkem pěkně napsaná publikace, sice některé kapitoly jsou celkem dost zastaralé, ale jako základ do školy nebo pro rozšíření informací je to dobrá kniha.

27.03.2017 4 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Knihu jsem dostal jako dárek. Od této knihy jsem se vůbec nemohl odtrhnout. Velice silné příběhy nabité lidskostí i krutostí určitých období. Některé z těchto příběhů byli i zfilmovány, tak je možno si je dohledat. Opravdu silné příběhy o odvaze a vůli člověka. Super čtení, které vás vtáhne do dané situace.

25.03.2017 5 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Web autora znám velice dobře a jeho publikace (First Class a Business Leaders) jsou perfektní a motivující. U knihy se člověk zapřemýšlí a začne uvažovat o určitých věcech a o životě. Velice inspirativní publikace, kde je spousta mouder a zážitků / výrazů ze života. Dobře se čte a člověk se tak trochu přenese do "jiného světa". Doporučuji přečíst pro inspiraci nebo jen tak pro vyplnění volné chvíle. Kniha nabíjí pozitivní energií.

25.03.2017 5 z 5

Štěstí odvážných Štěstí odvážných Frank Callahan

Dobré čtení. Zase jeden z příběhů o hamižnosti a sobeckosti. Rivalita mezi indiány a bělochy.

24.03.2017 5 z 5

Cesta smrti Cesta smrti G. F. Barner (p)

Celkem zajímavý příběh o dávném stříbrném dole. Napínavé, poutavé a dobrodružné.

14.03.2017 5 z 5

Fort Franklin Fort Franklin Jim Haggard

Že začátku trochu nezáživné, ale jinak celkem poutavý příběh.

10.03.2017 4 z 5