Láskám hrozí smrt

Láskám hrozí smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103000/laskam-hrozi-smrt-103000.jpg 4 18 4

Detektivní román, v němž pochybnost nad zdánlivě náhodnou smrtí ženy přivádí k odhalení, že jde o vraždu a vyšetřování objeví ještě vraždu další. Napínavý a vzrušující příběh s dobře kreslenými lidskými typy a střízlivým, záměrně nebrilantním detektivem, který se nesnaží zakrývat, že odhalování pachatele je úmorná práce, provázená mnohdy i beznadějí a omyly.... celý text

jprst
31.12.2020 3 z 5

Na svou dobu docela slušná detektivka, na žádný velký jásot to nebylo, ale na druhou stranu v té době vycházely mnohem horší.

Vojslava
04.06.2019 4 z 5

I tady se moje hodnocení hodně blíží pětce. Jednak se pohybujeme v ne úplně blízkém časovém období, a tedy je zajímavé sledovat, jak myšlením hrdinů hýbou třeba válečné či jiné události, a je to opravdu detektivka, nikoliv krvák (když navíc jediná mrtvola neprolije ani kapku). Zaujalo mne, jak na základě různých indicií došli tři lidé k totožnému závěru, ale vraha vlastně mohli usvědčit jen ve spolupráci... a vůbec, mám takový styl, kde hraje významnou roli psychologie, ráda - a třeba ještě od autorky ještě něco zkusím.

dagmar5477
10.12.2018 5 z 5

Skvělá a nadčasová detektivka.

mysteriouslukas
18.02.2018 5 z 5

Tato detektivka mi přišla jako nejlepší ze série 4. detektivky. Dobře promyšlená vražda, spojitosti žádné, dokonalé alibi. Tak to má být a navíc na tak starou detektivku se mi to zdá hodně dobře promyšleno a napsáno.