mysteriouslukas mysteriouslukas komentáře u knih

Farma mrtvého muže Farma mrtvého muže Oscar Collins

Pěkná povídka o sobeckosti a hamyžnosti některých jedinců tohoto světa.

10.03.2017 5 z 5

Jericho proti supům Jericho proti supům G. F. Waco (p)

Poutavý a napínavý příběh. Dobře zpracováno.

06.03.2017 5 z 5

Supové pouště Supové pouště G. F. Barner (p)

Hlavní hrdina je hotový všeuměl. Zvládá číst z hvězd, stopovat v poušti, vrhat nožem a střílet jako nikdo. Nebojácný a nezkrotný. Tento příběh pobaví i zaujme, pěkné oddechové čtení.

06.03.2017 5 z 5

Rudý mustang Rudý mustang Albert Karl Burmester

Další celkem poutavý příběh, ale nezaujal tak jako ostatní. Napsáno je to dobře ale chvíli trvalo, než se děj pořádně "rozjel".

05.03.2017 4 z 5

Tam dole v Mexiku Tam dole v Mexiku Bill French (p)

Pěkný a poutavý příběh. Velice dobře se četl.

03.03.2017 5 z 5

Žena mezi vlky Žena mezi vlky Luke Sinclair

Celkem pěkný dobrodružný a napínavý příběh.

02.03.2017 4 z 5

Právo na lásku a domov Právo na lásku a domov J. E. Shane

Taky je to dobrá povídka, ale přijde mi malinko slabší než některé z dalších z této edice.

28.02.2017 4 z 5

Vlčice Vlčice Luke Sinclair

Jeden z dalších westernových příběhů. Tento příběh je místy lehce erotický, ale nic nevybočuje z děje o kterém tato povídka je. Jako obvykle dobře čitelná povídka.

26.02.2017 4 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Perfektně popsaná situace jak se Němci chovali k židům a jakou situaci odstartovali od koncentračních táborů, izolace židů, nenávist k židům. Pro ty, kteří o té době vědí málo (třeba od prarodičů) a chtějí si představit, jak takové věci fungovali a co všechno se na lidech zkoušelo, pak je tato kniha ta pravá. Opravdu strhující příběh jedné rodiny. A to takových příběhů je spousta, jen nebyly zveřejněny nebo se o nich nemluví. Fotografie a poznámky na konci knihy jsou také strhující. Doporučuji všem i "adolescentům" aby si udělali obrázek o historii nám velice blízké.

26.02.2017 5 z 5

Stroj na smrt : skutečný příběh snipera s 33 potvrzenými zásahy Stroj na smrt : skutečný příběh snipera s 33 potvrzenými zásahy Gary Brozek

Tento styl psaní mě baví. Velice dobře popsány zážitky z války i z osobního života kterých nebylo příliš. U některých pasáží jsem se pozastavoval, jiné jsem doslova hltal a představoval si situace z knihy. Dobře napsáno a dobře se čte.

26.02.2017 4 z 5

Kniha o kávě Kniha o kávě Petra Veselá

Velmi stručně a výstižně zpracovaná kniha o kávě. Ideální pro začátečníky baristy nebo pro začínající "kavaře". Zde se dozvíte základy a druhy přípravy kávy, které jsou velmi dobře popsány, takže vše pochopí i naprostý "lajk". Doporučují všem i pro rozšíření obzoru.

25.02.2017 5 z 5

Oko za oko Oko za oko J. E. Shane

Tento příběh jsem doslova zhltnul. Pěkně napsáno a děj taky super.

25.02.2017 5 z 5

Rivalové Rivalové Alexander Calhoun

Celkem výstižně popsaný příběh. Ideální čtení do vlaku nebo na volné odpoledne. Edice Rodokapsu se čtou dobře.

25.02.2017 3 z 5

Slabikář Slabikář Jiří Žáček

Nostalgie. Pořád ho mám doma i se svými kresbami. Bylo to krásné období a pokaždé když ho otevřu, tak se zavzpomínám a půl dne se mnou není řeč :-D

21.02.2017 5 z 5

Po stopách Marka Pola Po stopách Marka Pola Sandrine Mirza

Velmi pěkně zpracovaná kniha. Kniha je vhodná i pro děti řekl bych tak od 5. třídy ZŠ, je plná obrázků a není náročná na čtení. Určitě doporučuji přečíst více knih z této edice. Jsou naučné a rozšíří všem obzory. (alespoň ve zkratce)

21.02.2017 5 z 5