Štvanec

Štvanec https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91956/stvanec-91956.peg 4 32 9

Pravdivý příběh britského horolezce, který se sám vydal na průzkum horského masivu Hayes v opuštěné oblasti aljašské divočiny, se promění v drama ve chvíli, kdy muž nechtěně zabije mládě medvěda. Matka - medvědice ho zběsile pronásleduje, souboj na život a na smrt už nelze nijak odvrátit... Jak v něm obstojí člověk proti šelmě? David Fletcher, nejen autor, ale rovněž skutečný hrdina románu Štvanec, je horolezec. Plných sedm let strávil jako příslušník britského námořnistva. Nyní žije se svou rodinou v Hullu.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Příroda, zvířata
Vydáno: , Alpress

Hunted , 2002

vladka200
17.12.2021 5 z 5

Knížka,ke které se určitě vrátím.Napínavé,hezky se četla, hrdina mě vtáhl do děje a vše jsem si představovala.

konicekbily
22.02.2021 4 z 5

Pokus o "nové pojetí dobrodružného románu" ve stylu Jacka Londona. Na obálce a v autorově předmluvě jsme upozorněni, že je to fikce na základě osobního zážitku z putování autora po Aljašce. Je to hodně předělaná skutečnost, takto to být nemohlo, ale popis prostředí v horách by mohl odpovídat tamnější realitě.

hnusák
16.12.2018 3 z 5

Nic proti autorovi, ale občas mne to připadalo dost neuvěřitený. V každém případě se kniha čte docela dobře.

Pavel83
21.11.2018 4 z 5

Napínavý příběh o přežití v divočině. Je zajímavé jak se z "obyčejného" putování po horách stane v okamžiku útěk před zuřivou šelmou a boj o holý život.

Crozz
28.10.2018 5 z 5

Perfektně napsáno, krásný popis přírody a dobře popsaný strach z medvěda. Opravdu povedené.

katuu123
11.07.2018 3 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení mého známého, který je horolezec. Přiznávám, že mě tato kniha velmi nudila, obsahovala dlouhé a pro mě ničím zajímavé pasáže. Ve výsledku jsem byla zklamána. Doporučila bych ji někomu, koho baví horolezectví nebo tomu alespoň rozumí.

mysteriouslukas
07.01.2018 3 z 5

Kniha se čte celkem fajn, jsou tam i nudnější pasáže, ale jinak je to pěkný příběh s napínavým dějem.

Mycak
08.12.2014 1 z 5

Jedna z vůbec nejhorších knih co se mi dostala do rukou. Zprvu jsem si říkala, že prominu autorův příšerný sloh, že příběh může být zajímavý. Postupně mi začalo docházet, že to tento člověk se snad nikdy v horách nemohl pohybovat. Jeho chování tomu totiž vůbec neodpovídá. Došla jsem k závěru, že celý příběh je smyšlený a k tomu hrozně napsaný a to raději nezmiňuji příšerný překlad.

habakkuk
19.01.2012 4 z 5

Kniha, určitě stojí za přečtení. Už jen kvůli napínavému konci.

Autorovy knížky

2004  78%Štvanec