Grandlová brož

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Z idylické hájovny na Třeboňsku vytrhne hlavního hrdinu příběhu, Miloše Jáchyma, v roce 1939 válka a hlavně sňatek z velké lásky se židovkou Růženou. Růžena se zachraňuje útěkem do ciziny a Jáchym se seznamuje s Markétou, která je mu posilou a záchranou. Osou příběhu je pátrání po mysliveckém šperku, grandlové broži, který si Růžena vzala s sebou a který se záhadně objeví záhy po jejím odchodu. Po způsobu detektivních románů rozvíjený příběh z doby druhé světové války. Jeho podstatnou složkou je zachycení ovzduší, nálad a myšlení českých lidí v dusnu okupace i těsně po ní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23193/big_grandlova-broz-oU1-23193.png 3.913
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Grandlová brož

jprst
14. ledna

Je už to strašně dávno, možná až padesát let, kdy jsem tuhle knihu přečetl poprvé, nedávno jsem na ni narazil mezi knihami vyřazenými z místní knihovny, tak jsem si ji připomenul a nelitoval jsem. Poměrně poutavý příběh se zajímavě vyfabulovanou detektivní zápletkou, ale především s více než dobře vykreslenými povahami, myšlením a jednáním hlavních postav.

aralka
26.03.2019

Z mého pohledu jde o velmi bohatě a kvalitně napsaný válečný příběh s detektivní zápletkou.... doba, ve které se příběh odehrává, byla velmi zlá a lidé dělali, co mohli, aby vůbec nějakým způsobem přežili, proto dnes může příběh působit trochu pateticky a dost přehnaně, ale tak to prostě bylo... niterné pocity, morální postoje a vnitřní boj se sebou samým a svým svědomím je u hlavní postavy Miloše Jáchyma bravurně a velmi detailně popsán .... také postava Markéty je rozpitvána až na dřeň...celkem chápu, že to někomu mohlo připadat chvílemi až nudné, ale mě ne, za mě velký obdiv paní spisovatelce !


dagmar5477
12.12.2018

Za mě výborná knížka.

mysteriouslukas
16.01.2018

Pěkná povídka, ale některé pasáže se mi zdáli zbytečně dlouhé a nezáživné. Nicméně kniha se četla příjemně.