S Matyldou po Indu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V druhé polovině 20. století zbylo na mapě světa už jen málo bílých míst. Pralesy byly probádány, většina horských velikánů vylezena. Pozornost průkopníků se obrátila do hlubokých údolí, protékaných divokými zpěněnými řekami. Skupina Čechoslováků v čele s Ing. Jaromírem Štětinou začala pomýšlet na údolí nejhlubší, na údolí řeky Indu. Vymysleli speciální plavidlo, dnes už proslulou Matyldu, kterou nejprve vyzkoušeli na velehorských peřejích v Altaji. V roce 1975 se jim konečně splnil dávný sen a po mnoha překážkách stanuli na břehu legendárního veletoku. A tak expedice Indus 1975 jako první na světě proplula na Matyldě nejhlubší údolí světa a dosáhla tak světového prvenství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84835/big_s-matyldou-po-indu-ImL-84835.jpg 4.821
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha S Matyldou po Indu

fnoudek
19.06.2018

"Život závisí na tom, kdo ho žije" :)

mysteriouslukas
05.06.2017

Tuto knihu jsem objevil náhodou, když jsme s dědou dělali pořádky. Hned mě zaujal její název a po přečtení popisu, jsem si ji hned odložil. Kniha se čte sama a velice dobře. Každý, kdo má rád hory, přírodu, cestování a dobrodružství, tak se mu kniha bude určitě líbit. Opravdu příjemné čtení.


manka71
10.02.2016

Skvělý čtení, jako holka jsem si plánovala, že to jednou zkusím taky. Hmm, nevyšlo to. :)

jozka_II
10.01.2016

Moje srdecni zalezitost. Prazdniny, podkrovni pokoj u prarodicu a Matylda na Indu... pozdeji clovek zjisti i jine veci okolo, pozna par lidi, ale zazitek z te knizky uz mu to stejne nevezme. Skoda, ze tu cestu Avii do Pakistanu nezaziju.

Olia
17.01.2014

Má oblíbená, četla jsem ji jako holka a strašně toužila zažít to dobrodružství s nimi.. Vzpomínám si z Matyldy na pomůcku, jak si pamatovat hlavní město Pakistánu, kde Indus teče :o) , v partičce je i Sláma.. a ostatní mu přiznávají, že " i Sláma má bád", asi aby nebrečel.. :o)), moc pěkná knížka..