myshmother myshmother komentáře u knih

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Tento díl jsem dočetla už s opravdu velkým přeskakováním. Základní osa a zápletka celkem v pořádku, ale ta sociální bramboračka kolem byla otravná. Autorka by si měla vyjasnit, zda chce psát krimi nebo společenské drama a svůj světonázor případně sdělit v samostatné knize. Kdo čte, stejně jako já postupně celou sérii, si jistě také všiml, že se díl po dílu ožehavá témata nabalovala, jako sněhulák, přičemž vše vygradovalo v tomto díle, kde bylo snad úplně vše (3x homosexuální vztah - z toho v rámci jedné rodiny dokonce 2x, znásilnění, šikana, psychické týrání žen, migranti a xenofobie...chyběl už jen Zdeněk Srstka s opuštěnými pejsky. :-) S ničím nesouvisející příběh o čarodejnici byl možná zajímavý, ale nechápu proč tam byl. Je mi líto, ale tentokrát jen za dvě hvězdy.

28.10.2018 2 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Carterovi knihy mám moc ráda, pouze mi na nich vadí, že se nevyspím a příliš nevařím. Pokud každá kapitola končí větou "Hunter nahlédl do místnosti a oněmněl zděšením" nebo "Proboha, pojďte sem, to musíte vidět!", tak prostě tu další kapitolu musíte začíst číst. :-D

16.01.2016 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Zápletka sice předvídatelná, ale velice dobře napsáno. Asad je k sežrání, Carla by člověk občas zabil. K dobrému počtení nepotřebuji nutně hektolitry krve a děj plný náhlých zvratů, proto hodnotím kladně. Je to celkem pohodová detektivka s psychologickým podtextem.

20.04.2014 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tak tohle mě hodně bavilo. Super jízda od začátku do konce. Hodně se mi líbilo, že případ rozplétá vědec pomocí netradičních metod a ne detektiv. :-)

06.01.2019 5 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Některé knížky by měly být označeny upozorněním "Nadměrná četba způsobuje spánkový dluh a zanedbanou domácnost." :-D Neřeším některé nelogické pasáže, ani pár nepravděpodobností v chování postav a dávám plný počet bodů za stoprocentní čtivost a napětí. :-)

21.09.2017 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Tak to byla jízda! Výborně napsané, čtivé a až do poslední stránky napínavé. Podezřelý kdekdo, takže jsem opravdu až do konce tápala. Určitě si seženu předešlé díly, abych se dozvěděla, co se Lacey v minulosti přihodilo.

23.05.2017 5 z 5

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Musím přiznat, že na začátku této knihy jsem naprosto netušila, "která bije". Soustředila jsem se více na pasáže s tajemstvím ve sklepě a mravenčí svět malinko opomíjela. Čím více se však rozvíjelo drama okolo mravenčí kolonie, tím více mne to vtahovalo do hmyzího světa a vzdalovalo od lidí. Asi jsme opravdu planetou hmyzu, nikoliv lidí a společenství mravenců je sociálně vychytanější, než to lidské. :-) Škoda, že se této knihy nedožil Ondřej Sekora...měl by radost. ;-)

16.02.2014 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Co k tomu napsat? Námět se mi moc líbil, kniha se četla dobře, ale ten detektiv...? :-D Popisy jednotlivých rvaček a to, jak David tvrdošíjně utíká před nebezpečím tu do rohu místnosti, tu do sklepa, odkud není jiný východ, tu do zastřežené budovy, odkud před tím utekl, mi chvílemi připadaly, jako z parodie. :-) Nemám ráda superhrdiny, ale tenhle člověk by občas zasloužil, aby ho někdo zabil. :-)))

10.11.2018 3 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Lepší, než Mořská panna, o trochu méně skořicových šneků, zápletku se Samem jsem odhalila velice brzy, vraha též. Vynechala bych linii s Vivianne a Andersem Berkelinovými. Dějová linka z minulosti mě bavila, i když tam se také dost dobře dalo odhadnout, o co jde. Ale jinak fajn. :-)

21.09.2018 4 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Tento díl je opravdu hodně přitažený za vlasy a hodně překombinovaný. Konec plný katastrof tomu také nepřidal - k větší tragičnosti chyběla už jen epidemie spalniček ve Fjällbacce. :-) Čtu celou sérii postupně, celkem mě baví, ale toto byla slabota. Navíc už mi trochu začíná lézt na nervy, že ve Švédsku mají jako jediný "zákusek" skořicové šneky a všechny děti bez rozdílu věku sledují jeden dětský pořad. ;-)

15.09.2018 3 z 5

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Uff, to byl nervák. :-) Opravdu hodně napínavé. Trochu mi vadil uspěchaný konec a to, že tápající policii opět musel pošťouchnout známý hacker. Ale i tak za plný počet bodů.

12.09.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Lepší, než Žena v kleci a Zabijáci. Výborná zápletka, divím se, jak téměř "z ničeho" dokáží svérázní detektivové vypátrat pachatele. Konec knihy je sice možná trochu zbytečně akční (u Olsena to je typické), ale pokud by měly být knihy někdy zfilmovány, pak se akční vyvrcholení děje bude hodit. :-) Jdu na Složku 64 a už se moc těším.

08.05.2014 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q mě baví. Možná i proto, že nesourodá směsice detektivů se tolik liší od televizních akčních krasavců typu Kobra11 apod. Prostě to jsou všechno pořádní raplové. Knihy Adlera Olsena jsem nakoupila všechny najednou a čtu je pěkně popořadě, tudíž se dobře orientuji v průběžném ději (přestřelka, při níž zahynul detektiv a druhý zůstal ochrnutý a historie oddělení Q) a mohu se tak dobře soustředit na samotný případ. Příběh o zabijácích mě bavil, ačkoliv konec mi přišel trochu "přitažený za vlasy". Kniha má ale čtenáře zaujmout a pobavit a to se mi i v tomto případě splnilo, takže spokojenost.

29.04.2014 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Tento spisovatel mě prostě chytil. Mám přečteny tři knihy a chystám se na Smršť. Kromě dobře vypracovaných detektivních zápletek a patřičné dávky napětí, mě uchvacují autorovy popisy krajiny a prostředí, ve kterém se děj odehrává. Ačkoliv vím, že konkrétní místa zločinu jsou smyšlená, nedalo mi to, vygooglila jsem si Öland a zjistila, že onen severský kraj je natolik nádherný, že mám v plánu obětovat příští rok povalování u moře a ráda bych se tam vypravila.
Co se samotné knihy týká, opět se jedná o dávný případ opředený záhadami, který hlavní aktéři postupně rozkrývají. Na konci čtenáře čeká překvapivé rozuzlení.

11.04.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Příspěvek k této knize jsem sem již přidala, ale nedá mi to, abych ještě nedala odkaz na článek, který jsem nedávno objevila a u kterého jsem se docela nasmála. :-)

13.03.2014 1 z 5

Vraždy bez svědomí Vraždy bez svědomí Luke Delaney

Moc dobře se mi kniha četla. Honička kočky s myší, kde není jasné, kdo je myš a kdo kočka, velká dávka napětí a kapitoly psané z pohledu zločince činí knihu velice napínavou od začátku do konce. Velkým plusem je autorova znalost policejního prostředí a pátracích praktik, takže má čtenář opravdu pocit, že se účastní skutečného případu.

24.02.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Zatím poslední kniha autorů (škoda). Přečetla jsem všechny díly za sebou jedním dechem, za cenu studených večeří a nelibosti mého manžela. Písečný muž je vyvrcholením příběhu detektiva Joona Linna a thrillerové podání děje nedovoluje od knihy téměř odejít. Po dočtení poslední knihy jsem navíc zjistila, že se mi po Joonovi stýská, což je možná úchylné. :-/

16.02.2014 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Předešlý díl mě trochu zkamal, ale tento se mi líbil moc. :-)

20.11.2018 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další skvělý díl série, jen souhlasím s názorem někde níže, že Alex už by mohla autorka propříště vynechat. :-)

22.07.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha se velmi dobře četla a zpočátku mě docela pohltila. Jakmile však děj dospěl k samotné návštěvě Tribeče, začala jsem mít smíšené pocity. Trocha turistického PR a průvodce krajem, trocha Blair Witch, hodně sci-fi povídání. Do toho spousta hororových kulis a klišé. Na konci mi z této knihy v hlavě zůstala jediná myšlenka: "Asi slušnej materiál". :-D Možná by bylo lepší, kdyby kniha byla od začátku na férovku prezentována, jako fikce zasazená do reálného prostředí. Pak bych nemusela ubírat hvězdy za nepovedený pokus o mystifikaci. Navíc jsem přesvědčena, že by oblasti pohoří Tribeč více slušel napínavý příběh s mystickými prvky, ale zasazený do minulosti.

09.12.2017 3 z 5