myelka myelka komentáře u knih

První díl byl samozřejmě lepší, ale nakonec to šlo. Alan byl trochu otravnější, než když mu bylo sto let, ale co čekat od staršího pána, že jo...A dle poznámek vycházel Trump dokonce hůř než Kim Čong-un :D

06.09.2019 4 z 5

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Richard P. Feynman

"Myšlení je pro mě zdrojem takové zábavy, že nechci poškodit ten nejhezčí stroj, který dělá život tak vzrušující." (ve vztahu k alkoholu)
Zajímavá kniha, normálně si dokážete představit Feynmana, jak se mu rozzáří oči nad těžší rovnicí. :) Co všechno zažil, co se naučil, co vyzkoušel jen proto, že byl dost tvrdohlavý, cílevědomý, zaujatý, že prostě chtěl...Trochu mi vadil jazyk a způsob napsání, možná to bylo jen překladem (osobně si myslím, že místo slova "rozčílený", pravděpodobně z anglického excited, by bylo lepší "vzrušený"...a pod. drobnosti), ale jinak krása.

29.07.2017 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Hrůza a krása v jednom, nepopsatelné. V Izraeli jsme byla, celá kniha se mi pojí s fotkami v Muzeu holokaustu...husí kůže do poslední stránky.

16.07.2017 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Přečetla jsem ji na základě doporučení kamaráda, kterému prý změnila život. Byla to moje první motivační kniha, nečtu je, zkusila jsem to, dala jsem tomu šanci, do poslední stránky jsem čekala "osvícení". Prostě ne, tohle není typ knihy pro mě, asi jsem na to moc přízemní. Kniha mi připadala jako manuál pro jednoduché lidi, kteří potřebují mít jasně napsáno, co dělat a co nedělat, i když je to jasné. Jako bonus u mě slova "semínko" a "emocionální jed" vyvolávají odpor. Pro mě ztracená 1,5 hod.

05.05.2017 1 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Perfektně napsaná kniha, nešlo se odpoutat. "Hrdinové" nejsou typičtí američtí supermani, jejich problémy a chování je naše, české. Výborná česká postapokalyptická kniha.

25.01.2017 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

velmi čtivá a napínavá do poslední stránky. Velká chvála výborné české detektivce, u autora určitě zůstanu.

03.01.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je čtivá až do konce, to bez námitek. Ale soubor 3 tak nesympatických postav jsem už dlouho v žádné knize nepotkala...vlezlá alkoholička, domácí puťka - hrdá maminka a mrcha, nevěrná všem, ještě i milencům...S nikým se nedá ztotožnit, sympatizovat, litovat...ale jednoduché, rychlé čtení to je.

21.03.2016 3 z 5

Sto rokov samoty Sto rokov samoty Gabriel García Márquez

"V den, kdy lidé pojedou v první třídě a literatura v nákladním vagónu, bude se světem nadobro konec." Památná věta, krásně vystihující celou knihu. Perfektně napsaná surrealistická kniha, kde i přes obrovské množství postav se stejným či podobnými jmény a kde na orientaci ve vzájemným rodinných vztazích by bylo potřeba excelové tabulky, se přesto bez větších potíží dokážete orientovat v ději. A pak se kruh osamělého života jedné rodiny uzavře...

18.02.2016

Černý dům Černý dům Stephen King

Kniha mě totálně pohltila, taky jsem nečetla první díl a nebyl problém. Chvílemi jsme měla při přeskakování mezi světy deja vu na 1Q84. Jediná výtka - "my" vyprávěč, to mě dost rozčilovalo.

07.06.2023 5 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Nemám co napsat nového, co už nebylo řečeno. Tolkien je pro mě srdcovka a když dočtu jeho knihu, jsem smutná, že je konec (až na Finn and Hengest, to jsem si čtení, navíc v angličtině, protrpěla).

08.08.2021 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

eh, jak jen tohle hodnotit...jen mě zajímalo, proč je kolem toho takový povyk a vlastně pořád nechápu. Nudná, kýčovitá kniha pro puberťačky (samozřejmě kromě erotických scén), v podstatě mě to celkem rozčilovalo, jen jsem doufala až do konce v nějaký WOW efekt, a nic. A navíc mě její podvědomí a vnitřní bohyně celou dobu vytáčela.

21.10.2019 1 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Tima Burtona prostě zbožňuji! Krásná pohádka, až jsem skoro slzu uronila, jak byl Jack smutný... ;)

27.11.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Stejně jako u ostatních, ke knize jsem se dostala díky výzvě a právě proto mám výzvu rada, za normálních okolností bych si knihu nikdy nepřečetla. A popravdě jsem se nejdříve nijak extra netěšila na příběh "nějakého domu"...ale děj se postupně vybarvoval, ztemňoval, prohlubovala se tragédie rodiny a rozvíjel se příběh jiných. Za mě úchvatná kniha a snad se mi podaří při další návštěvě Brna dům poznat blíž...

11.10.2018 5 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

zajímavá kniha, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, pak nechtěla pustit. Během čtení jsem si představovala, jak by asi vypadal film... Zvláštní způsob, jak rozdělit lidi podle vrstev.

02.05.2017 4 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Moje první kniha do Dána, jsem nadšená, příběh mě vtáhl, nemohla jsem přestat číst, mně vyhovující styl psaní.

24.03.2017 5 z 5

Smrt ve Vídni Smrt ve Vídni Daniel Silva

Skvělá kniha, Silva prostě patří mezi mé oblíbené autory. Děj knihy napínavý, téma Holokaustu Vás vždy pohltí...

02.09.2016 5 z 5

Co kdyby? Co kdyby? Randall Munroe

Výborná kniha, perfektně doplňující kresbičky. I přes vědeckou tematiku vtipně a rozumně podaná, místy (dost často) jsem se musela smát, někdy už jen ze samotné otázky. Určitě se k ní budu vracet. :)

30.03.2016 5 z 5

Kdo roste v parku Kdo roste v parku Kateryna Michalicyna

Krásná kniha, krásné ilustrace. S dcerou jsme ji braly ven a hledaly stromy podle knihy, abychom si udělaly herbář.

28.08.2023 5 z 5

Jak na to Jak na to Randall Munroe

Klasicky skvělé a ztřeštěné, i když první díl mi přišel o malý chlup absurdnější :) Ale ty malůvky prostě miluji!

05.11.2022 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Kniha na mě zapůsobila, jednou i dojala k slzám, přesto mi tam něco chybělo, nedokážu definovat co konkrétně, něco hlubšího. Každopádně nutí k zamyšlení, pracuji ve zdravotnictví, kde je poměrně častý kontakt se stárnoucím člověkem a konkrétně na neurologii i s poruchami řeči a demencí. A protože je pacientů hodně, odosobnění od jejich situace je prakticky nutné. A nyní díky knize přehodnocuji a přemýšlím, že by nebylo špatné si občas přitáhnout židli a poslechnout si jejich příběh....

09.04.2022 5 z 5