Kdo roste v parku?

Naučte se s dětmi rozeznávat nejznámější parkové stromy v příběhu malého semenáčku, který hledá svou rodinu. Jednoho dne vykoukl ze země malý zelenkavý semenáček. V údivu si prohlíží vysoké stromy kolem sebe. Kým asi budu, až vyrostu, ptá se. Snad břízou, dubem, nebo kaštanem? Každý strom v parku mu o sobě vypráví spoustu zajímavých věcí, ale semenáček se nejspíš žádnému z nich nepodobá. Nebo přece jen ano? Krátký příběh o důležitých věcech: o hledání sama sebe, o podobnosti a odlišnosti a o tom, že je důležité mít někoho blízkého, kdo se vám aspoň v něčem podobá. Milá obrázková knížka naučí děti rozeznávat jedenáct nejobvyklejších stromů. Díky dojemnému příběhu a půvabným ilustracím si snadno zapamatují, jak stromy vypadají, jakou mají kůru, plody, listy a květy, zkrátka to, čím je každý z nich jedinečný. Kniha získala ocenění White Ravens 2016....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/410502/kdo-roste-v-parku-TOw-410502.jpg 54
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Pohádky
Vydáno:, Host

Kniha Kdo roste v parku?

aydam

Nádherné ilustrace! Děti se naučí poznávat základní druhy stromů v parku prostřednictvím milého příběhu.

Ďumbierka

Už som mala tú česť s jednou knihou od týchto autoriek. Je to krása. Príbeh s dušou pre deti aj ich rodičov. Aj pre samotných dospelých. Mne sa veľmi páčila. Tie ilustrácie sú krásne.

Fantasysvet
01.07.2018

Kateryna Mikhalitsyna je ukrajinská autorka kníh pre deti a mládež, ktorá v roku 2016 naozaj vyčarovala niekoľko literárno-umeleckých kníh pre tých ozaj, ale ozajstne najmenších čitateľov. V spolupráci s poprednou umelkyňou a šperkárkou Oksanou Bulaovou, ktorá sa platonicky zaľúbila do maľovania na sklo, vám predstaví svet plný farieb, príjemných vôní, lahodných chutí i drsných tvarov. Navštíviť túto zázračnú krajinu môžete kedykoľvek, pretože sa nikdy neukrýva. Ako je to možné? Nuž, tento zázračný svet vás obklopuje už od mala. Ak sa teda lepšie prizriete, môžete v ňom objaviť holuby (ktoré sa na seba síce podobajú, ale dva rovnaké medzi nimi nikdy nenájdete), mravce (ktorým sa občas niekam stratí tykadlo či nôžka), lienky (čo majú iný odtieň červenej na svojich krídlach a ani bodky nebudú mať nikdy také isté) alebo motýliky (také rozličné, ale všetky so štyrmi krídelkami, dvomi tykadielkami a šiestimi nožičkami), čiže malé aj veľké tvory, ktoré majú svoj domov, milujúcu rodinu i priateľov. Hoci sú iné ako my, prežívajú aj ony rovnaké úžasné dobrodružstvá, čarovné avantúry či trošku strašidelné príhody.

Autoři knihy

Oksana Bula