Mycak Mycak komentáře u knih

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Výborný další případ oddělení Q. Má to spád, ale trochu mě mrzí uspěchaný konec.

28.03.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Pro mě jedna z nejlepších knih tohoto žánru. Miluju ten pocit, že nemůžu knihu odložit.

24.03.2014 5 z 5

Vedra Vedra Lee Child

Mám ráda knihy o Jacku Reacherovi, beru je jako oddechovku mezi jinými žánry. Tato mě zas tolik nezaujala jako předchozí díly, i když se čte poměrně dobře.

11.12.2013 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Miluji knihy, které mě "nutí" dále se vzdělávat a pátrat. Přesně tohle jsem našla u Dana Browna. Čtení občas přerušeno googlováním, kdy jsem se musela přesvědčit zda je "tohle" vůbec možné. Konečně mě to taky donutilo koupit Božskou komedii.
Pro mě velmi čtivá a napínavá kniha.

05.11.2013 5 z 5

Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Rudolf Höss

Konečné řešení židovské otázky z druhé strany. A nejen to, život Rudolfa Hosse od dětství až po norimberské procesy. Líčení událostí se stoickým klidem, který mi na klidu nepřidal. Občas psychicky náročná kniha, ale ukázala mi zase pár nových věcí, které ve škole "zapomněli" zmínit.

30.09.2013 4 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Čtivé, avšak závěr byl pro mne zklamáním.

20.11.2015 3 z 5

Ďáblova alternativa Ďáblova alternativa Frederick Forsyth

Mohla bych se rozepsat proč se mi kniha nelíbila, ale nechce se mi na ni už ani myslet, takže jedním slovem - překombinované.

22.03.2015 2 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Ironická satyra, která mě uchvátila. Doporučuji, pokud chcete mít úsměv na rtech

16.09.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Pro mě zatím nejslabší. Trvalo dost dlouho než jsem se začetla, oproti prvním dvěma dílům, které jsem hltala. Možná zbytečně moc dějových linií. Ale celkově počtení dobré.

08.04.2014 4 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Kniha mě úplně strhla. Donutila mě hledat si další informace k tématu. Knihy Tess zbožňuju, ale tahle je pro mě top.

07.10.2015 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Až pozdě jsem zjistila, že je to kniha třetí v pořadí v sérii. Nevadí. Mě se četla velmi dobře, dávám palec nahoru.

25.06.2015 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Po napínavé Složce 64, mě rozlezlý začátek Marca nudil. Od poloviny kniha dostala spád a četla se moc dobře.

21.04.2015 3 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Její knihy miluju. Jsou čtivé, napínavé, ale tahle mě docela zklamala. Takový příběh o ničem. Umí stokrát lépe.

16.02.2015 2 z 5

Štvanec Štvanec David Fletcher

Jedna z vůbec nejhorších knih co se mi dostala do rukou. Zprvu jsem si říkala, že prominu autorův příšerný sloh, že příběh může být zajímavý. Postupně mi začalo docházet, že to tento člověk se snad nikdy v horách nemohl pohybovat. Jeho chování tomu totiž vůbec neodpovídá. Došla jsem k závěru, že celý příběh je smyšlený a k tomu hrozně napsaný a to raději nezmiňuji příšerný překlad.

08.12.2014 1 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Kniha mě hodně upoutala. Zprvu trochu zděšena počtem stran a formou psaní, do kterého jsem se později úplně ponořila. Jednoduché smýšlení hlavních postav rozepsáno do skvělého děje, který mě občas šokoval přeskočením třeba 15 let. Ale to vše dohromady, úžasný zážitek. Hned poté jsem si pustila film a byla totálně zhrozena. Nejen tím, že scénář upravil sám Irving, ale s knihou to podle mě nemá vůbec nic společného a dívat se na něj byla holá ztráta času.

01.12.2014 5 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

Příjemná vzpomínka na Paříž

08.09.2014 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Velmi silná kniha. Bavila mě od začátku do konce. Autorův sloh mi učaroval. Jeho rozvitá souvětí, která neztrácejí myšlenku a neutíkají o tématu mě nadchly. Četla se mi moc dobře.

22.07.2013 5 z 5

Za mě jo. Předčítala jsem některé pasáže manželovi a bavili jsme se. Teď koluje po rodině. Kdyby zabránila aspoň jednomu z mnoha nedorozumnění mezi mužem a ženou, tak proč ne.

04.04.2013 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

První má kniha L.Childa, nepotěší-neurazí. V tomto žánru znám určitě lepší, ale zase mě neodradila od přečtení dalších kousků autora.

04.04.2013 3 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Čte se dobře. Ale od Browna jsem četla i lepší.

04.04.2013 3 z 5