Ďáblova alternativa

Osmdesátá léta minulého století – studená válka mezi Spojenými státy a Sovětským svazem vrcholí. Agentům CIA se podaří odhalit, že ruské zemědělství utrpělo díky svému špatnému systému hospodaření a kontroly značné škody a že zemi hrozí hladomor. Američané, každoroční dodavatelé pšenice do SSSR, se tuto zprávu snaží využít ve svůj prospěch při jednání o odzbrojení. Vše probíhá podle plánu a dohoda je téměř uzavřena. Pak se však objeví na světové scéně skupina ukrajinsko-židovských emigrantů, kteří se rozhodnou odstranit nenáviděného šéfa KGB. Během několika hodin se jim podaří rozvrátit jednání a nastolit pouze dvě alternativy – zničení západní Evropy, nebo třetí světová válka. Napjatou situaci se pokusí vyřešit Adam Murdo z britské tajné služby SIS, když přinese alternativu třetí – ďáblovu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43197/dablova-alternativa-43197.jpg 4.2219
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

The Devil´s Alternative, 1979

Kniha Ďáblova alternativa

ondrej.b

Velmi dobrý příběh z období studené války, které mám tak rád. Forsyth tady nezklamal a potvrdil, že thrillery ze staré školy jsou prostě pořád dobré, i když je už politická mapa poněkud přepsaná. Nebo není?

JiMi017

Knihu jsem celkem rychle přečetl, vtáhla mě velice rychle, i když se tam prolíná více příběhů, které se pak spojí, tak vás kniha drží v napětí a čekáte na každé vyvrcholení jednotlivých příběhů. Špionáž a rozhodování mocných je tady vidět z více stran, jak se jednotlivé složky a státy podřizují jiným a jak vrcholí mocenský boj. Závěr opět zajímavý a čtenář si uvědomí, kdo skutečně tahal za nitky. Moc pěkné, příběh ze starší doby studené války, ale zajímavý. Knihu doporučuji a dávám opět 5 hvězd. Super.

mgeisselreiter
20.12.2020

Děj je sice chytře a důmyslně vymyšlený, ale jeho podání není moc vydařené ani poutavé. Knihu jsem tak dočetl ze setrvačnosti, abych už ji měl za sebou. Druhá část, kde jsem se těšil, že bude víc přitažlivá, sklouzává k americké přehnanosti a tím mě hodně zklamala. 60%, 20. 12. 2020

Usire
05.08.2020

Jsem víceméně zklamaný. Tato kniha mě nenadchla tolik, jako jiná díla Forsytha. Konec je samozřejmě parádní, tak jako vždy.

čef
08.07.2019

Příběh psaný v 70. letech minulého století, tedy už trochu historický. Je úžasné sledovat, jak se svět za těch 40 let změnil. Nejenom politicky, ale i technicky jsme někde jinde, i když si třeba scifisté tehdy představovali současnost ještě mnohem dál. Únosci letadel nebo lodí už tolik neřádí, terorismus je teď už na osobnější úrovni sebevražedných atentátníků, klid zbraní však samozřejmě ještě není. Docela věštecky zde působí předpověď zhroucení SSSR včetně osvobození Ukrajiny a jiných součástí bloku. Samotný dobrodružně-špionážní příběh sice sem tam ztrácí dech, ale závěr je na úrovni včetně překvapení na poslední stránce.

Radarova
30.04.2019

Forsytha mám ráda, ale tahle kniha mě vyloženě zklamala. Rozvádí do detailu naprosté zbytečnosti. Moc postav, komplikovaný děj. Dočetla jsem, ale od pulky jsem musela už hodne přeskakovat...

Kubajzz
08.04.2019

Pěkné čtení, líbila se mi.

madem
01.04.2018

Kniha mi přišla hodně a zbytečně komplikovaná.
Studená válka, ekologická katastrofa i židovská otázka.
Ale Slavík mě dostal.