Mycak Mycak komentáře u knih

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Skvělá

03.01.2016 4 z 5

Pohřbeni v oblacích Pohřbeni v oblacích Amanda Padoan

Začátek rozplizle zdlouhavý, samotný příběh dramaticky poutavý, konec chaotický zkrácený. Jsem zvědavá na srovnání s knihou: Na vrchol K2

21.12.2015 3 z 5

Vábení hor Vábení hor Jon Krakauer

Mělo to zůstat v časopisech. Jako kniha to není ke čtení.

20.11.2015 2 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Čtivé, avšak závěr byl pro mne zklamáním.

20.11.2015 3 z 5

Stěna Stěna Bohuslav Žárský

Krásně napsáno, ten pocit národní hrdosti jsem dlouho nezažila. Prostě borci.

07.10.2015 4 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Kniha mě úplně strhla. Donutila mě hledat si další informace k tématu. Knihy Tess zbožňuju, ale tahle je pro mě top.

07.10.2015 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Lepší čtení než díl první

18.08.2015 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Až pozdě jsem zjistila, že je to kniha třetí v pořadí v sérii. Nevadí. Mě se četla velmi dobře, dávám palec nahoru.

25.06.2015 4 z 5

Hra duchů Hra duchů Joe Simpson

Upřímné povídání ze života horolezce, tak jak to opravdu je. Klidně bych ji četla znovu, moc se líbila.

25.06.2015 5 z 5

Antarktida. Nebe i peklo. Antarktida. Nebe i peklo. Reinhold Messner

Tyto knihy ve mě vyvolávají touhu odjet do dalekých zasněžených krajin. Jinak klasické Messnerovské čtení, nenadchne, neurazí.

20.05.2015 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Po napínavé Složce 64, mě rozlezlý začátek Marca nudil. Od poloviny kniha dostala spád a četla se moc dobře.

21.04.2015 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Další případ Carla Morca mě dostal. Četlo se to samo a dobře. Závěr strhující.

03.04.2015 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Průměr. Mám-li použít jazyk knihy, tak zbytečně moc proměnných.

25.03.2015 3 z 5

Ďáblova alternativa Ďáblova alternativa Frederick Forsyth

Mohla bych se rozepsat proč se mi kniha nelíbila, ale nechce se mi na ni už ani myslet, takže jedním slovem - překombinované.

22.03.2015 2 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Její knihy miluju. Jsou čtivé, napínavé, ale tahle mě docela zklamala. Takový příběh o ničem. Umí stokrát lépe.

16.02.2015 2 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Bezvadně napsaná kniha, plná napětí a zvratů.

10.01.2015 5 z 5

Štvanec Štvanec David Fletcher

Jedna z vůbec nejhorších knih co se mi dostala do rukou. Zprvu jsem si říkala, že prominu autorův příšerný sloh, že příběh může být zajímavý. Postupně mi začalo docházet, že to tento člověk se snad nikdy v horách nemohl pohybovat. Jeho chování tomu totiž vůbec neodpovídá. Došla jsem k závěru, že celý příběh je smyšlený a k tomu hrozně napsaný a to raději nezmiňuji příšerný překlad.

08.12.2014 1 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

V tomto žánru za mě ano, proč ne. Čtivé, doporučuji tak na cestu. Jsem zvědavá na úroveň dalších dílů.

04.12.2014 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Kniha mě hodně upoutala. Zprvu trochu zděšena počtem stran a formou psaní, do kterého jsem se později úplně ponořila. Jednoduché smýšlení hlavních postav rozepsáno do skvělého děje, který mě občas šokoval přeskočením třeba 15 let. Ale to vše dohromady, úžasný zážitek. Hned poté jsem si pustila film a byla totálně zhrozena. Nejen tím, že scénář upravil sám Irving, ale s knihou to podle mě nemá vůbec nic společného a dívat se na něj byla holá ztráta času.

01.12.2014 5 z 5

127 hodin: Na hraně smrti 127 hodin: Na hraně smrti Aron Ralston

V tomto žánru to byla dobrá kniha, čtivá a zajímavá, možná jen osobnost pana Ralstona mi není až tak blízká, ale určitě stojí za přečtení.

23.11.2014 3 z 5