munka munka komentáře u knih

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Krásna kniha o tom , ako sa z malého dievčatka vplyvom okolia a prírody stala silná žena. Doporučujem.

28.04.2022 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Drsný, napínavý príbeh so zaujímavou zápletkou. Teším sa na ďalší diel.

05.04.2022 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Zaujímavá zápletka, ale aj tak trochu slabšie ako predchádzajúce knihy. Táto séria si má získala a tak pokračujem.

29.03.2022 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pribeh má tentoraz zaviedol do nórskej dediny, kde trávi Bergman dovolenku. A aká by to bola dovolenka bez vraždy. Bergman stojí pred dilemou, vyšetrovať alebo nechať tak. Detektiv sa v ňom nezaprie, a tak spolu s ním patram a tipujem kto je vrah. Doporučujem. Teším sa ďalšiu knihu.

04.04.2021 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Ďalšia skvelá Marsons. Zaujímavá zápletka v netradičnom prostredí školy, kde vyčíňa vrah. Kim a jej tým má pred sebou ťažkú úlohu. Takže čítajte. Záver je prekvapujúci.

06.05.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

O knihe som uvažovala už skôr, ale až možnosť použiť ju do výzvy ma ovplyvnila. Trochu mi vadilo striedanie deja, dokonca som aj knihu odložila, ale po dvoch troch dňoch som sa k nej vrátila. Dostala som sa cez prvú časť , potom prišlo rozpravanie Minky a zrazu som zistila, že som na konci.

12.04.2020 4 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Pekný romantický príbeh, ktorý potešil v týchto dňoch. Stavebné prostredie je mi blízke, takže má prekvapila Morganina zručnosť. Bratov som si zamilovala, fandila som im a teším sa na ďalší diel.

16.03.2020 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Napínavý príbeh, ktorý si má hneď získal a rozuzlenie na záver, ktoré som vôbec nečakala. Super.

16.03.2020 5 z 5

O myšiach a ľuďoch O myšiach a ľuďoch John Steinbeck

Knihu som si vybrala kvôli čitateľskej výzve a neľutujem. Smutno krásny príbeh o priateľstve a veľkom sne, vlastnej farme.

17.02.2020 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Zbierka poviedok, príbehov o malom chlapcovi z mesta, ktorému vojna zasiahla do života. Smutno veselé rozprávanie, ktoré chytí za srdce. Doporučujem.

26.06.2018 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Nečakala som, že sa mi kniha bude páčiť, lebo som si ju vybrala kvôli výzve. Pravda je, že poviedky ma pobavili a dobre sa čítali.

21.04.2024 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Ďalšia skvelá Marson. Zaujímavá zápletka s prekvapivým koncom .

31.07.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Kniha má nesklamala, ale ani nenadchla. Oddychové čítanie ideálne v tieto chladné a daždivé dni.

20.05.2023 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Priznám sa, že túto kapitolu dejín Španielska nepoznám, ale kniha ma milo prekvapila. Vybrala som si ju do čitateľskej výzvy a stála za prečítanie.

23.03.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Kniha má nesklamala. Tak sa teším na novú sériu.

02.01.2023 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Nová detektívna séria a nová autorka. Napínavé čítanie až do konca. Nechýba ani nahliadnutie do života hlavných postáv. Doporučujem.

15.02.2022 5 z 5

Vůně Kalahari Vůně Kalahari Alexander McCall Smith

Ku knihe som sa dostala vďaka tohtoročnej čitateľskej výzve a neľutujem. K detektívke v pravom slova zmysle má ďaleko, ale aj tak sa mi páčila. Príjemné čítanie o prvej botswanskej detektívke, jej netradičnom vyšetrovaní, ale aj o živote a zvykoch v Botswane. Doporučujem.

15.02.2022 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Zaujímavé čítanie zase z iného súdka. Deti, žobranie, krádeže, vraždy na jednej strane , na druhej strane sprenevera dotácií štátnou správou. Málo priestoru dostalo oddelenie Q, ale v celku to stálo za prečítanie. Ďalšia kniha je v pláne.

20.01.2022 4 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Čakala som trochu viacej, ale ja tak to stálo za prečítanie. Pekné ukončenie série.

04.01.2022 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Napínavý príbeh, trochu humoru a neočakávaný záver. Potešilo aj nahliadnutie do osobného života jednotlivých postáv či už rozvod Carla, konanie Rose alebo tajnosti Asada.

03.01.2021 5 z 5