munka munka komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vysoké hodnotenie zlákalo aj mňa k prečítaniu tejto knihy a neľutujem. História pre mňa neznáma, mi priblížila neľahky život baníkov na prelome 19. a 20. storočia. Život, ktorý si v dnešnej dobe nevieme ani predstaviť.

16.11.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Knihu som prečítala vďaka výzve a neľutujem. Perfektná detektívka, klobúk dole.

01.10.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

História sa opakuje a Orwell to vystihol presne. Nečudujem sa , že kniha bola zakázaná.

31.05.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Chcela som zmenu, a to teda bola zmena. Drsné krimi so sympatickými vyšetrovateľmi, neokukanou zápletkou.

16.01.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Životný príbeh jedného muža od narodenia až po smrť . Príbeh popretkávaný konaním mnohých ďalších ľudí, a to v dobrom i zlom, na pozadí historických udalostí v Československu. Kniha má nadchla a teším sa na ďalšie stretnutie s knihami paní Mornštajnovej.

11.01.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Začiatok roka a hneď taká úžasná kniha. Dostala sa mi do rúk vďaka výzve 2020 a neľutujem. Na príbeh dievčaťa, mladej ženy bojujúcej za svoj život, manželstvo a deti v období po vojne a nástupe komunizmu určite tak skoro nezabudnem.

07.01.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Nebola som fandom thrillerov, ale postupne si má získavajú. Tak je to aj s týmto príbehom. Sympatickí hlavní hrdinovia a zápletka až pri čítaní zamrazí. Teším sa na ďalšie diely.

24.01.2023 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Vtipné oddychové čítanie, ktoré som si vzala na dovolenku a neľutujem. Splnilo očakávanie. Sympatickí Garret a Hanna nastavili latku pre ďalšie knihy série.

07.08.2022 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Smutný príbeh dievčatka Hany, ktoré malo život pred sebou. Nebyť jednej mladej japonskej ženy, Fumiko, nikdy by sme sa nedozvedeli, že vôbec existovala.

16.06.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásny príbeh, ktorý potešil na duši. Striedanie dejovej línie minulosť a súčasnosť nepôsobí rušivo. A tak som sledovala osudy Stelly a Dana prostredníctvom nájdených dopisov, ktoré čítali Jess s Willom. Pekný romantický príbeh, ktorý stálo za to prečítať.

15.05.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Pekný príbeh o hľadaní domova a psieho šťastia.

12.06.2022 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Dlhšie som sa na knihu chystala, až prišla čitateľská výzva a bolo rozhodnuté. Ďalšia krimi séria, ktorú stojí za to prečítať. Doporučujem a teším sa na ďalšie diely.

25.05.2020 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Príjemné čítanie o Japonsku a jeho kultúre. Príbeh Fiony a Gabea bol trochu slabší, potom nastal zvrat a romantiky nebolo konca. Zabalené do celku sa mi kniha páčila. Teším sa na Švajčiarsko.

02.05.2023 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Prišla som tejto sérii na chuť a tak každý diel je pre mňa zážitkom. Romantika spojená s opisom krás Islandu sa mi veľmi páčila. Teším sa na ďalšiu knihu.

05.03.2023 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Pekný dievčenský román prečítaný do čitateľskej výzvy. Vtipné oddychové čítanie, ktoré potešilo.

05.03.2023 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Ďalší skvelý Carter a jeho hrdinovia Hunter a Garcia. Napínavé čítanie od začiatku až do konca.

24.01.2023 4 z 5

Pekáreň v Brooklyne Pekáreň v Brooklyne Julie Caplin

Za mňa príjemné oddychové čítanie. Rozprávka pre romantické duše, okorenená množstvom koláčikov, tort a dobrého jedla. Teším sa na Paríž.

16.01.2023 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Ďalšie skvelé čítanie. Humor a romantika.

07.08.2022 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Krásny, ale aj smutný príbeh o osamelej Eleanor . Až priateľstvo s Raymondom jej ukáže cestu von z osamelosti. Za mňa super. Doporučujem.

12.06.2022 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Krásny príbeh, ktorý vo mne zanechal silný dojem. Doporučujem

31.08.2021 5 z 5