mschmidtova mschmidtova komentáře u knih

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Super kniha! Nejdřív se mi do ní nechtělo, vadilo mi střídání časových rovin. Musela jsem vždy přemýšlet, o které postavě to právě čtu. No ale pak začaly kamínky do sebe zapadat, kapitoly na sebe začaly navazovat a já jsem musela číst až do konce.

02.10.2016 5 z 5

Labyrint strachu Labyrint strachu Hana Přádová

Na tuto knihu jsem se moc těšila a měla jsem velkou radost, že mi přišla. Rozhodně mě nezklamala. Naopak, je to poklad, který si budu hýčkat. Určitě se k ní budu vracet. Hodnota této knihy není jen v příběhu. Někomu by se mohlo zdát, že některé situace jsou popisované moc podrobně a že děj je někdy zbytečně zdlouhavý. Nenechte se tím ale odradit. Za podrobnými popisy se schovávají velice cenné informace a rady. Je potřeba pozorně číst a zamyslet se nad tím, co terapeutka radí hlavnímu hrdinovi. Najdete tam totiž spoustu návodů, které fungují a lze je aplikovat ve svém životě.

Marek projde ve svém životě velkou proměnou. Dostává se do situací, ve kterých se alespoň jednou nacházel snad každý člověk. Příkladů, jak svým myšlením a chováním ovlivňujeme svůj život, je nespočet. Jak vzniká žlučníkový záchvat? Proč někteří lidé trpí zánětem močových cest? A hlavní téma: Proč některé děti mají astma, jak je to vlastně s alergií na prach a je možné vůbec astma vyléčit? Zkuste alespoň něco z této knihy aplikovat ve svém životě a budou se dít zázraky.

Pět hvězd nedávám jenom za příběh, román, propracovanost příběhu a styl vyprávění, ale hlavně za informace, které mají cenu zlata.

13.06.2016 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Knihu jsem četla docela dlouho - možná proto, že v němčině, možná to nebylo jazykem. Moc se mi líbila, ale často jsem od ní potřebovala pauzy. Byla jsem ale napnutá, jak to dopadne a čím víc jsem se blížila ke konci, tím míň jsem se od ní mohla odtrhnout. Závěr mě naprosto překvapil a i potěšil, knihu rozhodně doporučuji.

26.12.2015 5 z 5

Miluji knihy od tohoto autora. Potvrzuje se mi tak můj názor, že se svým životem můžeme udělat co chceme a že si ho můžeme změnit tak, abychom byli spokojení. Tuto knihu všem doporučuji, je v ní hodně moudra, jako ostatně i v jiných autorových knihách.

22.01.2015 5 z 5

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

Super knížka, jako ostatně všechny od pana Hnízdila. Nejdřív jsem do ní jen nahlédla, že přečtu jinou knihu a k téhle se vrátím. No ale nemohla jsem přestat, přečetla jsem ji celou najednou. Pan Hnízdil je kontroverzní osobnost, obdivuji jeho odvahu a přímost. Jsem ale šťastná, že je tady někdo, kdo otevřeně říká věci, se kterými souhlasím. Takže vřele doporučuji, nebudete litovat!

17.11.2014 5 z 5

Farma zvířat / Animal Farm Farma zvířat / Animal Farm George Orwell (p)

Bohužel jsem knihu nnedočetla. Moc jsem se snažila, chtěla jsem si vzít ponaučení, ... Třeba někdy jindy...

01.09.2017 2 z 5

Lži století, které znají jen zasvěcení Lži století, které znají jen zasvěcení Heiko Schrang

No, není mi dobře z toho, co jsem četla. Pět hvězd dávám za odvahu autorovi, že knihu vůbec vydal. Za obsah rozhodně ne. Ale jsem vždycky ráda, když se dozvím pravdu, protože se podle ní můžu zařídit. A tady je ta pravda vážně drsná.

15.07.2017 5 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Ještě teď jsem z té knihy úplně paf. Vážně. Každou chvíli jsem si připomněla, že ve svém životě musím něco změnit. Určitě stojí za přečtení.

06.06.2017 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Nádherná kniha!

27.12.2016 5 z 5

Až po uši Až po uši Jane Green

Autorce dávám za knihu 5 hvězdiček. Mně se tento styl prostě líbí. Není to zase až tak jednoduchý a předvídatelný příběh, jak by se mohlo zdát. Podle mě takto některé rodiny opravdu žijí, takže žádná červená knihovna to není.

02.08.2016 5 z 5

Domek na pláži Domek na pláži Jane Green

Nádherná pohodovka k odreagování. Dostala jsem chuť strávit dovolenou na takovém místě, jaké je popisováno v knize. Docela všem postavám závidím, že se na tak krásném místě spolu sešly a bylo jim tam spolu hezky.

14.05.2016 5 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Příjemná oddechovka, romantická, ale mně přesně sedla.

24.04.2016 5 z 5

Labyrint viny Labyrint viny Hana Přádová

Tuto knihu si určitě musí každý přečíst. Je plná návodů na život, na to, jak se uzdravit z nemocí, jak uzdravit partnerský vztah, jak celkově být šťastný.

Nejdůležitější je to, že děj vychází z praxe léčitelek, které návody mají samy vyzkoušené a nemocné opravdu umí vyléčit.

Kniha určitě stojí za to, abyste ji měli doma a stále se k ní vraceli.

08.08.2015 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Moc chytrá kniha. Myslím, že by si ji měl přečíst každý, je v ní hodně životního moudra. Jsem ráda, že na tohle lidé přicházejí a byla bych moc ráda, kdyby nám všem pomohla změnit život k lepšímu. Určitě vhodná pro cestu osobního rozvoje.

26.09.2014 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nádherná knížka, chystám se na 2. i 3. díl. Některé situace jsou podle mě ale někdy dost přehnané, často jsem si říkala, jestli je to ještě reálné. Pasáže v Lazarevu byly i pro mě už dost dlouhé, myslím, že by se to dalo zkrátit. Kniha ale stojí za přečtení.

22.06.2014 4 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Nádherná kniha. Pohladila mě a potěšila, myslím, že se k ní ještě vrátím.

13.01.2014 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Pěkný a poučný příběh, jako všechny od tohoto autora.

29.11.2017 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Mě kniha hodně zklamala. Nevím, čím to je, když jsem na ni slyšela tolik ohlasů. Možná tím, že věci, které v knize jsou, už znám. Možná jsem už dál, než byla hlavní hrdinka, když "hledala". Dala jsem šanci i filmu. Nepomohla ale ani Julia Roberts - moje oblíbená herečka. Kniha i film se snaží něco předat, ale já jsem nepochopila, co. Nepochopila jsem, co vlastně Liz ve svém životě změnila. Ani z knihy, ani z filmu.

17.07.2017 2 z 5

Bez pravidel Bez pravidel Lauren Weisberger

Kniha se mi líbila, ale něco mi na ní chybělo. I když má autorka daleko k mým oblíbeným spisovatelkám, nakonec jsem se do příběhu začetla a bavil mě. Postrádá pro mě ale potřebnou jiskru, která mi chybí do 5 hvězdiček. Svět vrcholového sportu mi autorka ale přiblížila velice dobře, je vidět, že o tom něco ví a ví, o čem píše.

Při čtení jsem si opět potvrdila svůj názor, že sport se má pěstovat pro zábavu a ne pro peníze, pak nemusíme přemýšlet nad tím, jak vyhrát za každou cenu.

14.03.2017 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Vtipné, ale podle mě průměrně. Pobavila jsem se, ale trochu jsem se nudila.

26.02.2017 3 z 5