Domek na pláži

Domek na pláži https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22680/bmid_domek-na-plazi-sn7-22680.jpg 4 73 25

Nan je vdova, děti jí už vylétly z hnízda a z ní je dnes zcela nezávislá, ničím nesvázaná žena, které je naprosto jedno, co si lidé myslí. Ale pak zjistí, že jí nějak docházejí peníze a že by mohla přijít o svůj milovaný domek. Proto se rozhodne pronajmout přes léto ve svém domku pokoje, do kterých tak s nájemníky vstupuje hluk, smích i slzy. A s nimi i Daniel, rozvedený otec dvou dcer, který se snaží zjistit, kým doopravdy je. A také Daff, rozvedená matka vzdorovitého pubertálního potomka. A do toho přijíždí na léto nečekaně i Nanin syn…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

The Beach House , 2008

Radimka
02.07.2023 2 z 5

Byla to taková pohádka pro dospělé, ale záviděla jsem domečky na Nantucketu.

Jana09
27.04.2023 4 z 5

Knížku jsem si vzala na dovolenou. Očekávala jsem lehké čtení na léto a to jsem také dostala. Milý, nenáročný příběh, který si líně plyne. Přesně to pravé ořechové k moři.

denča1000
05.07.2022 4 z 5

Poklidné čtení do letních dnů.

zuzi1162
29.03.2022 5 z 5

Příjmená pohodovka k odreagování.

pch1976
27.12.2021 1 z 5

Opravdu naivní kniha. Těžká nuda. Po 50 stránce odloženo.

knihovna22
30.11.2020 3 z 5

Stačí asi jedno slovo - naivní.

knihovniceS
29.08.2019 3 z 5

Je mi líto, 4 dny jsem četla 70 stran a kniha mě nezaujala. Nějak mi to nejde. Ohlasy na DB knih jsou kladné, nalákalo mě to, ale příběh mě nestrhl . Zaklapla jsem knihu a pokračuji jiným příběhem.

Aleh
21.08.2017 4 z 5

Tak to je opravdu prázdninová četba. Domek na pláži. Komu by se nelíbilo strávit celé prázdniny u moře? První klienti domku na pláži stojí všichni takříkajíc každý na své osudové životní křižovatce. Skončila jedna životní etapa. Rozchod, rozvod, uvědomění si svého já, ..... A co dál? Kudy se bude ubírat jejich další život? Je léto a ocitnou se v domku na pláži.... Přijíždějí, aby si ujasnili, co bude dál. Čtení jako stvořené na letní dovolenou.

bábuška
11.06.2017 3 z 5

Knížka pro letní nicnedělání. Příběh starší dámy žijící ve starém rodném domě v krásném prostředí u moře. A na léto nabídne pobyt v tomto domě několika zcela neznámým lidem, kteří si přijedou vyléčit své citové problémy, hlavně prohry, do tohoto klidného koutku světa. A tak vznikne vzácné společenství mužů, žen i dětí,přesně tak, jak v správné oddychovce má být.

Jaruš7
25.06.2016 3 z 5

Domek na pláži , nostalgická idylka pro vzpomínky i energie pro změnu , to je inspirace přírodní lokalitou, která vyvolá lidskou touhu po pocitu vyladit život tak , aby stálo za to žít, se nese celým příběhem.

mschmidtova
14.05.2016 5 z 5

Nádherná pohodovka k odreagování. Dostala jsem chuť strávit dovolenou na takovém místě, jaké je popisováno v knize. Docela všem postavám závidím, že se na tak krásném místě spolu sešly a bylo jim tam spolu hezky.

majdvorka
17.02.2016

Pohodovka, oddychovka, zábavné, děj plyne, věci se dějí....

Floriška7
18.01.2016 3 z 5

Jak už tu bylo napsáno, taková pohádka pro dospělé. Občas proč ne. Neurazí ani výrazně nenadchne. Jako odpočinkové čtení je dobrá.

EJKA
18.04.2015 5 z 5

Moc se mi tato knížka líbila, přečetla jsem jí jedním dechem.

HedušKoč
12.02.2015 5 z 5

Moc hezká kniha, pohodová, úžasné prostředí, bezva lidi. Styl psaní této spisovatelky mi prostě sedí.

niknikita
06.12.2014 4 z 5

V šedivých adventních dnech jsem moc chtěla být taky někde v plážovém domku...ale abych se vyjádřila k věci, tedy ke knize. Docela příjemné čtení, až jsem záviděla postavám z příběhu, jaké osudové náhody je potkaly, ale proč si nedopřát dobré konce aspoň v knihách :-)

Nelička
18.07.2014 4 z 5

Mám moc ráda knihy této autorky. Už jsem jich přečetla pár a zatím mě žádná nezklamala. Naopak. Domek na pláži doporučuji jako letní odpočinkové čtení k vodě. Splnil všechna má očekávání.

malen
28.04.2014 3 z 5

Taková pohádka pro dospělé. Ale život není pohádka, tak proč se nezasnít aspoň nad knihou. Fajn počtení pro deštivé dny.

soltera
14.03.2014 4 z 5

Je to dobrý a pozitívny príbeh, a zámer autorky (aspoň si myslím) bol, aby sme si uvedomili, že život je vlastne veľmi jednoduchý. Stačí sa nechať viesť srdcom a snažiť sa nájsť svoje šťastie, niekedy aj napriek tomu, že zraníme svojich najbližších. Ak by našiel každý svoju „rodinu“, ľahšie by sa potom prekonávala bolesť.
Dobre sa to číta , ale postavy na mňa pôsobili príliš čiernobielo, akoby im chýbali sivé odtiene.

bookcase
05.02.2014 4 z 5

Propletenec několika osudů lidí, kteří v životě už něco zažili. JG umí psát poutavě a vykreslit charaktery svých hrdinů tak, že máte pocit, že je znáte.

Jane Green
britská, 1968
2009  75%Domek na pláži
2001  85%Knihárna
2005  74%Jsem v tom!
2008  72%Druhá šance
2005  81%Jiná žena

Kniha Domek na pláži je v