mschmidtova mschmidtova komentáře u knih

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Tato kniha se mi líbila moc. Mám Jojo zařazenou mezi oblíbenými spisovateli a jsem nadšená z každé její knihy. I přesto, že jsem knihu četla v originále, mě naprosto pohltila. Jojo mě umí zatáhnout do děje, umí mě přesvědčit o tom, že to, co čtu, je můj svět. Často se mi stává, že to, co zažívají hlavní postavy, se promítá i do mého života. Někdy se cítím jako hlavní postava a mám ty samé problémy a starosti, ale i radosti. Když knihu dočtu, mám pocit, jako by mi někdo sebral kus mého života - stýská se mi po postavách z knihy, jako by to byli moji kamarádi, o které jsem přišla. Já Jojo nesmírně fandím. Potěšilo mě, že jsem na konci knihy našla část rozhovoru se spisovatelkou a mohla se dozvědět také něco o ní.

Jméno Jojo Moyes je pro mě vždy zárukou skvělého příběhu. :-)

14.02.2016

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Nerada čtu povídky. Sotva začnu a vžiju se do hlavních postav, už děj skončí. U pana Svěráka mi to ale tolik nevadilo. Skvěle jsem se bavila, odreagovala se. Obdivuji jeho nápaditost a lehký humor, každá povídka je jiná a přesto jsou všechny skvělé.

11.01.2016 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Pro mě úžasná knížka. Nemám ráda moc silné krimi, tahle pro mě byla tak akorát. Musela jsem číst do rána, dokud jsem nedočetla. Napínavá a reálná byla pro mě dost. Takže doporučuji.

17.11.2014 5 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Mně se kniha líbila. Je pravda, že to je první kniha této spisovatelky, kterou jsem přečetla. Už jsem jednu začala, ale tak jsem se vžila do děje, že jsem nemohla skončit. Tady to nebylo tak drsné, nešlo o žádnou vraždu. Děj byl pro mě napínavý, musela jsem ji dočíst do konce, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Je pravda, že jsem tušila, jaký bude konec, ale jak k němu dojde, tím jsem si lámala hlavu a před koncem knihy jsem už přestávala doufat. Já se opravdu vžívám do knih hodně, nechci si ani představit být v kůži hlavní hrdinky a smiřovat se s tím, co se jí stalo. Myslím, že kniha stojí za přečtení.

26.09.2014 5 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Pro mě dost zvláštní kniha. Je první, kterou jsem od autora přečetla. Má opravdu zvláštní styl, měla jsem u ní trochu divný pocit, jako bych měla halucinace. Pro mě ani dobrá, ani špatná, prostě jiná.

29.01.2014 3 z 5

Krize Krize Robin Cook

Je to už dlouho, co jsem naposledy četla něco od Cooka. Už jsem zapomněla, jaké jeho knihy jsou. Baví mě na nich to, že jsou čtivé, napínavé, jde o zajímavá témata, ale nepatří mezi horory nebo thrillery, které nečtu.

I "Krize" mě bavila. Mám ráda příběhy z lékařského prostředí a Cook mě opět nezklamal. Byla jsem zvědavá, jak příběh půjde dál, jaké rozuzlení nastane a konec mě překvapil. Chybělo mi tam vysvětlení několika událostí, ale to neubírá na čtivosti a zajímavosti příběhu.

07.08.2023 4 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

(SPOILER) Nerozumím tomu, za co kniha dostává tolik hvězdiček. Mně z ní bylo hodně zle. Nelíbilo se mi, k jakému rozhodnutí Kate dospěla. Nesouhlasím s tím a nikdy nebudu. Už je to pár let, co jsem ji přečetla, přesto si ale obsah pamatuji.

Hledala jsem nějakou knížku, kde bych se poučila, kde bych dostala příklad "Dobré matky", ale místo toho jsem se hodně zklamala. Knížku vůbec nikomu nedoporučuji, nelíbí se mi, jaký dává návod.

01.07.2023 2 z 5

Další báječný rok Další báječný rok Michal Viewegh

Je to deník, takže nemůžu hodnotit jen styl psaní a obsah. Musím nutně hodnotit i osobnost autora, která se do deníku promítá. Nemám ráda lidi, kteří se chlubí něčím, o čem by vůbec neměli mluvit a ještě to prezentují jako ironii. Lidé, kteří rádi a často mluví, si často neuvědomují, co vlastně o sobě vypovídají.

07.11.2017 2 z 5

Měsíční údolí Měsíční údolí Melanie Gideon

Byla jsem tam s nimi! Vážně! Tak moc se mi knížka líbila, že jsem si v ní lebedila, užívala si to a bála se, že ta krása skončí. Moc ráda bych se podívala do Greengage a popovídala si s Josephem, prošla se zahradou, sadem a sešla se se všemi v jídelně. Tak moc hezký celý příběh byl.

11.09.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zajímavý a originální nápad! Fascinuje mě, že autor dokázal sepsat ten samý příběh dvakrát, z pohledu sourozenců tak, aby čtenář mohl přečíst oba a nenudil se. Na druhou stranu je ale vidět, že knihu napsal muž. Postavy si většinou mezi sebou nic nevyříkají, buď o problémech nemluví, nebo se jen zmíní a všechno je hned jasné. Přesto jsem se ale ani chvíli nenudila a oba příběhy jsem přečetla s chutí.

30.07.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Já tenhle styl vážně nemůžu číst! Dala jsem Keplerovi šanci. Vážně jsem to chtěla zkusit. Jenže se nedostanu dál přes popisy utrpení. Mám tak velkou představivost a empatii, že to vážně nedám. Vůbec se nedivím, proč se lidé v dnešní době tolik bojí. Tyto knihy a popisované události se vážně dostanou hluboko pod kůži.

17.07.2017

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Kniha vhodná přesně na pláž v Itálii. Byli jsme tam na dovolené, takže jsem si ji prostě musela koupit a přečíst. A protože jsem to během dovolené stihla, užila jsem si i gelato. Je přesně takové, jak je v knize napsáno. Moc příjemné čtení na léto a dovolenou.

10.07.2017 5 z 5

Únosce draků Únosce draků Ilka Pacovská

I další díl série mě příjemně překvapil. Čtu tuto sérii dětem a i mě samotnou děj natolik pohltil, že musím pokračovat dál.

10.07.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Autorka mě opět nezklamala, knihu doporučuji!

18.06.2017 5 z 5

Kouzelné koláče Kouzelné koláče Ellery Adams

Mám ráda knihy s nádechem tajemna, kouzla, mysteriózních věcí. Tato se mi přesně hodila do nálady - pohladí, potěší, skrývá i trochu napětí, ale dobro zvítězí. Takových knih by mělo být více.

01.05.2017 5 z 5

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

Z této knihy nejsem moc nadšená. Poslouchala jsem ji jako audio ve výborném pojetí pana Vladimíra Čecha. Přesto jsem se často přistihla, že nevnímám a neposlouchám. Příběhy jsou občas zajímavé, přesto mě ale nenadchly, dokonce mě zklamaly. O tomto spisovateli jsem hodně slyšela, těšila jsem se na humor. Byla jsem ale zklamaná. Možná i proto, že od pastora bych očekávala jiné chování. Vím, že příběhy vypráví s nadsázkou, ale lhaní, naschvály, podvody podle mě k životu takového člověka nepatří. Možná to vidím až přehnaně a ostatním se příběhy líbí, mě ale nenadchly. A to se pan Čech opravdu snaží.

04.04.2017 2 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Není to jednoduché čtení. Často jsem si při čtení říkala, co bych dělala já. Mám moc ráda knihy Jodi Picoult, právě pro jejich rozpolcenost. Autorka velice dobře umí podat problém ze všech stran, z pohledů všech hlavních hrdinů, takže vůbec není jasné, co je a není správné. Mně se to ale líbí, miluju její psychologii postav, pohled do jejich nitra a pomáhá mi to pochopit, proč se tak chovají.

Kniha poukazuje na novodobý fenomén, a to rození dětí na míru, kdy se narodí dítě - lék. Není to dobrý nápad a kniha mě v tom jen utvrdila. Ne všechny vymoženosti tohoto světa jsou správné a jen těžko se napravují důsledky tímto způsobené. Jodi určitě musela nastudovat mnoho knih a skutečných případů, než tento příběh napsala. Povedlo se jí to výtečně, ode mě má plný počet hvězd.

26.02.2017 5 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Příjemná, oddechová knížka. Mám ráda knihy s příběhem, se vztahy, s rodinou a tato kniha k nim patří.

06.02.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Autorka mě opět nezklamala. Miluju její knížky. Všechny! Dlouho přemýšlím, co mě na nich tak přitahuje. Jsou to příběhy. Miluju příběhy, ze kterých se můžu poučit. Ráda se dozvídám o tom, jak to mají ostatní, jak žijí, jaké problémy prožívají a jak je řeší. Ráda jsem s nimi v jejich příběhu a po dočtení knihy se mi po nich stýská. A přesně tohle autorka umí velice dobře.

17.01.2017 5 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Kniha je stejně krásná jako krámek se sladkostmi, příběh je stejně sladký a voňavý jako cukrovinky z krámku.

07.01.2017 5 z 5