mrliš mrliš komentáře u knih

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Celkově pěkná knížka. Vadili mi tam některé zbytečně dlouhé, rozvleklé pasáže. Kdyby kniha byla zkrácena tak o sto stránek a byla akčnější a svižnější dám plných pět. Konec byl až moc rychle odbytý, ale nevadilo. V tomto tempu měla být celá kniha. Závěrečné představení vesnice s domorodci kmene Ban_Ali bylo parádní. Obzvláště pak strom Yagga obřích rozměrů s překvapujícím způsobem žití.

19.05.2016 4 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Kniha je úžasná záležitost. Prvotně jsem před lety viděl film, který je pro mě pěkný, ale takový zmatený (U filmu se měli více držet předlohy). Proto jsem si sehnal knižní předlohu a jsem neskutečně nadšený! Toto je Crichtonovo skvělé dílo. Od začátku do konce je kniha svižná s neustálou akcí. Těžko jsem se od čtení odtrhával. Navíc osvětlení koule je v knize mnohem lepší, než je podáno ve filmu.

27.03.2016 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Svižné, pěkné čtení. Dal bych plných pět hvězdiček, ale nedám z důvodu, že je na takto krátký příběh použito tolik vedlejších postav, že se v nich nedá moc dobře orientovat. Jinak samotný příběh Carrie je velmi poutavý. Knihu doporučuji.

12.03.2016 4 z 5

Údolí tyrannosaura Údolí tyrannosaura Douglas Preston

Údolí tyranosaura je velmi čtivý a zajímavý román, který by se dal rozvinou do poutavého sci-fi pokračování, pokud by autor dal uniknou venuščiným částicím a pustil fantazii z uzdy. Ale k tomuto dílu. Prostředí vyprahlých skal, šílenství a chladnokrevnost Maddoxe, kladní Broadbendovy a zákeřná tajná organizace, toto vše je opravdu poutavý mix pro vyprávění zajímavého příběhu. Za sebe knihu doporučuji a přál bych si nějaké to pokračování, které by mohlo být velkolepé :)

06.03.2016 4 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Úžasná kniha. Příběh rychle odsýpá a mě nezbývalo nic, než hltavě sledovat dění okolo rodiny Devereauxových. Zatím nejlepší kniha od Saula, kterou jsem četl. Rozhodně půjdu do dalších jeho knih.

04.12.2015 5 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Nejlepší díl trilogie. Jestli se to jako trilogie dá nazvat? První díl navázal na filmovou jedničku. Druhý díl navázal na první knižní. Třetí si běží bez provázanosti k předchozím dvěma knihám. Což je na trilogii trochu divné. Ale k samotnému Peklu. Příběh je doslova provázaný s filmovými Vetřelci, kdy sledujeme osud celé kolonie na LV426, od zavlečení parazita (který je okrajově natočen v režisérské verzi Vetřelců) až po vyhubení celé kolonie. Kniha mě moc nadchla. Čtivě napsané. Vřele doporučuji přečíst a rozšířit si obzory z budovaného světa vetřelců.

07.10.2015 5 z 5

Rychlost Rychlost Dean Koontz

Zatím nejslabší kniha od Koontze. U něj jsem zvyklí na trochu jinou jízdu. Toto dílko mě tolik neoslovilo a ve třičtvrtě knihy jsem myslel, že už se do ní nedonutím, ale přesto jsem jí dočetl a závěr docela ušel ale nic co by mě ohromilo. Škoda. Asi bylo moje očekávání a něco výš, nežli to co jsem dostal.

17.09.2015 3 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Po prvním díle jsem se těšil na pokračování a bohužel se nekonalo nic co by nebylo podobné prvnímu. To trocha zamrzí. Samozřejmě pro milovníky vetřelců (jako jsem já :/) ) je tato trilogie téměř povinností. Ale musím zas nechat že jisté body v příběhu jsou fajn, obzvláště decentní provázanost s filmovými Vetřelci. Těším se na třetí knihu a doufám, že bude mnohem lepší než tyto doposud vydané!

05.08.2015 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Pěkná detektivka. Závěr mi nepřišel nijak překvapivý, protože takových podobných příběhů je nespočet. Rozhodně stojí za přečtení.

13.07.2015 4 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Kniha je dle mého názoru lehký nadprůměr, ale pevně věřím, že tento první díl, který mě bavil od začátku do konce, rozjede slušnou trilogii, která by nám mohla o vetřelcích vypovědět více, než jen to co už známe z filmů. Moc se těším na druhou knihu. Teď k samotnému prvnímu dílu trilogie. Tim Lebon odvedl slušnou práci. Od zakomponování Rypleyové do nové dějové linky až k závěrečnému zapomenutí, které se mu povedlo. V průběhu čtení jsem si několikrát říkal, jak autor uvede Rypleyovou do zapomnění, když se v druhém filmovém díle o tomto setkání s vetřelci nikdy nezmíní a za mě se mu to povedlo. Jak už tu padlo, opravdu měl autor hodně zlehčenou práci díky filmové quadrilogii. Některé popisy mi přišli dosti zjednodušené, až mi přišlo, že autor počítá s tím, že filmový fanoušci si do vykreslí jisté scény z toho co už viděli ve filmech. Na závěr vřele doporučuji knihu přečíst a nechat se uvést na novou dějovou linku, která se zatím zdá být velmi nadějná. Jen tak dále :/)

08.05.2015 4 z 5

Utrpení neviňátek Utrpení neviňátek John Saul

Kniha se mi moc líbila. Na plných pět hvězdiček to sic nevidím, nicméně se jedná o kvalitně napsaný příběh, který hezky odsýpá. Závěr si myslím, že není nijak špatný, jak někteří píšou. Spíše je více otevřený. Každý si po svém domyslí jak to asi dopadlo. Vřele doporučuji přečíst.

24.04.2015 4 z 5

Ve zlomku vteřiny Ve zlomku vteřiny Sharon M. Kava

Moc hezká knížka. Plné hodnocení nemohu dát, jelikož se mi Absolutní zlo líbilo o trochu více a závěr ve Zlomku vteřiny mi přišel uspěchaný a to mě zamrzelo u tak kvalitní knihy. Ale to se nic nemění na tom, že je kniha velmi čtivá a vřele ji doporučuji na přečtení.

27.02.2015 4 z 5

Skrýš Skrýš Dean Koontz

Pěkné dílo D.Koontze. Úplný začátek byl hezky zahalen do tajemna, že jsem ani nevěděl jakým směrem se bude ubírat. Příběh se celkově povedl až na závěr, kterým mě maličko zklamal. Proto dávám čtyři hvězdy.

11.02.2015 4 z 5

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Kniha se mi moc líbila. Svižný příběh se špatným koncem. Rozhodně na špatném konci není nic špatného, poněvadž dobrých konců je nepočítaně :/) Rozhodně všech pět hvězdiček a těším se na další knihu od Johna Saula :/) Na závěr vřele doporučuji. Navíc církevní a duchovní tématika mi v této knize nevadila a to nejsem věřící :/) Spíše jde o příjemné zpestření.

29.12.2014 5 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Otravná, nestravitelná kniha. 566 stránek mumlání o kukuřici, východu, západu, vánku, stromy, listy, sever, jih, les, jízda na kole sem a tam. Tyto prvky se v každé kapitole objevují snad milionkrát. Od začátku do konce se pomalu nic jiného nedozvíme. Sem tam nějaký ten přízrak, který by nevyděsil ani vystrašenou kočku.
Ze začátku příběh vypadal slibně. Koncem každé kapitoly jsem si říkal "teď se to konečně rozjede". Jenže když jsem si to říkal už na 400 stránce, tak už mi docházela trpělivost. Posledních 30 str jsem Vážně už jen v rychlosti přeskákal a musím říci, že jsem o nic nepřišel.
Tato blbost by se dala vmáčknout max do sto stránek a myslím, že i to by bylo příliš.
Zdejší hodnocení je podle mě nesmyslně vysoké.
Navíc komentáře na obalu, kde se například King vyjadřuje že D.Simmons píše jako vytuněný anděl, je dle mého názoru jen reklamní tah, jak zvýšit prodeje absolutního braku bez sebemenší jiskry.
Tohoto autora nikdy více!

18.12.2014 odpad!

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Kniha se četla úplně sama. Děj mě držel od začátku do konce. Vřele doporučuji!

13.10.2014 5 z 5

Tajemství noci Tajemství noci Dean Koontz

Velmi svižně ubíhající kniha. Hezky se čte. Děj je tak trochu po celou dobu předvídatelný, ale díky bravurnímu stylu psaní a poutavosti to není nic co by mohlo vadit ba odradit.

05.09.2014 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Nic úchvatného se v příběhu neodehrává. Čtení není nikterak záživné a žádný pocit ve mě nezanechalo. Celo knižní putování po Olandu není nic co by mě dávalo do varu.

20.08.2014 1 z 5

Relikviář Relikviář Lincoln Child

Perfektní pokračování Relikvie. Od začátku do konce samá akce a nuda nikde. Velká spokojenost, doporučuji přečíst.

15.04.2014 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Asi jsem očekával něco víc a proto jsem spíše zklamaný. Začátek v nemocnici,který nás uvádí do příběhu je pěkný, ale potom příběh ztratí na své zajímavosti. Čekal jsem knihu o trifidech a ne to, že se v celé knize berou trifidi jen jako taková okrajová záležitost. Povětšinou se o nich autor zmíní v kapitole jen pár slovy jako - kolébá se, vykukuje kalich s žahadlem, ale to je tak vše. Pro mě zklamání. Na závěr chci jen podotknou - Škoda nevyužití zajímavého námětu.

30.03.2014 1 z 5