mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

FF je velmi precizní v popisech jak děje samotného tak především v přiblížení fungování celého systému. Na druhou stranu tím pro mě snižuje spád knihy a poslední čtvrtina to nezachrání. Nemusím politické thrillery, nemusím Francii a nemusím ani šedesátá léta ale Den pro Šakala si 4 hvězdy zaslouží.

11.05.2015 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Opět pro " severskou krimi " netradiční prostředí a opět výborně zpracované. Abstinující HH a vrah kterého odhadnete poměrně brzy jednu hvězdu ubírají.

27.02.2015 4 z 5

Kat čeká Kat čeká Bernard Cornwell

Dost jednoduchý, místy až dětský děj jako vystřižený z francouzkých filmů o tulipánech. Hlavní hrdina je klaďák až na půdu, někdy byl fakt na pár facek. Autor už napsal lepší díla.

18.02.2015 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

Kniha se rozjela vážně skvěle, ale s postupem času mě bavila méně a méně. Ani závěr zas taková bomba nebyl. Mám Buzz i Bubble a čekám víc :-)

26.01.2015 4 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Naivní. Jsou tam i výborná místa (uvěznění), ale naivní.

19.01.2015 3 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Klášter, klášter, klášter, podobné dvojce, dobré, ale už to chce změnit prostředí. Těším se na čtyřku, ale ještě víc se těším až ji přečtu, celou sérii budu mít za sebou a vrhnu se na něco dalšího.

10.01.2015 4 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Výborně zvolené prostředí, mě se kniha líbila víc než jednička. Když knihy A.Franklin porovnám s podobnými knihami C. J. Sansoma tak ty jsou o parník někde jinde.

31.12.2014 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Může někdo Hercula nemilovat?

21.07.2014 5 z 5

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

Pokud to jen z poloviny Charles prožil, tak nechápu že pobíhal po světě ještě v sedmdesáti. Co z knihy vyplývá? Pokud hubíte filcky, vždy dodržujte pokyny na příbalovém letáku.

26.05.2014 5 z 5

Templář Templář Jan Guillou

Mě se líbila víc než první díl. Jak už psal kolega níže i já mám chuť se podívat na osobu Saladína trochu víc zblízka.

27.03.2014 4 z 5

Cesta do Jeruzaléma Cesta do Jeruzaléma Jan Guillou

Pomalejší místy až nudný začátek, ale pak se rozjede.

20.03.2014 4 z 5

Trofej Trofej Christopher John Sansom

Tak i pátá kniha super, těším se už na květen 2015.

10.03.2014 5 z 5

Viking Viking Edison Marshall

Dobrá kniha, možná jen děj běží až příliš rychlým tempem. Četl jsem před pár měsíci a moc mi z děje v hlavě nezůstalo.

05.03.2014 4 z 5

Vladař Vladař Christopher John Sansom

Třetí díl a opět vynikající.

05.03.2014 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Taková pohádka pro dospívající chlapce, ale ty vole dobrá!

21.02.2014 5 z 5

Můj čas Můj čas Bradley Wiggins

Dost sem se na knihu těšil, bohužel nenaplnila očekávání. Fakt sem čekal víc zajímavostí ze zákulisí cyklistické stáje, průběhů závodů i jednotlivých etap. Přijde mi to to takové odfláklé a příliš zaměřené na Bradleyho pocity.

21.02.2014 3 z 5

Králův muž Králův muž Tim Severin

Komu se líbily první dva díly, bude se líbit i třetí. Kdo u prvních dílů postrádal větší tempo a napětí, nenajde ho ani u třetího.

21.02.2014 4 z 5

Zlověstné proroctví Zlověstné proroctví Tim Severin

Řekl bych, že proti prvnímu dílu má už o maličko větší spád.

12.02.2014 4 z 5

Pod ochranou pohanského boha Pod ochranou pohanského boha Tim Severin

Není to žádná zběsilá jízda, děj plyne jen pozvolna, ale knížka vás neustále nutí číst dál.

12.02.2014 4 z 5

Ale jo dobrá, taková pohádka, ale dobrá. Bavil sem se.

06.02.2014 4 z 5