Monisek.B Monisek.B komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Super námět. Četlo se to fakt krásně, kapitoly ubíhaly, nenudila jsem se a hltala slovo od slova. Ale jémine, co ten konec? Já chci vědět víc!! :-D

28.06.2023 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Čteno v AJ spolu s předchozím dílem a za mě spokojenost :-)

28.01.2017

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Velice zajímavý příběh viděný z pohledu několika osob. Barvitě vylíčený. Někdy až moc.. Těch "co by, kdyby" bylo občas přespříliš a zbytečně to knihu natahovalo. Ale jako celek je to moc fajn, určitě doporučuji. (Kniha poslouchána v podání Terezy Bebarové.)

06.04.2022 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Přečteno v originále.
I druhý díl mě úplně pohltil. Četla jsem pořád a všude.
Útoky se stupňují, charaktery postav se prohlubují a celkově se dozvídáme čím dál víc o samotném království. I když se mi kniha moc líbila a nemohla jsem jí odložit dřív, než jsem jí dočetla, musím říct, že jednička byla asi trochu lepší. Už mi totiž Američina nerozhodnost začala lízt pěkně na nervy! :) Zasloužila by pár facek. Hned jsem začala číst další díl, tak jsem napnutá jak kšandy, jak to celé dopadne :)

29.12.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Chtěla jsem si to přečíst především kvůli rozporuplným hodnocením. Tuhle knihu buď čtenáři milují nebo nenávidí... A musím uznat, že obě strany mají pravdu. Na knize mi líbila především její čtivost. Zvládla jsem jí přečíst během několika málo dní a během samotného čtení jsem do toho byla zažraná. Co se ale týče příběhu, musím uznat, že stojí za starou bačkoru. A stejně jako oba hlavní hrdinové mi přišel za vlasy přitažený. Ráda bych těm dvěma, ne naplácala na zadek, ale vyložene nafackovala!! Další díl si pravděpodobně přečtu, ale opět jen ze zvědavosti a s dostatečním odstupem :)

26.10.2013 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

I druhý díl této série mě opravdu bavil. Kniha je děsně čtivá, v každou volnou chvíli - v trolejbuse do práce nebo z práce, před večeří, po večeři, před usnutím... - jsem ji musela otevřít a nechat se pohltit příběhem Tris. Příběhem, který už tak zajímavý není. Nevím proč, ale něco mi na něm prostě vadilo. Zvraty byly dobré, dokonce i ten závěrečný, který mě ale ani trochu nepřekvapil :) Občas jsem si říkala, že by Beatrice měl někdo už konečně praštit, aby začala zas normálně uvažovat. Možná to je důvod, proč nakonec knize nedávám plný počet hvězd - z Tris máme mít dojem, že je psychicky labilní ze smrti rodičů a především Willa, kterého musela sama odprásknout, ale zároveň má dost rozumu na to, aby věřila násilnému otci svého boyfrienda nebo dokonce děsivé vůdkyni Sečtělých? Eee... I přes tento rozkol se mi to ale vlastně líbilo a už se moc těším na další díl ;-)

23.10.2012 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

O, Forde... Protoze jsem videla serial, vedela jsem aspon trochu, co me ceka. Serial se mi celkem libil. Zacatek knihy je super, jednotlive popisky kast, predestinace a dalsich mnoha pojmu, jsou dukladne vysvetleny, pozornejsi ctenar se v tom neztrati.. S postupem casu me to ale prestavalo bavit a ke konci uz jsem byla celkem znechucena. Johnovo chovani bylo uplne mimo misu a myslim si, ze ani neodpovida jeho predchozimu vyliceni. Nebo mu proste jen jeblo...? Kazdopadne druha pulka to te prvni kazi, tot ma predestinace :-)

28.03.2022 3 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

POZOR, OBSAHUJE SPOILERY

Tak a mám to za sebou. Mé hodnocení tomu možná úplně neodpovídá, ale fakt se mi to líbilo. Příběh má spád, šmrnc a hezky se to čte. Četla jsem snad každou volnou chvilku! A když došlo na samotné zúčtování, dokonce jsem si i trochu poplakala. No fakt! :) A ta svatba? No to mi bylo jasný hned na začátku, že to tak dopadnou musí :-D

Bohužel má ale kniha i pár neduhů... Nevím, jak to popsat, ale prostě některé věci mi přišly až moc k neuvěření. A tím nemyslím samotnou víru v Boha, ale spíš tu lásku mezi Annou a Kaidanem, Ginger a Blakem a tak.. Prostě až moc idylické.

A taky ten konec? No, nebudu nic prozrazovat, ale prostě poslední kapitola, odehrávající se 6 let poté, tu už vůbec být nemusela. Místo toho nám autorka mohla spíš vysvětlit, co se stalo např. se všemi Whisperers - čteno v Aj a fakt nevím, jak je to do čestiny překládáno :)

Ve výsledku to ale na mě zanechalo dost pozitivní dojem a celou trilogii hodnotím nadprůměrně. Rozhodně to stojí za přečtení!

16.01.2015 3 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Kniha mě překvapivě chytla. Líbilo se mi, jak je to napsané, děj hezky ubíhal, zajímavé postavy... prostě supr. Jen jsem ze začátku chtěla mít možnost do knihy vstoupit a Tally trošku profackovat :-)

09.11.2012 4 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Kniha je hodne jina nez film, ale oboji je proste super. Rozhodne doporucuji ;-)

15.05.2022 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Druha gaimanovka a druhe nenaplnene ocekavani. Ale i tak se mi to vlastne dost libilo. Pribeh pekny, postavy zajimave, ale na muj vkus malo propracovane, bez zajmu... Dalsi knize ale jeste sanci dam :-)

10.05.2022 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Čtivá, zábavná, srdcervoucí, k pláči nutící... To všechno lze o této knize říci. Mně se prostě líbila a musím dodat, že Jojo nezklamala. Ach! :-)

16.01.2022 4 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Třetí díl je asi tak o úroveň jinde než dva přechozí. Rozhodně jde o lepší dílo. Příběh je propracovanější, líbivější, nejspíš i delší a hlavně ... to nejvíc ... jsou tu i Ciri a Yen. Za mě tedy super. A teď se pustím konečně do knih :-D

14.02.2020 4 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Nemůžu si pomoct, ale ačkoliv má tento díl nižší hodnocení než jeho předchůdce, mně se rozhodně líbil víc. Možná je to tím, že si na formát komiksu prostě jen zvykám, ale v Liščích dětech mi tolik nebily do očí naprosté hlouposti. Nebo naopak je příběh prostší a tím pro mě zajímavější. Ještě mám půjčený třetí díl, tak hurá na něj :)

13.02.2020 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Naprosto brilantní. Asi tak od půlky knihy jsem začala být podezřívavá a představovala si možné budoucí (vlastně minulé!!) zvraty.. U kapitoly číslo 2 mi došlo, že něco takového jsem fakt nečekala. Ale kapitola první (vlastně poslední!!)? Ta mě totálně rozsekala, protože to byla přesně ta věc, na kterou jsem od půlky příběhu čekala :-D

07.02.2018 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Sice to na kvalitu předchůdců nemá, ale i tak to bylo celkem dobré :) I když v AJ, četlo se mi to vyloženě skvěle a skoro jedním dechem. Přelouskala jsem rovnou i následující díl - The Crown a jako závěr fakt supr.

19.05.2016 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nějak nevím, co si o tom myslet :) Vlastně se mi kniha moc líbila, ale zároveň ani moc ne, mám z toho prostě dost rozporuplné pocity. Celkově je příběh opravdu fajn, ale zároveň dost ukecaný, rozvláčný a určitě by se to dalo o pár desítek stránek zkrátit. Na Greena ale tímto nezanevřu a nějaké jeho další knížky si přečtu...

08.03.2015 3 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Prvních pár desítek stránek jsem se bála, že to nedočtu.. Moc mě to nebavilo, ale vydržela jsem a nakonec jsem ráda. Příběh je zajímavý a líbivý, takže opravdu jde jen o to přetrpět začátek. Teď dám chvíli oddech a pak se vrhnu na Prince Kaspiana :D

09.09.2014 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Kniha se mi hrozně líbila, ale bohužel jí mám co vyčíst. Začátek byl zbytečně zdlouhavý... A takový trochu nudný, ale pak se to rozjelo a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nejdůležitější pro mě celou dobu bylo, že jsem vůbec netušila, co přijde, každou chvíli přišel zvrat a já opět znovu začala uvažovat, jak jen to může být. Kdyby měl začátek knihy stejný spád jako druhá půlka příběhu, neváhala bych ani vteřinu a dala bych knize plný počet hvězdiček. Na další díl se těším a doufám, že bude mít podobný spád jako druhá půlka jeho předchůdce.

14.10.2012 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Přečtení celé trilogie Pána prstenů je prostě nezapomenutelným zážitkem. Po již dávném přečtení půjčených knih z knihovny jsme je konečně pořídili i domů a na své již třetí čtení se zanedlouho opět chystám :-)

07.04.2012 5 z 5