Monika_cz Monika_cz komentáře u knih

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Příjemné, milé, jemné. Přesně tyto slovo vystihují Půlnoční slunce. Na začátku má kniha spád a když hlavní postava Ulf odjede do maličké, klidné vesnice kniha se dostává do klidu a pomalu plyne. Moc se mi líbí, jak se v Ulfovi postupně probouzejí city, o kterých ani netušil. Posledních pár stran je rychlých a následuje úžasný konec, který překvapí.

25.08.2016 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Jsem stále ještě v šoku a velice potěšena. Knihu jsem četla na doporučení a musím ji sama doporučit, stojí to vážně za to. Nejdří mi trvalo, než jsem si na hlavní postavy zvykla, ale pak jsem měla ráda všechny. Dokonce jsem soucítila i s Rolandem. Všechny postavy se po celou knihu vyvíjely a rostly a já s nimi. Probíhaly úžasnými i děsivými změnami. A závěr? Po celou dobu, co jsem četla poslední stránky této úžasné knihy, jsme měla husí kůži, hlavně u Admirála.

29.07.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tak, dočteno. U této poslední knihy musím dát o jednu hvězdičku méně a to hlavně kvůli zmatení a velice pomalému rozjezdu. Do poloviny knihy jsem se tak nějak nudila, což je velká škoda, protože u obou předchozích dílů tomu tak nebylo. Neustálé natáčení proklam a změny myšlenek, které Katniss stále probírala pořád dokola, jsou unavující a Katniss mi docela lezla na nervy. Od poloviny knihy, to bylo mnohem lepší a napínavější. Druhá polovina je mnohem více akční a velice neočekávaná. Z velké části je kniha zmatená, stejně jako Katniss, a je dosti smutná (hlavně co se týče padáčků a umírání děti, kteří neměly šanci přežít). Jinak musím říct, že je to skvělé završení trilogie Hunger Games.

18.07.2016 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Musím říct, že knih si skutečně vážim a nikdy bych je záměrně nepoškodila, když jsem se však dostala na konec knihy Smrt je mým řemeslem, chtěla jsem rozdělat oheň, knihu do něj hodit a dívat se, jak hoří. Neudělala jsem to, ale musím říct, že jsem o tom skutečně uvažovala. Nicméně kniha je dobře napsaná a hezky se čte. Je velice zajímavé sledovat myšlenky a pochody té druhé strany, která většinou nebývá tou hlavní. Opravdu úžasná kniha, ale velice zvláštně se čte. Nejhorši pro mě asi byla tato část: "Zabil jste tři a půl milionu lidi!" Požádal jsem o slovo a opravil ho: "Promiňte, zabil jsem jich jenom dva a půl milionu."

09.07.2016

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Byla jsem velice potěšena. Čekala jsem něco podobného jako první díl Aréna smrti, pomalu bych řekla, že druhý díl byl lepší jak první. V knize byla velká část z arény, velice dobře popsány myšlenkové pochody Katniss, hlavně její zmatení a nejistota. Hlavní hrdinka často bojuje s nedůvěrou a tím, co je správné. Peeta opět nezklamal svou láskou ke Katniss, ale teď jí nechává, aby se ona sama rozhladla, co vlastně chce. Nejlepší částí je konec, nepokoje a chystaná pomsta Kapitolu. Hned jdu na další díl.

09.07.2016 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Na knihu jsem byla hodně zvědavá, musí říct, že se mi do ruky dostalo přesně to, co jsem tak nějak čekala. V podstatě jednoduchá kniha o životě jedné krávy, která chce jiný život a jiný osud než její matka. Kniha je čtivá a vtipná (Air Krocan mě dostal - zrovna jsem tuto část četla v letadle) a snaží se bavit. Na druhou stranu se kniha snaží ukázat utrpení zvířat a jejich postavení, takže je vlastně velice smutná. Příjemné čtení, ale chvilí až moc moralizující.

04.06.2016 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tuhle knihu miluju. Je tak krásně a hlavně čtivě a vtipně napsaná, že se jí prostě nedá odolat. Saturnin je ten nejlepší sluha. Velice ráda vzpomínám na úvodní slova a koblihy.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Skvělá kniha, někdy trochu zdlouhavější, takže mi občas trvalo zavrtat se pořádně do děje a dát prostro představivosti. Je to super klasika, kterou by měli mít všichni v knihovně. Miluju prostředí mafie a tu nedůvěru, která panuje mezi rodinami a všemi, co nejsou stejné krve.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Jiné než první dvě knihy a opět o další stupeň lepší, jsem zvědavá, co bude dál. Velice oceňuji střídání minulosti s přítomností, ale nejednalo se o klasické střídání, kde se vysvětluje, co se dělo s hlavním hrdinou. V této knize jsou, díky střídání, dva hlavní hrdinové. Velice mi však bylo líto Ellen, která se mi moc líbila.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Byla to má první kniha od toho autora a vůbec od autora ze severu. Koupila jsem si ji, protože jsem stále slyšela samou chválu. Kniha se mnou procestovala celou Itálii, přečetla jsem jí jedním dechem. Byla jsem naprosto uchvácena. Velice se mi líbí styl psaní a vyprávění. Hned od začátku se detektiv Harry Hole stal mým hrdinou. V porovnání s dalšími díly patří sice tento mezi slabší, ale právě díky němu se postupně dostávám k těm lepším a lepším. Navíc si této knihy cením o to víc, protože mi ji autor vlastnoručně podepsal.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Poslední díl trilogie jsem četla v létě, stále si pamatuji, že jsem byla u babičky na chalupě a některé části jsem četla svému mladšímu bratrovi a malé sestřenici. Je to nejlepší kniha z trilogie, nejvíce jsem čekala na to vyvrcholení a osvobození Froda a Sama. I po těch 11 letech je má kniha zelená od toho, jak mi spadla do trávy, protože jsem ji tahala stále s sebou.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Druhé pokračování Pána Prstenů jsem četla, když mi bylo 13 a to ještě předtím, než jsem šla kina (což se mi bohužel nepovedlo u prvního dílu). Byla jsem velice nadšená, pamatuju si, že jsem knihu tak hltala, že jsem ji nechtěla odložit ani na Silvestra. Knihu jsem tak mohla okamžitě srovnat s filmem, film mám hodně ráda, ale kniha je kniha.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Knihu jsem četla už několik let zpátky, bylo mi 12 let. Přivedl mě k ní film, který jsem viděla jako první, i když na první pokus mě moc nebavil. Pak jsem se ale ke knize dostala a bylo to jasné. Kniha je velice poutavá a nejvíce mě uchvacoval ten kouzelný svět, hobiti a elfové. Určitě se ke knize znovu někdy vrátím a to skutečně ráda, protože se vsadím, že mi toho hodně uniklo.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Byla jsem skutečně velice mile překvapena. Jako první jsem viděla film a o knížce mě vůbec nenapadlo přemýšlet. Pak jsem viděla další dva filmy a říkala jsem si, že by možná knížka nemusela bejt špatná. Knížka je super, film je proti ní skoro nic. Na první místě musím pochválit jsou myšlenky hlavní postavy Katniss a forma textu, která je v přítomném čase. Úžasně to vtahuje do děje, provází to čtenáře životem Katniss, její rodiny, přátel a hlavně celými Hunger Games a tím, jak moc hlavní hrdinka nesnáší tvůrce her a jak moc jimi opovrhuje.

09.03.2016 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Kniha se čte velice rychle, má spád a napětí. Příběh je vyprávěn ze strany záporáka, což se mi velice líbilo. Musím ale říct, že hlavní hrdina je zvláštní (hlavne s porovnání HH), hodně se podceňuje a neveří si, ale přesto se v knize ukazuje přesný opak. Hlavní hrdina touží po něčem, co nemá a nechce to, co může mít. V knize jsou nejen vraždy, ale také milostný příběh. Původně jsem chtěla dát 4* ale za ten konec jich má 5.

19.02.2016 5 z 5

Kniha se skvěle četla, lehce. Na konci knihy jsem byla velice napnutá, čekala jsem, jak to s Klofanem a Blackem skončí napnutá jak struna. Taky jsem velice ocenila, že konec nebyl podobný, jako u dvou prvních knih (tím myslím souboj s Voldemortem). Líbily se mi scény s mozkomory, také famfrpálová utkání a velice profesor Lupin, škoda, že už tam nebude.

13.12.2015 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl jsem nikdy nečetla, ale jsem ráda, že jsem se k němu dostala teď. Je to o něco méně pohádkové čtení oproti prvnímu dílu. Kniha je také více dobrodružná a napínavá. Dále mohu říct pouze jediné: honem na další díl.

26.09.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kámen Mudrců jsme četla už jako malá, tehdy mě to nějak moc nechytlo. Pak jsem viděls filmy a jako další knihu jsem četla Ohnivý Pohár a pak zase nic :-D. Dneska jsem se ke knihám vrátila a s nadšení jsem přetla první z nich. Bylo to sice spíš dětské čtení, ale i tak jsem se bavila. Už se těším na další knihu.

03.09.2015 5 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Hodně jsem se bavila na začátku a na konci. Někdy mi přišlo, že je knížka vlastně jen dokola (práce - nová žena - krach - práce - nová žena, atd.) Vtipně popsaná Paříž a její obyvatelé a myšlenky Angličana. Dobře popsaná postava šéfa Jean-Marieho, který chtěl všechno zadarmo a každýho vyškubat, jak se jen dalo.

04.06.2015 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pro mě jedna z nejoblíbenějších a nejúžasnějších knih. Tak jednoduše a čitě napsaná a přesto plna tolika věcí a poznatků o životě.

12.04.2015 5 z 5