MonaLisa42 MonaLisa42 komentáře u knih

Divoká srdce Divoká srdce Shannon Drake (p)

Je to dobrá velice čtivá kniha, přečtená za jediný den.
Autorka dokáže své knihy řádně dosadit do dané doby. Skutečně jsem si dokázala představit Ameriku po válce. Hlavní hrdinku Annu velmi obdivuji. Líbí se mi, že jsem poznala každou postavu zvlášť, a tak mi nesplývali dohromady.
Na knize mi vadilo, že byl děj předvídatelný. Nevím jestli nejsem jediná, ale já téměř od začátku tušila, jak jsou hlavní postavy propleteny a že se již setkali. Přišlo mi až směšné, jak se nakonec skutečně všichni zasnoubili. (Co to mělo být? - Alespoň jsem se zasmála.) Děkuji!!!

09.07.2019 4 z 5

Dáma v nesnázích Dáma v nesnázích Shannon Drake (p)

Toto bylo velice příjemné čtení. Kniha je napínavá, romantická a někdy i zábavná.
Především se mi líbí, že se nejedná pouze o románek, ale že je kniha zasazena do historie a popisuje danou dobu a historické postavy. Oblíbila jsem si povahy hlavních postav (jejich hašteření a stálé útěky). Překvapila mě zajímavá verze příběhu o známé postavě Robina Hooda.
Knize nemůžu dát plný počet hvězdiček, protože nevím jestli kniha stála za to, abych se k ní jednou vrátila. Konec mě docela zklamal. Nelíbí se mi, že Damian musí často opouštět svou rodinu.
Určitě si ráda v budoucnu od této autorky přečtu i jiné knihy. Děkuji!!!

07.07.2019 4 z 5

Nebojácná nevěsta Nebojácná nevěsta Stephanie Laurens (p)

Tato kniha je daleko lepší než předchozí díly.
Líbí se mi, že jsem se tu dozvěděla více o hlavních postavách, především o jejich minulosti - to mi v minulých dílech chybělo. Logana a Linnet mám moc ráda, Linnet je odvážná a samé překvapení.
První polovina knihy je především o vztahu těchto dvou a o boji se ztrátou paměti. Druhá část už je dobrodružná a dokonce i napínavá (celou dobu mě zajímalo, jak Logan zařídí to, aby s ním Linnet podstoupila celou cestu).
Za co musím ubrat hvězdičku je, že jsem některé části musala číst vícekrtát, protože mě čtení občas přestalo bavit, a tak kniha přišla o část mojí pozornsti, což by se stát nemělo!
Nyní se pustím do posledního dílu a uvidím jestli mě překvapí. Děkuji!!!

10.06.2019 4 z 5

Nevinné potěšení Nevinné potěšení Stephanie Laurens (p)

Naprosto úžasná kniha, kterou bych mohla číst stále dokola.
Autorka umí skvěle psát. V tomto historickém románu nechybí akce, napětí ani humor. Kniha mě vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hlavní postavy jsem si moc oblíbila. Jsem vděčná za přiložený rodokmen, díky němuž jsem se v postavách lépe zorientovala. Moc se mi líbil epilog, který prozrazuje, že příběh Cynsterů ještě zdaleka nekončí...
Na začátku 19. kapitoly jsem se skutečně vyděsila, protože začíná větou: když se Honorie po letech ohlížela... Skutečně jsem si myslela, že děj najednou přeskočí hodně do budoucnosti, naštěstí se nic takového nestalo.
Už se těším na příběhy ostatních Cynsterů. I přesto si ale myslím, že tento pár bude můj nejoblíbenější. Moc děkuji!!!

05.06.2019 5 z 5

Odhodlaná nevěsta Odhodlaná nevěsta Stephanie Laurens (p)

Tuto autorku mám moc ráda, ale tato série mě zatím velice zklamala.
Při čtení jsem se několikrát musela přemáhat, abych knihu dočetla. Myslím si, že se stále dokola opakovalo: útok-boj-Emily má nápad-výhra. Také mi přišlo už přespříliš, jak po cestě stále potkávali "přátele", kteří se jim snažili pomoci a byli si tolik podobní s Garethem. Emily jsem si nedokázala oblíbit.
Jediné, co mě skutečně zaujalo bylo dobrodružství z cestování. Díky této knize jsem poznala starou Asii a Afriku. Nejvíce mě uchvátilo cestování s Ali-Jehanem a setkání s begum v Tunisu. Doufám, že další knihy budou lepší. Děkuji!!!

05.06.2019 2 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Naprosto úžasná kniha, kterou bych mohla číst stále dokola.
Jamie, Aleca i jejich příběh jsem si moc oblíbila. Kniha velice rychle utekla. Děj se odehrává během několika málo dnů a i přesto se toho událo strašně moc. Až do poslední chvíle jsem netušila, kdo je za všechny ty "nehody" zodpovědný. Příběh byl napínavý a především romantický, vůbec jsem od něho nemohla odtrhnout oči. Konec byl velice dojemný.
Nevím, co bych více mohla k této knize říct... Je prostě skvělá a můžu prozradit, že tak pěkně jsem se už dlouho nezasmála. Knihu můžu jedině doporučit... Moc děkuji!!!

02.06.2019 5 z 5

Svéhlavá nevěsta Svéhlavá nevěsta Stephanie Laurens (p)

Od této autorky jsem přečetla už mnoho knížek, ale tato bohužel nepaří mezi ty nejpovedenější.
V dlouhém úvodu jsem se trochu nudila a neorientovala se, ale chápu, že je velmi důležitý. Bohužel bylo v knize málo napětí a akce, občas jsem dopředu věděla, co se bude dít. Také zde byly příliš často popisovány postelové hrátky.
Na druhou stranu - obdivuji, že zde autorka dokázala spojit i zbylé své série. Cynstery mám prostě nejraději a jsem nadšená, že jsem se o nich mohla opět něco nového dozvědět. Oblíbila jsem si hlavní pár a na konci knihy jsem se i několikrát pořádně nasmála (nejvíce, když došlo na přivazování) :-D Přijde mi zvláštní, že se všechny 4 knihy odehrávají ve stejnou dobu, zatím nedokážu říct jestli se mi to líbí. Každopádně jsem zvědavá na další díly. Děkuji!!!

01.06.2019 3 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Wow… jeden z nejlepších dílů... Spousta humoru, lásky a napětí.
V této knize se prolínaly dva skvělé příběhy Rehvenge & Ehlena a slepý Wrath & Beth, kteří mezi sebou měli vztahové problémy.
Rehv je prostě úžasný. Ze začátku jsem o něm pochybovala, skutečně jsem si myslela, že zradí své přátele. Z pavouků mám fóbii, když jsem se vžila do příběhu, úplně jsem se třásla strachy. Stále mě udivuje, jak knihy této série na sebe skvěle navazují. Autorka prostě umí psát. To jak Mary hrála důležitou roli a dokázala sehnat psa, to jenom dokazuje.
Těším se na příběh o Xhex. Jsem zvědavá, jak to s ní teď vypadá. Moc děkuji!!!

19.05.2019 5 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Docela dobrý díl, každopádně lepší než dva předchozí. Téměř by se mohlo jednat o ukončení série.
Kniha velice rychle utekla. Bylo v ní vidět, co dokáže závislost s lidmi udělat. Závěr knihy byl skvělý, doufám, že se Phury vrátí zpátky do boje. Líbí se mi postava padlého anděla Lassitera, vypadá to, že s ním bude legrace. Jen se obávám toho, aby mě tato série nezačala nudit, knihy si jsou navzájem velice podobné a prolíná se zde mnoho příběhů. Myslím si, že Qhuin a Blaylock by byli skvělý pár... No uvidíme, jak se to bude nadále vyvíjet. Děkuji!!!

17.05.2019 4 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Příběh Vishouse a Jane mě moc bavil. Kniha byla napínavá až do poslední stránky.
Asi jsem se nasmála méně než u předchozích dílů, ale zato mi ukáplo i pár slziček a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Líbí se mi, že v knize byly krásné příběhy i dalších postav, které už známe z předchozích dílů a nemíchaly se s příběhy o Vyhlazovací společnosti. Velice mě dojal závěrečný dárek pro Stvořitelku.
Jediné, co příběhu skutečně ubírá na kvalitě, je jeho konec. To jak dopadla Jane je už přehnané. Lidé nemůžou umírat, a pak se zase vrátit... pak by se to mohlo stát všem a čtenář by se o postavy vůbec nemusel bát. Teď už vím, že se v této sérii může stát úplně cokoliv, i když je to skutečně nesmyslné. Kvůli tomu ubírám jednu hvězdičku. Děkuji!!!

15.05.2019 4 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Další díl přečtený... bohužel se zatím jedná o ten nejslabší.
Kladně hodnotím, že v knize bylo mnoho napětí, lásky, sexu, humoru, odchodů a návratů, zvratů, překvapení,... Celou knihu jsem Marissu obdivovala, jak si vždy dokázala poradit, a za skvělý nápad s azylovým domem.
Občas jsem se ale nudila a měla jsem chuť některé části, především ty o Panu X, přeskočit. Ze začátku jsem měla problém s pojmem Lesser, protože se do nynějška používal název Bezduchý. Na druhou stranu... Moc se mi líbilo několik okamžiků, u kterých jsem se skutečně zasmála. Mezi ně patří, když to Marissa nandala aristokratům, a především schůzka Stvořitelky s Butchem :-D
Věřím, že už mě v této sérii nemůže nic překvapit (to, jak si autorka poradila s Butchem je neuvěřitelné). Přesto se chystám na další díl. Děkuji!!!

14.05.2019 3 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Skvělá kniha, nejlepší z celé série, trochu mi připomíná pohádku o Krásce a zvířeti. :-D
Kniha je plná humoru, napětí, zvratů a sexu. Stále přibývají další a další postavy a příběh se rozvíjí.
Zsadista mám z bratrů prostě nejraději, jeho příběh i minulost jsou skvěle propracovány. Bella je první hlavní hrdinka, která má i nějaké žijící příbuzné. Líbí se mi, že se nevzdala lásky k Zsadistovi, i když jí to hodně ztěžoval.
Je mi líto Phuryho, Johna a především Tohrmenta, doufám, že se do série ještě vrátí. Smrt Welsie byl pro mě šok, ale jsem ráda, že v knize došlo k nějakému zvratu.
Moc se mi líbí epilog knihy, který trochu prozradil, jak série bude dále pokračovat. Moc děkuji!!!

12.05.2019 5 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla velice rychle. V tomto díle jsem více poznala každého člena bratrstva. I vsuvky o Vyhlazovací společnosti byly zajímavější než v předchozí knize.
Příběh Rhage a Mary je moc dojemný, do poslední stánky jsem doufala, že to mezi nimi dopadne dobře a Mary rakovinu překoná. Musím přiznat, že mi při čtení ukáplo i pár slziček.
Nejvíce se mi líbily dva okamžiky, nedříve když se setkali Bella a Zsadist, kteří mě moc zaujali. A podruhé když se Rhage proměnil v draka, kterého si Mary dokázala ochočit.
Jediné, co bych mohla knize vytknout je, že jsem se ze začátku trochu nudila, ale jen do té doby než jsem se začetla. Okamžitě se vrhám na další díl. Moc děkuji!!!

09.05.2019 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Kniha je skvělá, dokázala mě vtáhnout do děje, postavy jsem si moc oblíbila. Líbí se mi svět, který v této knize vznikl: upíři se zvláštními schopnostmi a svou historií, jejich nepřátelé a nakonec obyčejní lidé. V knize byla akce, láska, napětí i humor...
Nejdříve jsem si myslela, že se do sebe Wrath a Beth zamilovali za velice krátkou dobu a najednou byla svatba, ale nakonec proč ne? :-D Jediné, co mě skutečně nudilo, byly části o Vyhlazovací společnosti, bylo to příliš zdlouhavé a nudné.
Rozhoduji se mezi 4-5*, ale kvůli částem o panu X musím dát pouze 4*. Ale i přesto se jedná o skutečně dobrou knihu, kterou si v budoucnu určitě znovu přečtu. Moc děkuji!!!

07.05.2019 4 z 5

Sykot Sykot Julie Garwood

Tato kniha je skvělá. Důležité je, že se liší od ostatních dílů této série. Tento díl je více zaměřen na vztah a lásku mezi hlavními hrdiny. Velice chválím, že Lyra i Sam měli vlastní minulost. Dokonce i detektivka byla taková, že mě její konec skutečně překvapil.
Kniha musí rozesmát skutečně každého, především postava Mila je jedinečná. Líbí se mi propojení knih i sérií od této autorky. Jediné, co bych mohla knize vytknout je, že mi hlavní postavy přišli prostě dokonalí (krásní, chytří, bohatí,...).
Knihu můžu jedině doporučit. Děkuji!!!

01.05.2019 5 z 5

Oheň a led Oheň a led Julie Garwood

Knihy této série si jsou velice podobné, a tak jsem si udělala krátkou přestávku. K sérii jsem se nyní vrátila. Vzpomínala jsem na postavy, které vystupovaly ve vraždách podle seznamu.
Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Častokrát jsem se smála. Sofii jsem nyní lépe pochopila, i když si nejsme vůbec podobné. Zápletka je moc hezká a překvapivá. Jsem ráda, že zde vystupují známé postavy. V knize se toho mnoho odehrálo, líbily se mi začátky kapitol, kde byl vždy úryvek o vlcích z deníku. Do teďka ale nechápu, jak se William dostal na Aljašku...
Už se těčím na příběh o Cordelii, ale počkám si na něj. Děkuji!!!

30.04.2019 4 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Julie Garwood

WOW... Jeden z nejlepších dílů této série. Příběh byl napínavý, zábavný,... prostě super. Hlavní hrdinka mi byla zatím ze všech nejsympatičtější. Má, stejně jako já, ráda matematiku, logiku a zajímá ji historie její rodiny. Dokonce má minimálně i jeden nedostatek, kterým je její zrak - už mě úžasné, bohaté a bezvadné ženy příliš nebaví.
Noah i Jordan jsou postavy, které jsem znala už z minulých dílů. Za to jsem velice ráda, protože se mi nepletly jejich jména. Velice jsem se těšila na Noahův osud. Moc se mi líbí propojení Noaha Clayborna a jeho prapradědečka Cola Clayborna z jiné série této autorky.
Velice mě pobavila věta: "V kufru našeho auta je další mrtvola." To jsem se mohla potrhat smíchy... já vím, asi mám zvrácený smysl pro humor :-D
Knihu jsem přečetla během dvou dnů a velice se mi líbila. Můžu ji všem jedině doporučit. Dekuji!!!

16.03.2019 5 z 5

Křehká láska Křehká láska Julie Garwood

Skvělá, velice čtivá kniha, přečetla jsem ji během dvou dnů. Příběh byl napínavý, až do poslední chvíle jsem netušila, kdo je ten zlý. Naopak téměř od začátku jsem věděla, jak romantický příběh dopadne. Zásah květináře byl prostě úžasný a pobavil mě. Představte si, že vám zavolá člověk, který rád vyhazuje věci do povětří... :-D
Jediné co bych mohla knize vytknout je, že se příliš neorientuji v postavách. O rodině Buchananových toho moc nevím a postavy se mi pletou. Například v epilogu téměř netuším, co jsou ty postavy zač. I přesto se mi kniha velice líbila a dávám ji plný počet hvězdiček. Děkuji!!!

14.03.2019 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Toto je velice vtipný díl, autor dokáže skutečně pobavit čtenáře. Náboženské sekty nemám ráda, ale v této knize to bylo skvěle podáno. Autor našel úžasné řešení, jak dát všechny tři hrdiny opět dohromady. O Haltově minulosti se toho mnoho dovídáme, nikdy by mě nenapadlo z jaké rodiny vlastně pochází. Začátek knihy byl úžasný, ale v průběhu děje jsem se začala postupně nudit.
Na začátku této série mi vůbec nevadilo, že se jedná o knihy pro mladší čtenáře, ale nyní mě začínají nudit a uvažuji o přerušení četby. Každopádně doporučuji tuto sérii mladším čtenářům. Zloduši utekli a pokračování se dozvíme v další knize. Děkuji!!!

11.03.2019 4 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Toto byl skvělý díl, mnohem lepší než ten předchozí, na který navazoval. Bavila jsem se a přečetla jsem ho během dvou dnů. Objevili se tu známé postavy, které mám ráda, a bylo zde dostatek akce a vynalézavosti. Jediné, co bych mohla vytknout je, že se autor občas opakuje. Ale bylo to jen párkrát, a na pocit z celé knihy to nemá žádnou váhu.
Rozhovory s Haltem a Crowlym jsou úžasné (pořád mě rozesmávají). Will a Alyss jsou skvělý pár, snad jim to do budoucna vyjde. Z Willa už není učeň, stal se skutečným hraničářem. Doufám, že si s tím autor poradí a že další díly budou také skvělé. Už se těším, děkuji!!!

25.02.2019 5 z 5