Dáma v nesnázích

Dáma v nesnázích https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9562/bmid_dama-v-nesnazich-A5u-9562.jpg 4 164 28

Krásná a tvrdohlavá Kateřina de Montrain zdědila obrovský majetek, ale to ji neochránilo před úklady mocných nepřátel. O její bohatství se zajímal dokonce i králův proradný bratr, a tak se Kateřina musela v zájmu vlastní bezpečnosti provdat za šarmantního lorda Damiana Montoye. Svatbu však považovala z nutné zlo a přísahala si, že manželovi nebude nikdy patřit. Lord Damian zasvětil život boji proti tyranii a bezpráví, které vládne v celé zemi. Nejtěžší bitvu však musí svést o vzdorné srdce své zákonné manželky, která ho ustavičně odmítá. Damian totiž ví, že ji může ochránit, jen pokud se ho Kateřina naučí milovat a uhasí plameny vášně, které spalují jeho duši.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Damsel In Distress , 1992

Bergerac16
13.06.2023 1 z 5

(SPOILER) Vylezla z hradního příkopu a přesto voněla po růžích a levanduli :-). Oba mají dvojí identitu, a ačkoli on střídá angličtinu a francouzštinu a znají se i intimně, ona nepozná jeho hlas. :-) a je zmatená, jestli čeká dítě s "ním" nebo s "ním". Tak tohle se fakt nedalo.

Aracely
02.04.2023 5 z 5

Kniha začíná tak, že hlavní hrdinka dostane ,,omylem" přes pozadí od svého budoucího manžela :-). Pokud čtete často od autorky, asi nic překvapivého, spíš bych dlouho hledala knihu, kde hrdinka není pokořena tímto trestem. Na druhou stranu většina z nich si to opravdu zaslouží :-D.

Jako vždy Přečteno ,,jedním dechem."

Leona91
04.03.2023 5 z 5

Příjemný příběh, který velmi dobře dokáže udržet pozornost čtenáře. Přečetla jsem za jeden den. Postavy jsou dobře napsané a nenudila jsem se žádnou stránku. Řekla bych, že je to jedna z nejlepších knih autorky.

Ivusak7
11.02.2022 5 z 5

Nádherný příběh, další velmi čtivý příběh od této autorky...moc se mi líbil námět s Robinem Hoodem - skvělý nápad...Postavy mi k sobě seděli od začátku i to tajemno kolem nich.. prostě skvělé:)

katpas76
07.01.2022 4 z 5

Hezké čtení, napínavé, současně hezky vykreslené milostné a erotické scény. Doporučuji.

turecko76
19.07.2020 5 z 5

Jiz moje nekolikata kniha od Drake. Opet vyborna a tentokrate i napinava do sameho konce. Dvoji totoznost hlavniho hrdiny i hrdiny posunula napeti v jejich vztahu zase o kus dale, nez v ostatnich Shannoninych knihach. Tady nevaham ani chvilku a davam plny pocet.

petraj30
11.11.2019 5 z 5

Velmi krásná kniha sestavená z různých příběhů, na kterých jsem vyrůstala. Velmi jsem obdivovala Damiana za jeho trpělivost, protože takovou ženušku mít na krku rozhodně není jednoduché, i já jsem občas trnula hrůzou, co zase Kateřina vyvede.
Moc pěkné, s radostí se ke knize opět v budoucnu vrátím:-)

MonaLisa42
07.07.2019 4 z 5

Toto bylo velice příjemné čtení. Kniha je napínavá, romantická a někdy i zábavná.
Především se mi líbí, že se nejedná pouze o románek, ale že je kniha zasazena do historie a popisuje danou dobu a historické postavy. Oblíbila jsem si povahy hlavních postav (jejich hašteření a stálé útěky). Překvapila mě zajímavá verze příběhu o známé postavě Robina Hooda.
Knize nemůžu dát plný počet hvězdiček, protože nevím jestli kniha stála za to, abych se k ní jednou vrátila. Konec mě docela zklamal. Nelíbí se mi, že Damian musí často opouštět svou rodinu.
Určitě si ráda v budoucnu od této autorky přečtu i jiné knihy. Děkuji!!!

NathalieVerdun
17.06.2019 5 z 5

Čítala som už dávnejšie, ale viem, že to vo mne zanechalo veľmi priaznivý dojem. Malo to spád, vtipné miesta, a to prostredie, Robin Hood i legendy, proste super. Myslím, že toto bola jedna z najlepších kníh od Shannon Drake a aj hlavné postavy boli celkom sympatické vzhľadom na niektoré Shannonine hrdinky, ktoré by som najradšej preplieskala, tak mi lezú na nervy.

zimolka
20.05.2019 5 z 5

Od Drake už několikátá kniha přečtená a opět super.Krásný příběh,určitě si ráda přečtu někdy znovu.

Shaki
26.09.2018 3 z 5

Jako vždy byl příběh od Drake plný nějakého toho tvrdohlavého a umíněného chování. Tentokrát mi ho přišlo až moc. Trošku se tím přebila linka příběhu. Podle mě by to chtělo něco víc toho lstivého přístupu. Prostě někde ubrat a jinde přidat. Možná proto mi tady přišla hlavní hrdinka tak trošku nesympatická, i když měla zřejmě úctyhodný důvod, proč tomu tak je. Dle mého se dalo s příběhem více vymazlit.

PerlaZP
09.06.2017 3 z 5

V této knížce bylo na můj vkus použito, až moc legend. Navíc, bych chtěla vidět někoho v tak dobré masce, že by ho nikdo nepoznal. Moc se mi, ani nelíbí to, že překladatelka použila české jméno Kateřina, protože podle mě klidně mohla nechat anglickou verzi…
Knížce dávám tři hvězdičky, protože si myslím, že se zde, autorka nechala troch unést svojí fantazií…

avalonek
07.06.2017 5 z 5

Nádherné čtení,které mi bylo líto dočíst.Pani spisovatelka opravdu umí a já jsem ráda,že mi byla doporučena.

liletka_a
05.06.2017 5 z 5

Zase jednou pěkné počteníčko..stará dobrá Drake..:)) Miluji, když se hlavní hrdinové mezi sebou neustále hašteří, škádlí se a milují až za hrob..;) Tady se jedná o příběh Lady Kat (Zelené rukávce) a lorda Damiana (stříbrný meč - ta přezdívka zrovna nebudí moc respektu :D :D) do toho Robin Hood...no legendami se to tam jen hemží a ten opravdu krásný příběh doplňuje...:)

Nika.19999
16.04.2017 5 z 5

dokonalá kniha :)

KateChatt
24.02.2017

Jedna z nejlepších knih od S. Drake, pravda bylo to její klasické klišé. Ale do jaké doby byl ten příběh vložen (Robin Hood,... atd)!!

ariel platto
26.12.2016 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, říkala jsem si, to zas bude takové to autorčino klišé, jak ona ho tvrdohlavě odmítá a utíká... Ale tentokrát mi to nelezlo na nervy a kniha se mi dobře četla. A erotické scény byly super. A to, jak na závěr knihy komentovala, že neví jestli dítě bude jeho nebo Stříbrného meče, bylo kouzelné :)

ospalaa
05.09.2016 4 z 5

Hezká kniha, trochu mi připomínala "Pirátovu milenku". Jako oddychovku vřele doporučuji.

LilianaFalcon
15.04.2016 3 z 5

Podle obsahu by mě fakt nenapadlo, že nakonec budu číst i o Robinu Hoodovi, princi Janovi, králi Richardovi... tuhle část historie jsem vždycky milovala a skrytými identitami se to tam jen hemží, což mám taky ráda :-D
A asi za to jsou ty 3 hvězdičky. Protože jinak se hlavní hrdinové chovali jak dva fracci a těch míst, co jsem musela přeskakovat tam bylo až až.

kellee
25.09.2015

veľmi dobre sa mi kniha čítala. Trochu mi akurát vadilo to Katino nekonečné kecanie. Inak tej hnihe nemôžem vytknúť nič.