Moňa69 Moňa69 komentáře u knih

Astin deník Astin deník Barbara Vine (p)

Skvělý počin, poutavý příběh rodiny Westerbyových, v jejímž čele stojí ctihodná Asta. Kromě samotné záhady Swanyina původu a kauzy Alfreda Ropera je zajímavá deníková část knihy, kde se Asta zpovídá ze svých citů k manželovi i všem dětem a jasně demonstruje, že mateřská láska není bezpodmínečná a že k cizímu dítěti mohou být city silnější než k dětem vlastním.

Sběratel Sběratel John Fowles

Nic pro debily, takže ani pro mě:/ Jako ignorantovi vznešené literatury mi tam chyběla "krev", kniha se mi četla špatně a nakonec jsem byla ráda, že už je konec.

13.02.2014 1 z 5

Stallo Stallo Stefan Spjut

Tolik jsem se těšila ale bohužel nic pro mě.

13.02.2014 2 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Jako laik co se týče znalosti všech těch gestapáckých papalášů jsem rozhodně nečekala, že mě kniha tak pohltí. Přeposloucháno jedním dechem, fakt skvěle napsáno, ani jedno hluché místo. A ten konec? Nemám slov.

Rok perel Rok perel Zuzana Brabcová

Jedna hvězda za prostředí blázince, druhá za svéráznou hrdinku, třetí za šílené přeskakování ze vzpomínek do současnosti, minulosti a za střídání ich formy a er formy.

13.02.2014 3 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Tak já jsem spokojená, Katzenbach mě pořád baví, ačkoli svůj počin Vražedné alibi už asi nepřekoná. Příběh Co bude dál je sice už stokrát omílaný, ale myslím, že Katzenbach se stoprvního omletí zhostil schopně. Nebyla jsem tak napjatá jako u jiných typů detektivek, ale kniha mě vtáhla a zajímalo mě, co se bude dít na další stránce.

Jen takový malý off topic: co je to za nešvar současných autorů, že hlavní oběť je vždycky nakonec zachráněna? Amerika? Všichni šťastní?:) To nemůžou prostě nechat někoho umřít?

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Já nevím, musím Nesbovi dát ještě šanci.

13.02.2014 2 z 5

Nejmilejší kniha:) Je mi fuk, jak moc je topřehnané a nereálné, mě příběh polechtal bránici a projasnil každý den četby. Ta absurdita některých situací je právě to krásné, pro mě to znamená paprsek naděje, že v dnešním hnusném světě se najde člověk, který ve své knize vrhá zloducha do náruče dobráka:)

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Jako skeptik to naprosto nežeru, jako nadšenec všeho nenormálního tleskám.

Faktem zůstává, že označení světový bestseller je v tomto případě výsměch ostatním románům, které si toto označení opravdu zaslouží. A že po literární stránce je zpracování zoufalé a posledních třicet stránek úplně zbytečných, jako by autorka jen potřebovala naplnit určitý počet stran, přitom už to je jen mlácení prázdné slámy. Ale mě se to prostě líbilo, i na ty čtyři hvězdy. Že bych to musela číst dvakrát, to rozhodně ne, ale své kouzlo kniha má.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Dvě slova: nemastné, neslané. Vyhnání jsem dočetla jen ze sebezapřením, protože knihy nerada odkládám, a dost se divím těm utleskaným sluníčkovým komentářům, nehraju si na odborníka ani nikomu neberu jeho názor, jen teda kulím oči - kde mám jako v knize hledat to "mistrně napsáno" a "strhující příběh"? Nikdo nepochybuje o tom, že válka a všechno, co se jí jen vzdáleně dotýká, je zvěrstvo první kategorie a naprosto zbytečné zlo, a já mám mimochodem knihy s touto tematikou moc ráda, ale Tučková podle mě neumí tuto problematiku uchopit tak, aby měl příběh
kýžený efekt. Ale jasné, někomu více vyhovuje válečná hrůza popsaná absolutně nenaturalisticky skrz zamlžené brýle, já ovšem zůstanu u autorů, kteří válku buďto zažili nebo k ní měli podstatně blíže, než tato slečna:)

13.02.2014 1 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Za mě tentokrát jen čtyři hvězdy, Zabijáci mě tak nevtáhli jako předchozí dva díly.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Ještě o něco lepší, než předchozí díl z oddělení Q. Carl i ostatní postavy nabývají zřetelnějších obrysů a seznamujeme se s nimi lépe. Carl je velmi sympatický lenoch, jeho schopnost ustlat si mezi plátky hovězího mi je blízká a Asad je prostě k popukání se svou neohrabaností, co se týče obratů v dánském jazyce a s pořekadly, kde se prostě musí vyskytovat něco o zadku nebo hovnech, a pak je tady šlehnutá Rose...a Morten, a Jesper, Vigga... Zkrátka, jsem ráda, že Adler-Olsen plánuje dílů celkem deset:)

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak jsem se rozhodla si proklepnout Jussiho a - je dobrý! Obzvlášť šikovně je podána postava Carla, vidíme mu do hlavy, víme co má dělat a on stejně vždycky udělá všechno jinak:) Jeho pravá ruka Asad je zajímavý ptáček, chlápek plný tajemství, na toho jednou něco praskne a šátečky s pikantní náplní to nebudou:) Kauza unesené Merete se může jevit přehnaná a nereálná, ale vzpomeňme si na případy Elizabet Fritzlové a Natashy Kampusch...nešlo sice o totéž, ale princip zůstává stejný, pod svícnem je největší tma a nikdy nevíte, jací jsou vaši milí sousedé v soukromí. Jussi to tuší a jeho prostřednictvím máme jako na dlani jednání postav, které nemusí být tak vyšinuté, jak by se na první pohled zdálo.

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Na Deaverovi zbožňuju jeho zvrácený smysl pro náhlé zvraty děje ve finále románů, ani tady nezklamal:) Vždycky si představuju, jak sedí někde v rožku a nám čtenářům se potutelně směje, když se dočteme k nějakému takovému zvratu:D Musím teda uznat, že Tvůj stín patří k jeho slabším počinům, ale já ho vnímala nějak odlišně od Deaverových ostatních knih, takže na čtyřech hvězdičkách trvám.

12.02.2014 4 z 5

Dokonalá podoba Dokonalá podoba Tana French

Hodně zvláštní knížka. Tak trochu jiná Frenchová. Tolik jsem si zvykla, že lyrickým subjektem je ve frenchovkách muž, že jsem téhle knize moc šancí nedávala, ale je skvělá a pro mě má zvláštní význam.

V lesích V lesích Tana French

V lesích mě úplně nadchlo a tím víc jsem
pak byla nasraná! Hlavní vyšetřování bylo hodně zajímavé, podezřelí mi připadali úplně všichni ale musím s detektivem Ryanem nesouhlasit ohledně jeho názoru na jednu z postav - mě připadala odporná a trapná od začátku a silně mi lezla na nervy od té doby, co poprvé otevřela hubu:D

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Moje první kniha od Frenchové a myslím, že to byl srávný krok začínat od konce, protože její předešlá tvorba mi pak připadala ještě lepší. Ne že by Ztracený přístav byl špatný, naopak:) Příběh mě hned od začátku chytil a jen s těžkým srdcem jsem knihu odkládala abych se aspoň trochu vyspala a najedla, a ve zbytku času jsem šrotovala nad tím, jak to asi celé bylo. Po přečtení ve mě ještě pár dnů hlodal takový divný pocit, no a pak jsem si musela sehnat i ostatní knihy.

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Tak tady se přiznám, že mě Tana malinko zklamala, po Ztraceném přístavu a V lesích jsem asi měla moc nadsazená očekávání, tak jedna hvězda pryč, ale jinak dobré. Ta atmosféra a podivná aura, kterou mají romány Frenchové, tu nechybí, což celou knihu dost zachraňuje.

12.02.2014 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Opět nášup s rychlým nástupem, oproti Paganiniho smlouvě, kdy se v první čtvrtině knihy dělo velké hnědé. Zaujal mě příběh z prostředí nápravného ústavu. Je fakt, že rozuzlení už bylo poněkud... přitažené za pačesy až to udělalo lifting ksichtu, ale tak, no jo, proč ne:)

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler