mona.benny mona.benny komentáře u knih

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Zakoupená kvůli líbivé obálce, občas tuto "chybu" udělám :-) Nicméně, příběh měl potenciál, myslím, že se to dalo lépe využít. Přišlo mi to nemastné neslané. Když už něco začalo být zajímavé, autorka to nerozvedla a utla to. Škoda

26.09.2020 2 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Moje první čtená kniha od této autorky a byla jsem spokojená, těším se na další tituly. Žádné nudné zdlouhavé uvádění do děje, představování postav. Krátké kapitoly, příběh ubíhal, žádné zbytečné odbočování od hlavní linie. Prolínaní minulosti budoucnosti příjemné. Příběh z více pohledů hlavních postav. Doporučuji.

26.09.2020 5 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Příběh mi přijde až neskutečný, držím palce ať se najdou tito dva hlavní hrdinové (nebo jejich potomci?) v reálu. Moc by mě zajímalo, jak se jim po válce žilo a klidně napsat pokračování příběhu.

26.09.2020 4 z 5

Všichni jsme nějak vadní Všichni jsme nějak vadní Matthew Norman

Taková pohodová kniha, s plynulým příběhem, žádná super překvapení nečekejte. Ale musím říct, že pro mě byla lepší než kniha "Muž jménem Ove", která má lepší hodnocení. :-)

26.09.2020 3 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Musim rict,že mě mile překvapila. Není to knížka označená nalepkou bestselleru a propagována tuny reklam.... (asi i díky bohu).... A přitom je to krásný a dojemný příběh dvou lidí v okupované Itálii. Paradoxně díky válce vše dopadne tak jak dopadne :-) Samozřejmě jsou v knize i pasáže velmi smutné, týkající se osudu Židů ..... to už k těmto knížkám patří. Doporučuji

24.09.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knížku mi půjčila kamarádka a asi jí to pěkně vyčiním..... Že mě nechala ztracet cas. Stále jsem si při čtení říkala,že tam musí něco být,kvůli čemu mi to půjčila.... A nic. Ani ten humor mi nesedl. Určitě si kniha najde své nadšence, bohužel já mezi ně nepatřím.

10.09.2020 2 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Boha jeho,tak slibný začátek, kterému bych dala 100% se takhle zvrtne. První část knihy napínava, že sem ani nedychala a druhá část, slátanina. Opravdu škoda. Možná nejlépe kdyby druhá část ani nevznikla?! ....

01.09.2020 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Musim napsat, ze mě kniha mile překvapila, dle zdejšího hodnocení, jsem neměla velké očekávání. Kniha mě bavila,příběh byl čtivý, hlavní vyšetřovatelé zajímavé protiklady a Alice prostě psycho :-D Za mě 75% ;-)

28.08.2020 4 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Moje druhá kniha od této autorky. "Co jsi to za matku?" Mě upoutala více než tato knížka. Ale příjemná oddechovka, trochu jsem ocekavala jiný konec.... Že se závěrem vše rozplete a ludra si to pěkně slizne ;-)

25.08.2020 4 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Stále jsem čekala na nějaký zvrat děje a bohužel se nedočkala. Za mě dvě hvězdy za dobrý nápad. Zklamaní.

17.08.2020 2 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Myslím, že kniha je ideálni jako dovolenkove čtení na chatu,k moři.Pokud chcete oddych, tak je to to pravé.Necekejte nějaky senzační příběh plný neočekávanych zvratů, ale příběh ze života s reálným koncem ;-)

08.08.2020 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Líbil se mi způsob vyprávění příběhu, povedený vykonstruovaný dej vyprávěný matkou, na konci když se blížilo rozuzlení a konečně ta PRAVDA, očekávala jsem naprostou pecku která mě rozseka.....a bohužel konec mě dost zklamal, skoda, taková námaha a přišla vniveč.

03.08.2020 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jak už bylo zmíněno, hned na začátku seznámení se všemi postavami, které se mi dost zamotali. Vraha jsem tipovala jiného,ale kdyby se člověk nadtim více zamyslel možná by ho odhalil. Přečtení jedním dechem, příjemná detektivka která vás nutí se zamyslet. Žádné popisování bezcennych detailů .... že listy stromů jsou zelené a na jednom seděl motýl.... :-D

31.07.2020 5 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Kniha mile překvapila,seriál jsem neviděla,takže nemám srovnání. 4*

29.07.2020 4 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Kniha které mě bavila od začátku, konec mě překvapil, měla jsem spoustu tipů, jak příběh skončí, ale netrefila jsem se ani v jednom :)

08.07.2020 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Dávám dvě hvězdy za nápad, jinak dej se vlekl celou věčnost, než se začlo NĚCO odehrávat. A i tak mi to přišlo nepromyšlené. Je to autorčina prvotina,tak snad další budou lepší.

06.07.2020 2 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Kniha mě chytla hned od začátku. Vtáhla mě do děje, kapitoly ubíhaly a stále jsem byla napnuta,jak to vyřeší ,já žádné řešení opravdu neviděla. Konec zanechal pár nezodpovezenych otázek .... Prostě čtivá knížka, doporučuji.

03.07.2020 5 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Kniha se četla velmi dobře, žádné omáčky okolo,příběh odsypal,akorát myslím že v reálném životě to takto bohužel nechodi....což je škoda.

03.07.2020 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Knížka se četla jedním dechem, rozuzlení mě hooodne překvapilo. Více nebudu prozrazovat.Kazdopadne doporučuji,je to něco na způsob případů Kim Stoneove ;-)

29.06.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Díky velké propagaci jsem asi mela příliš velké očekávání, které samozřejmě vedlo ke zklamaní. Námět dobrý,nápad s křídami neotřelý,ale málo využity, dej až příliš komplikovaný. Za mě 3 hvězdy, a těším se na Jámu ????

17.06.2020 3 z 5