Všichni jsme nějak vadní

Všichni jsme nějak vadní https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340339/bmid_vsichni-jsme-nejak-vadni-5an-340339.jpg 3 67 18

Andy Carter byl šťastný. Měl solidní zaměstnání, běhal pro charitu, vedl spokojený život. A pak ho opustila žena, přišel o práci a zkazil svatbu svého nejlepšího přítele. Přestěhoval se do New Yorku, kde žije v maličkém bytu s věčně nabroušeným kocourem Jeterem, který ani není jeho. Dozvídá se, že mu doma v Omaze umírá jeho milovaný dědeček, takže se musí okamžitě vrátit. V rodném městě je Andy nevyhnutelně konfrontován s nepříjemnou minulostí. Musí se vyrovnat s bolestí z rozchodu se svou životní láskou, kterou stále miluje, s radikálně konzervativními názory své matky, s manželskými problémy rodičů a se svým nejlepším přítelem, který mu ještě neodpustil.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Jota

We're All Damaged , 2016

vlkcz
01.01.2024 4 z 5

Tak nějak 3,5*
Hlavně za nezáživnou první třetinu a trochu divný konec.
Jinak se čte poměrně dobře, jde o slušně namíchaný koktejl humorných situací a námětů k zamyšlení. O rodině, přátelství a vztazích obecně.

Lucif
07.09.2023 3 z 5

Takový běžný příběh a přesto ne - ach ty rozchody :). Kniha mě bavila, přečetla jsem ji vkuse. Moc jsem od ní nečekala a konec mě trochu zklamal, ale byla zajímavá. Určitě doporučuji všem, kteří jsou po rozchodu, ať už čerstvě nebo delší dobu. Myslím, že tam min. najdou něco k zamyšlení a třeba jim to pomůže zkrátit to smutné a zvláštní období "opuštěnosti". Rozhodně ji věnuji své smutné kamarádce a budu doufat, že i jí kniha trochu pomůže změnit pohled, netrápit se už tolik minulostí atd.

Janík511
29.01.2023 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné, já se bavila komickými situacemi.

lailaj
24.05.2022 3 z 5

během čtení jsem přemýšlela, co je tam tam moc vtipného a zasmála jsem se asi jednou. Příběh byl čtivý, ale Andy mi k srdci nepřirostl

Nula.nula.nic
25.11.2021 3 z 5

Nenadchne, ale ani neurazí.. Asi nějak neutrál, nevím, co bych k ní napsala více.

ava.s
26.09.2021 3 z 5

Čekala jsem víc, mnohem víc...

Četlo se to skvěle, ale opravdu nejde o vtipnou knihu, nejde ani o romantiku ani doják. Příběh sám o sobě nebyl špatný, ale něco mi tam chybělo. Takové nemastné neslané, nic neříkající....
Jednoduchá oddechová, nic co by zanechalo silnější dojem... bohužel.

Baja333
25.05.2021 1 z 5

Stále jsem čekala kdy se začnu smát a kdy se příběh nějak zajímavě rozjede, až jsem byla na poslední straně a nic... Nenadchla, nepobavila a sloužila jen jako oddechovka k chvílím, kdy se nechtělo přemýšlet.

beruzzka
21.01.2021 4 z 5

me se knizka moc libila, hlavni postava mi prisla super, vtipna a tak spravne tragicka :-)

mona.benny
26.09.2020 3 z 5

Taková pohodová kniha, s plynulým příběhem, žádná super překvapení nečekejte. Ale musím říct, že pro mě byla lepší než kniha "Muž jménem Ove", která má lepší hodnocení. :-)

bubka
07.01.2019

snad ne přímo humor, ale vzpomínka na rozhněvané mladé muže.

bookcase
04.03.2018 4 z 5

Hořkosladké, tragikomické, prostě zábavné čtení s nádechem vážnosti.

aruba
10.12.2017 4 z 5

Příjemné čtení se sympatickými postavami. Ze začátku jsem si říkala, že to není nic extra, nic nového pod sluncem, ale po dočtení mi najednou bylo líto, že už je konec. Kniha mi trošku připomněla Terapii láskou.

jana79
21.11.2017 3 z 5

Pěkná oddechovka, příjemné čtení, ale neni to přesně můj styl:)

sona8058
25.10.2017 4 z 5

Na tomhle příběhu je opravdu patrné, že ho psal muž, ale nijak mu to neubírá na čtivosti, ba naopak.
Andy je mladý muž, kterému se nevyhýbají trapné situace, životní lapálie a on sám si to svým postojem tak nějak způsobuje sám. Občas si říkáte, že není možné, že by se takhle choval dospělý člověk, ale vlastně ano. Když se podíváte po svém okolí a zamyslíte se sami nad sebou, tak si uvědomíte, že některé věci vlastně nejsou až tak moc přitažené za vlasy.

Tahle kniha má skvělý potenciál a já si myslím, že ho autor mohl využít lépe, proto jsem strhla jednu hvězdičku. Některé věci mi přišly maličko nedořešené a vzaté moc rychle. Ale na druhou stranu jsem se u některých pasáží opravdu pobavila.
Přesně tenhle typ knihy si chcete přečíst, když máte hlavu plnou všeho možného, ona vám totiž pomůže na chvíli vypnout a pozastavit se jen nad chováním hlavního hrdiny.

Jelikož jsem náročnější čtenář, tak si právě myslím, že by se některé části knihy daly uchopit lépe a rozpracovat je, kniha by klidně mohla být delší a nikomu by to nevadilo.

Siraelxy
22.10.2017 3 z 5

Srandovní pohled do života rozvedeného muže středního věku. myslela jsem, že se mi kniha líbit nebude, ale mile překvapila.

kikies
18.10.2017 4 z 5

Je to takový zajímavý mišmaš. Jsou tam velice vtipné momenty, ale i okamžiky, kdy byste hlavního hrdinu propleskli. Daisy a všechny její proměny je přitažlivou postavičkou. Příběh je moc milý, obsahuje hromadu myšlenek hodných hlubšího zamyšlení a happyend pohladí na duši.

JanaDor
04.09.2017 4 z 5

Příběh je plný překvapení, trapasů, dojemných přiznání i vtipných momentů. Ne, že byste se smáli z plna hrdla, ale věřím, že úsměv vám někdy na tvář vyskočí jako mě. Andy je fajn chlap, který se musí vyrovnat se zklamáním a jít dál. Kdo si přečte tuto pohodou knihu, bude svědkem, že to lze mnohdy netypickými způsoby, ale výsledky stojí za to.

Ivuska.09
05.07.2017

Na tuhle knihu jsem se velmi těšila a je to přesně takový příběh, jaký slibuje anotace. Má krásnou pointu a bonusem je několik životních mouder, nad kterými bychom se všichni měli zamyslet a uvědomit si, že život každého někdy skončí - užívejte si ho tedy plnými doušky a nezapomínejte na své blízké.

Matthew Norman
americká, 1977
2017  68%Všichni jsme nějak vadní
2022  73%Poslední flám

Kniha Všichni jsme nějak vadní je v