Mon.CouCou Mon.CouCou komentáře u knih

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

(SPOILER) Jirku jako herce a osobnost mám ráda, a tak získal moji zvídavost i ke knize. Přiznám se, že jsem čekala scifi, jak už název napovídal. Ale dostal se mi do rukou román se zajímavým námětem.
Martin a Veronika se totiž seznamují na xchatu a dohodnou se, že se nikdy nesetkají. Avšak! Vše je zde-jen v jejich komorní atmosféře, povoleno.
Trošku mě mrzelo, že textovky byly bez diakritiky, nicméně to dodalo jistý půvab.
Navíc příběh obou hlavních hrdinů byl rozdílný, což dodalo další šmrnc.
Od poloviny mě kniha bavila asi víc, Jirka zde otevřel hned několik témat, které vedou k zamyšlení. A konec knihy mě malinko "rozbil".

Ukázka z knihy:
Martin: Myslim na to, jak bych lezel pod perinou a jazykem kopiroval pomaly pohyby tvych prstu tam dole. Tvuj dotek by se doplnoval s mym. Stridal bych pozornost mezi tvoje prsty a kuzi mezi nohama, kterou hladis.
Martin: Pak bych nevydrzel a strcil jazyk i dovnitr.
Martin: Ruce bych si dal dlanema nahoru pod tvoje pulky a pevne je drzel. Hlavou bych ti zustaval mezi nohama. Druhou rukou bys mi mohla vjet do vlasu a ty by ti klouzaly mezi prstama pohybem moji hlavy, nad kterym bys ale zadnou kontrolu nemela.

Kniha je nabitá přátelstvím, romantikou, erotikou, i nečekanými zvraty. Asi nebude pro každého, ale i tak vyzdvihnu Jirkův počin a fandím nejen ve filmové branži, pane spisovateli! :-)

14.06.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) Do hororového thrilleru jsem se chvíli přemlouvala, protože já když se bojím, tak se fakt bojím a odnese to hlavně můj chlap.
Chvíli jsem si zvykala na styl psaní, mraky závorek a hovorová čeština mi dala trošku zabrat. Novinář Petr po návratu do rodné vesnice oživuje staré rány a rozhodne se pátrat po stopách starého neštěstí. Přiznám se, že tato postava mi moc sympatická nebyla. Ale postupně rozkrývá další záhady a strach se mnou začal lomcovat. Často mě autorka zmátla a já tak neodhadla další vývoj děje.
Čtenáři mrazí už z toho, že se příběh odehrává tak blízko-v Orlických horách. A k tomu ztracené děti (věčně jsem se ujišťovala, jestli můj prcek je poblíž).
Takže jednoznačně palec nahoru za pocity z knihy.

Malá ochutnávka k nastavení husí kůže:

"Teď je tady, konečně dorazila, lepkavé dusno rozhání jako hozený granát. Otevřeným oknem duje do místnosti vichr, krajková záclona sebou hází a dává najevo, že se vzdává. Kačer mrkne na Pizizubku, kamarád pořád tvrdě spí, do jeho snů vrzající okenice nedolehla. Zableskne se, mohutně a nečekaně, v pokoji je najednou, na půl vteřinu, víc světla než ve dne, ostrého a studeného světla, jakého se bojí i stíny. Vzápětí se na krajinu rozeřve hrom, obrovské raněné zvíře, které si přišlo vybít bolest na menších tvorech.
Do Kačera se zakousne strach, hluboký a iracionální.
Copak to je? Vždyť je to jen bouřka. Jen zvuky a voda, to nic není, to už jsi kolikrát zažil.
Jenže dneska je to jiné..."

Dál musíte dočíst.

14.06.2023 5 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Přestože Michaela Klevisová píše v ČR snad nejlepší detektivky, chci dnes vytáhnout její starší dílo, Štěstí je zadarmo.
Jde o povídkovou knihu zaměřenou hlavně na kočky, potažmo hafany. Já sama jsem chovatelka buldočků. Jo-chtěla jsem kočky. Manžel psi. Tak máme kočkopsi.
Povídky obecně nejsou moc oblíbeny mezi čtenáři. Já je ráda mám a vyhledávám, když na čtení není tolik času.
Míša umí barvitě vytvořit postavy, za kterými pak vidím i já lidi z mého okolí. Co si budeme namlouvat, ne každý je milovník zvířat. Já je beru jako součást rodiny a mám ty moje potvůrky zakomponovaný v dědictví :-))
Těchto 11 povídek není nijak náročný k četbě, i tak se mi její zpracování líbilo. Takže, doporučuju milovníkům chlupáčů :-)

13.06.2023 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Historických témat není nikdy dost a mezi další jsem zařadila romantickou knihu s kapkou erotiky. Nebudu lhát, prvně jsem si myslela, že čtu refresh Angeliky. Nella moc krásy nepobrala a k její smůle ani věno nemohla díky otci nabídnout.
Takže po návratu z kláštera byla proti své vůli provdána za knížete Nikolase

"Sen skončil. Kníže Nikolas Albrecht se posadil na kraj postele, odhrnul mi z čela pramen světle hnědých vlasů a pomalu se ke mně sklonil, aby mě políbil, ale já otočila hlavu na stranu a jeho rty se dotkly mého spánku. Vážně si myslel, že si za peníze může koupit úplně všechno?"

Autorka má čtivý styl, takže počáteční podoby s oblíbenou předlohou jsem odpustila. Nellino srdce totiž patří jinému. Dočkala se tak příběhu plný vášně, intrik a proměny slabé hrdinky v odvážnou ženu. Emocemi nabitá kniha, kde jsem se přenesla do starých časů 18.století, splnila má očekávání. Zlom přišel ve chvíli, kdy se Nikolas rozhodl anulovat manželství a Nella si uvědomila své city. Příběh vyprávěla pravnučka Sára z nalezených zápisků. Celkové dílo bylo dojemné, vedlejší postavy krásně doplňovaly příběh a já samozřejmě doporučuji :-)

13.06.2023 5 z 5

Prekliatie menom láska Prekliatie menom láska Karin Horváthová

Tento román mě zaujal nápadem, a tak jsem si tuto jednohubku pro ženy nenechala ujít.
Pocit, že vysněný den snad každé romantičky dopadne fiaskem, se dá přirovnat k noční můře. Navíc, když se tato katastrofa stane na malé dědině!
Hlavní hrdinka, fakt hodně bláznivá Táňa a docela sympaťák Viktor(už kvůli SUDOKU!) tak rozjíždí vlastní, originální linku ze zklamání k odpuštění. Nápad na zápletku mě hodně zaujal. Série vtipných trapasů pak čtenáře nenechal bez úsměvu. Je pravda, že mě překvapila délka příběhu a těšila se na závěrečnou sérii klišé, které čtenář předvídá od počátku. Avšak opak byl pravdou, ten závěr už je hodně na našem snění. :-)
Celkově hodnotím knihu-takovou slovenskou verzi Bridget-pozitivně, zase ideál na dovču. Ale což, doba dovolených se blíží. :-)

12.06.2023 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Od této knihy jsem neměla žádné očekávání. Četla jsem ji po poměrně náročné knize a já si chtěla jen "odpočinout."
Nicméně mě tato autorka mile překvapila. Nejen že je kniha čtivá, ale já si knihu vážně užila.
Příběh vypráví o herečce Lucii a jejími trablemi, síle přátelství, ale i rodinných problémech. Po vlastních zkušenostech z minulého období je pro mne zvláště uvěřitelný i to, jaké démony si vytvářela hlavně ve své hlavě. Avšak tady se mi i líbilo rozuzlení a jakou sebereflexi Lucka prošla k pochopení.
Další plusy této knihy je nahlédnutí do prostředí herectví a divadla. Netušila jsem, jak je tato řehole náročná. Za to klobouček. Strašně ráda čtu o tom, co lidi fakt prožívají i se přiučím jiným úhlům pohledu :-)
Jo, některé výrazy-prosím-knihu raději nedávejte číst pubošům, jestli nechcete ještě více okořenit už tak vulgární mluvu mladých. :-)
Kniha Coura je o hledání štěstí podané humornou formou. I ten název knihy je prostě trefný! :-)
A já ji doporučuji, třeba na dovolenou.

12.06.2023 5 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

(SPOILER) Na Lenku Křížovou mě upozornila moje kamarádka, a tak i já ochutnala MM romanci v podání První muž, i když obálka mě moc nelákala.
Ale! Jednoznačně patří Lenka zatím k nejlepším z české kotliny, která pomyslnou laťku nastavuje hodně vysoko!
Bavila jsem se, pukala smíchy, nechyběla romantika, erotické scény, ani napětí.

"Strejdo, osloví mě, protože ví, že to Jonášovi není po chuti, už ti tvůj přítel vyprávěl, že podle něj jsi měl tři Pé z pěti ještě předtím, než tě poznal?
Vážně? podívám se na Jonáše a všimnu si, že slabě zčervenal, ale pohledem je zavrtaný do Michala.
Ty seš někdy taková slepičí prdel.
Tohle začíná být opravdu zajímavý.
Pět Pé? Pamatuju si jen pořádný, pracovitý a poctivý, ty další dvě vždycky zapomenu.
Prachatý, doplní Michal.
Jonáš se ke mě konečně otočí. A pohledný.
Vpiju se mu do očí. A který tři Pé jsem podle tebe měl?
Jonáš našpulí pusu a pohledem sklouzne vedle. Myslím, že přesně jsem použil slova... pohledem se ke mně vrátí, ...pupkatej padesátiletej pantáta."

Toto je prostě skvělý, jednoduchý příběh z českého prostředí o kamarádech Michalovi s Jonášem, ke kterému se připlete strýc Adam. Do toho letní atmosféra na chatě a příběh, který přečtete fakt rychle, může začít.
Doporučuji!

Úterní poledne Úterní poledne Tomáš Král

Úterní odpoledne od Tomáše Krále se ke mně dostalo tak trochu omylem, ale už obálka mě děsně hypnotizovala k přečtení.
Máte-li rádi knihy propracované a náročnější, autorova slovní zásoba a líčení děje je opravdu dokonalé. Slovní obraty, které mě bavily.

Úterní poledne je román ve kterém poznáváme Grega, který si přál stát se spisovatelem. Touží proslavit se a inspirací je mu New York. Tvoří, píše a ponořuje se do svých myšlenek... a do tohoto vstoupí žena....krásná Jennifer s tajemstvím. Stane se jeho múzou i prokletím. V díle najdete snad všechno, i detektivní zápletku.
Jde o poetické dílo, které je proloženo nádhernými básněmi plný emocí i vášně.
Příběh je intimní s drsným a temným vykreslením lidské duše.
Sama jsem si zavzpomínala na mládí, navíc Tomáš umí dokonale propojit lyrickou vsuvku.
Navíc mi naskočilo při čtení spoustu otázek a odpovědi si musí najít každý čtenář po svém.
Pro mě je Král spisovatelský talent a já mu moc fandím.
DOPORUČUJI.

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Přecházím zase k našim bratrům. Jozef Karika a jeho dílo Na smrt.
Toto dílo není pro slabé povahy! Čekám totiž na smrt...
Uf. Jak začít. Přemýšlím, zda-li člověk, co dokáže napsat takové dílo, nemá sám sadistické sklony. Jenže protože i já sama píšu, tak je mi jasné, že spisovatel si toho opravdu hodně nastudoval. Čím více informací o nejrůznějších zvěrstev zjistíte, tím více jste paralyzován. A já se touto knihou do takového stavu dostala.
Měla jsem velké očekávání, protože dílo je situováno do předválečného Slovenska, kde se cesty dvou přátel rozejdou. Jeden se dostane na stranu pěticípé hvězdy a prožije studenou válku v Americe, druhý projde nacistickou tajnou službu v Německu. Válka byla peklo na zemi. Z následného poválečné setkání mrazí pak mrazí i trne každá buňka v těle. Karika je génius, protože ty pocity ze čtení celého díla vyjádřit nedokážu. Popsal celé období dokonale a mě jen padala čelist z každé další stránky. Dílo je brutální. Morbidní. Bolestivé. Ale dokonalé. Jen ne pro každého.

Tři bábiny kobyly Tři bábiny kobyly Věra Mertlíková

Mám obrovskou slabost k mytologii! Věrka zakomponovala do tohoto příběhu slovanské bájné bytosti, díky čemuž dodala příběhu takový krásný pohádkový nádech. Historii jsem léta studovala. Pro někoho je nudná, pro jiné fascinující. A když spisovatel umí propojit slova, věty, odstavce i celé kapitoly s něčím pro čtenáře tak dojemným, kdy pak celý příběh nádherně plyne jako voda v korytu, nezbývá nám, než pokračovat až do konce.
Putování našeho tria z Konstantinopole až na Velkou Moravu, kdy autorka zakomponovala i drsné prvky středověku, jsem si užívala, i když milostnou linku jsem malinko předvídala.
I tak je znát, že má tato spisovatelka vášeň nejen pro psaní, ale i právě k dějinám a za to, jak toto všechno propojila do své knihy, smekám pomyslný klobouček.

10.06.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Karin Krajčo Babinskou netřeba představovat :-)
Sleduji její práci nejen na sociálních sítí a nejednou mě uměla rozesmát.
U knihy Tsunami jsem však byla lehce skeptická. Jak už název napovídá, nebylo to pro mě moc lákavé téma ke čtení a chvíli jsem se k tomu přemlouvala.
Kniha je rozdělena do tří částí.
Jde o příběh jedné velké rodiny, kde jsou mezilidské vztahy mnohem komplikovanější. Ema po mnoho let skrývá tajemství, díky kterému ji neustále pronásledují výčitky svědomí. Postupně se vše rozplétá a na konci přijde bravurní rozřešení.
"Láska a nenávist jsou dvě strany jedné mince."
Z knihy o mezilidských vztazích jsem nakonec byla spokojena. Možná by mě i zlákalo poslechnout si audioknihu namluvenou Richardem.
Ještě vyzdvihnu obálku, na které se mi líbí to srdíčko s vlnou-samotná obálka by mě totiž nezlákala, ale toto tam dokonale zapadlo. :-)
Doporučuji.

10.06.2023 5 z 5

Sex, víno a cigarety Sex, víno a cigarety Petra Zhřívalová

(SPOILER) "Nesměj se mi! Jednou jsem potkal cikánku, žebrala, tak jsem jí dal stovku a ona mi vyčetla z dlaně, že 15. prosince 1998 potkám svoji osudovou ženu."
Do rukou se mi dostalo další čtení ze studentských let. Jak ukázka naznačuje, jde o knihu hlavně pro ženy, i když...:
"Ehm... podrobnosti ti povím po svatbě. Po zlaté."

Trošku jsem se této knihy bála, protože k cigaretám jsem nikdy cestu nenašla, ale do knihy to přesně pasovalo.
Petra má velmi osobitý styl (trošku bych ji přirovnala k Babinské nebo Monyové) a umí barvitě, až autenticky popisovat prostředí. Jako by vážně psala při studiu na VŠ. Všechny kamarádky mě bavily (našla jsem v nich i své známé) a Leona doslova uzrála, jako to víno. :-)
Navíc jsem byla ráda za nevšední závěr knihy.
Jde o lahůdku na jeden večer, každopádně nemůžu jinak, než doporučit.

09.06.2023 5 z 5

Ďáblovo zlato Ďáblovo zlato Vojtěch Záleský

"Salute!" posílám dnes českým autorům,
Ďáblovo zlato a V.Záleský&L.Štěrovský.
Mafiánská gangsterka z 20.let minulého století je zakomponovaná z větší části do Ameriky, ale ochutnáme i historii Československa. Chci vyzdvihnout hned několik bodů-téma mafie je dnes hodně idealizovaná a proto přitažlivá, jenže realita je jiná a oba pánové se nebáli představit onu temnou část. Navíc se drželi prvky tak, jak se v mafiánské rodině sluší a patří. A co víc-ty popisy byly parádní!
Jde o příběh dvou bratrů, které osud rozdělil. Adam se však rozhodne svého bratra Tonyho za velkou louží najít. Zdánlivě jednoduchou zápletku však propletou dva konkurenční klany. Každý z nich se tak postaví na rozdílnou barikádu.
Omerta je více, než pokrevní pouto.
Siciliáni proti Irům.
Akční části byly bezvadně popsané a kniha čtenáře nutí číst dál. A ten konec... nečekala jsem, příběh si však parádně užila.
Přeji oběma autorům ještě hodně tvůrčí práce a knih, které budou lákat ke čtení nejen mne.

09.06.2023 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Večer dnes zakončím hororovým spíš bych nazvala thrillerem. Obdivuju každého, kdo umí psát s takovým napětím, kdy se čtenář bojí a zároveň ho každá stránka nutí číst dál.
Vyvolenou je Kateřina Karolová a její Odbočka v lesích.
Partička přátel se vydá do Beskyd. No, spíš než přátelství bych to nazývala něco jako toxický vztahy. Fascinovalo mě, jak si autorka vyhrála s tím, co kdo říká a něco jiného si myslí-musím konstatovat, že toto pro mě bylo tak reálné, že bych i uvěřila tvrzení, že se toto stalo.
Asi bych to nechtěla číst večer, někde v chatce u lesa. Ale já jsem docela strašpytel a takové věci čtu raději za světla a z pohodlí domova, kde mám alarm a snadno ovladatelné hafany.
Kateřina píše skvěle a v závěru Vás nutí otáčet jednu stránku za druhou, dokud nedojde k vyvrcholení, které pro mě bylo uvěřitelné :-)
Takže DOPORUČUJI!

08.06.2023 5 z 5

Nenávidím, milujem Nenávidím, milujem Zuzana Bilavská

Dnes tady mám další jednohubku.
Nenávidím, milujem. Od slovenské autorky Zuzany Bilavské:
Milujem ťa, chcem ťa???
Spisovatelka Sára dobývá kariéru v Americe. Jak už to tak bývá, magický trojúhelník (zdraví/kariéra/láska) i v tomto příběhu není v rovnováze. A tak přichází na řadu Staton se svým tajemstvím. Hra se může rozjet!
Zuzka má specifický styl a v knize udržela jemné erotické napětí. Pěkná romance na dovolenou, která prostě nás ženy dojme.

Mala by si sa mať viac rada. Skrýva sa v tebe krása, ktorej musíš dať slobodu. Nechať ju, aby skončila s tou nenávisťou. Ty si zaslúžiš iba milovať a rovnako byť milovaná.

Krásná slovenština, ze které tyto slova zní tak... jemněji :-). DOPORUČUJI!

08.06.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

(SPOILER) Míšo!! Míšo!!! Kde mám další knihu?!

Jak začít. Snad mým oblíbeným citátem:
Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny. Albert Einstein

Když jsem se do knihy začetla, vzpomněla jsem si na mé mládí, kdy mě (potažmo asi jako každou mladou dívku) přitahovalo zlo, démoni i samotný Satan. Název knihy nemohl být tedy trefnější pro tuto fantasy dark romanci a vytvořený svět - občas parádně zvrhlý! (No jen se smějte, dnes jsem už v tom věku, kdy se mi líbí i ti hodní).
Míša píše skvěle, jde přímo bez zbytečné vaty a rovnou na věc. Vtahuje čtenáře do děje a nutí číst dál, až...
Mladinká Mesilie žije ve světě budoucnosti, který však lidstvo vrátil existenčně o několik století zpět a lidé žijí pod nadvládou špatného krále a temného prince, syna Kardase. Ten si naši neposkvrněné hrdinky všimne a ta... já asi neumím recenzovat, abych neprozradila více tak, abych nespoilerovala.
Každopádně, to s tím spodním prádlem bylo pěkně ujetý! Více se musíte dočíst!

07.06.2023 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Lucie Srňánková rozhodně překročila mantinely a napsala erotickou knihu, která by i v zahraničí patřila mezi bestsellery!

Nenávist. Opovržení. Vášeň. Touha. Dominance.
Těch přísudků bych mohla napsat celou řadu. Drzá Míša a nadřízený arogantní Adam. Jejich trnitou cestu k srdci jsem si vážně užila. Lucka nás hned na začátku posadila s rozpaky do křesla-co bychom na místě Míši udělali my. Žalovat? Neee, to by byla přece škoda! Já tuto knížku miluju!
Odvážná podřízená v nás tak vyvolala zvláštní pocity. Z erotických scén - no upřímně - manžel je nadšený, když takovéto knihy čtu. Lucka však nezůstala jen u klasické mokré knihovny, ale zakomponovala super děj a zápletky, které jsem nečekala. Navíc, Lucie píše vážně poutavě a co jsem si s ní psala, máme se na co těšit.
Rozhodně se těším na další knihy a peprnou beletrii Ano, pane řediteli! DOPORUČUJI!

07.06.2023 5 z 5

Iba desať dní Iba desať dní Michaela Brnková

Michaela Brnková a jenich Iba desať dní sice nepatří k vrcholnému dílu a já ho četla už poměrně dávno, ale přesto jej chci vyzdvihnout-tuto knihu moc často nevídám recenze na IG a podle mého názoru je to opravdu škoda. Protože Míša mě dokázala s každou knihou nějak upoutat pozornost.
Oslňující příběh zasazený do slovenského venkova. Alenu jsem si oblíbila, za to Danielu-jak obrovský kontrast v jednom prostředí a přitom mi tak blízký.
Pak je tu Richard-ten byl prostě okouzlující od prvního setkání (ostatně, předlohu měla autorka dokonalou, jak jsme se z knihy dozvěděli). I jeho rodiče mi do příběhu parádně sedli a já jen čekala, co dalšího nám autorka naservíruje.
Všechny postavy i děj působil, jako bych byla jejich součástí, nemám jedinou výtku :-)
Smutné tajemství mezi hlavními hrdiny se odhaluje až v závěru knihy a to čtenáře nutí prostě knihu neodložit, dokud nedočte. Smekám pomyslný klobouk. Vůně jara, zpívajících ptáků a květin... mě doslova nabila.
Citlivý a emočně nabitý příběh. DOPORUČUJI!

Čarodějnice Bordelína Čarodějnice Bordelína Sandra Dražilová Zlámalová

Já miluju čarodějnice!
A taková lesní čarodějnice Bordelína! To bylo občas jako o mně. No co Vás budu přesvědčovat, už obal od bonbónů nezahodím, i když je ze super rozložitelného papíru. Veverky po nikom v lese neuklízí!
Tato vtipná a naučná pohádka, kterou navštívil brácha Puchonosodor, je nádherným příkladem proměny od zla k dobru, a to mám prostě v pohádkách ráda. A i když tuto knížku dostal můj Kikinek od babi a musí trošku dorůst do výchovných praktik, kterých je zde inteligentní formou zakomponováno do děje, dnes si zatím užívá alespoň překrásné ilustrace. A maminka, i když padá únavou, písmenka přečte :-)
Sandra má na seznamu krásných pohádek více a mě svoji tvorbou velice zlákala.

Murie Murie Rosana Zvelebilová

Nutno podotknout, že tomuto stylu buď okamžitě propadnete, nebo Vás nechá absolutně chladným. Ta kniha není pro každého. Je originální. Jedinečná. A já jen lituji, že mám pouze eknihu, protože mi u této knihy chybělo šustění papíru a vůně (možná až naivně doufám, že jsou výtisky pokřtěny zápachem ze záhrobí.

Formánka jsem hned na začátku měla chuť proplesknout, aby se svým životem něco udělal. Jenže pak byl naservírovaný ten debilní guláš a ve mně se emoce změnily o 180 stupňů. Jeho vývoj a psychologická linka byla velmi dobře promyšlena a já tak všechno prožívala s ním. Konec jsem absolutně nepředvídala (a to většinou konce odhalím).
Kniha je navíc propojena s osobitými obrázky, takže jde o takový polo-komiks, ale ta grafika úchvatně doplňuje knihu. Na chvilku jsem zavzpomínala na staré čtyřlístky, kdy jsem se těšila na ty příběhu vzadu, já jim říkala pro dospěláky, ale mívaly hlubší myšlenku a na některé jsem nezapomněla dodnes. A nezapomenu ani na MURII!
Autorka vytvořila originální dílo, které jsem zhltla za jeden večer. Pobavil. "Nasral." Vytočil. "Nadchnul!"