Misoso Misoso komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kniha sa mi páčila je to typický štýl Agathy Christie. Odporúčam.
Prajem pekný zvyšok dňa. :D

05.06.2020 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Už v poradí tretí diel zo série Harryho Holea, hádam najlepšia kniha zo všetkých troch spomínaných kníh. Tentokrát tu máme dve dejové linky, prekvapivo, to celej knihe dodalo "šmrnc" a akciu, ktorá predchádzajúcim knihám chýbala. Okrem vyriešenia tohoto prípadu budete prežívať ďalšie životné etapy hlavne postavy, vyšetrovateľa Harryho Holea. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

11.06.2022 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Veľmi silný príbeh, pre mňa to bolo ťažké čítanie ale nesmierne skľúčujúce až úzkostne u mňa to dokonca vyvolalo stavy depresií. Obdivujem Vrbu a Wetzlera a týmto pozdravujem hore :). No ja by som to nedokázal tá predstava ma až skľučuje, keď si uvedomím, že ak by sme žili pred 100 rokmi, tak mnohí z nás by museli ťažko pracovať, nehovoriac o "nepohodlných" ľuďoch pre Nemcov. Títo ľudia kráčali po rovnakej zemi pili rovnakú vodu a jedli to, čo bolo vypestovane na tej istej zemi ako my, dýchali ten istý vzduch. Tá predstava je pre mňa veľmi sklúčujúca, až úzkostliva.
PROSÍM PREČÍTAJTE SI TÚTO KNIHU. Prajem pekný zvyšok 3. adventného týždňa a dúfam, že sa toto nezopakuje:( . :)

15.12.2020 5 z 5

Na smrť Na smrť Jozef Karika

Silný príbeh dvoch kamarátov, kniha sa nedá prestať čítať, je veľmi sugestívna, ale verne zobrazuje realitu, ktorú mal autor vynikajúco podchytenú. Som hrdý na to, že autorom je Slovák, pán Jozef Karika a zároveň som rád, že mi táto kniha neunikla v záplave kníh z tématikou Osvienčimu. Kniha sa mi miestami (najmä úvodným námetom, maturanti kamaráti) pripodobňovala ku knihe pána Remarqua, Na západe nič nové. Táto kniha je tak drsná, ako samotný život v Auschwitzi, možno je trošičku jemnejšia v zobrazovaní násilia, než, ako to bolo v skutočnosti. Knihu si MUSÍTE prečítať, nech vás neodradí tá hrúbka, číta sa to samo a podchvíľou budete dúfať, aby bola kniha dlhšia. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

27.06.2023 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Od knihy som očakával humorný, oddychový román, no dostal som šokujúcu spoveď. Viac, bohužiaľ, povedať nemôžem.
Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

18.01.2023 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Nová Carterovka, Carter znovu nesklamal, ba naopak opäť prekvapil nevýdaními prekvapivími obrátkami a geniálnym koncom. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

30.06.2022 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Táto kniha je geniálnym popisom Amišskej spoločnosti. No ako thriller sa mi to nepozdávalo. Určite odpoučam, pretože tá atmosféra je vážne dobrá. Páchateľa, motív som neodhadol. Určite budem čítať aj dalšie knihy od autorky. Milujem tú atmosféru.
Prajem príjemní zvyšok dňa a krásnu 2. adventný týždeň. :D

07.12.2020 4 z 5

Príjemná oddychová kniha s dávkou humoru a satiry. Odporúčam najmä na oddych určite si plánujem prečítať aj dalšie knihy tohto autora. Prajem pekný deň. :D

27.03.2020 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Skvelá kniha, Carter mapuje psychosociálny vývin jedincov dokonalo. Páčila sa mi aj zápletka, ku ktorej nemôžem povedať viac než to, že dokonalosťou a perfekcionizmom spisovateľa nejde zistiť páchateľa skôr, než v ostatnej štvrtine knihy. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

28.03.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Za mňa je táto kniha super Chris Carter znovu nesklamal. Napätím mi pripomínal Sebastiana Fitzka. Je tam pár scén, ktoré sú kruté a dosť podrobné popísané, takže som to dlho predýchaval. Ako som spomína pripomína mi Sebastiana Fitzka, a to vďaka tomu, že do posledného momentu netušíte kto, čo, kde, ako?, ale koniec vám uzol rozpletie. Mnohokrát sa sám divím ako autor dokáže napísať takýto geniálny príbeh. Určite to stojí veľa námahy, takže odporúčam ale pozor na nechutné scény!!
Prajem pekný zvyšok dňa. :D

28.05.2020 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Skvelá kniha, s podobným rozuzlením som sa hádam ešte nestretol, čiže ho možno označiť za unikát medzi mnohými knihami s podobným námetom. Hlavné i vedľajšie postavy mi pripadali reálne i keď v niektorých prípadoch to bolo pritiahnuté za vlasy. Veľmi ma prekvapila surovosť obzvlášť v prípade keď odkrývame realitu taká, aká je. Odporúčam, veľmi, prečítajte si ju ak máte chuť na "rodinný thriller." Prajem príjemný zvyšok dňa :)

09.04.2024 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opäť nesklamal, odporúčam knihy pána Cartera. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

24.03.2024 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Dokonalé, ako vždy, Chris Carter je najlepším autorom thrillerov, akého som kedy čítal. Páchateľa som, znovu, neodhalil ani motív. Dokonalo prepracovaná psychika a subjektívne prežívanie vraha. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

25.09.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Táto kniha mi, svojím spôsobom, pripomínala Dostojevského Karamazovovcoch. Podobnosť s príbehom ruského klasika sa mi pozdávala najmä vďaka vnútornej kompozícií príbehu, dramatickosťou, ale aj celkovou stavbou príbehu. Štýl písania, opisy prírody a okolia boli zaujímavé, príbehu určite nezaškodili. Túto knihu hodnotím veľmi pozitívne a kladne, prečítajte si ju a posúďťe sami. Prajem príjemný zvyšok nedeľného dňa. :)

09.01.2022 5 z 5

Kosec Kosec Neal Shusterman

Zaujímava kniha o etike a bioetike smrti a o hodnote života. Kniha je plná morálnych a etických dilem. Odporúčam prečítať každému. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

07.01.2022 5 z 5

Kvety pre Algernona Kvety pre Algernona Daniel Keyes

Kniha sa mi veľmi páčila bola komplexne popísaná, príbeh sa zakladá na človeku ktorý dosahoval IQ 68. Neskôr však podstúpil operáciu, ktorá mu zvýšila IQ. Dokázal napísať vedecké články dokázal ich aj publikovať, dokázal sa dorozumieť rôznymi jazykmi. Vedel dokonca rozprávať aj rôznym mŕtvymi jazykmi teda (napríklad semitskymi jazykmi). Neskôr sa táto jeho schopnosť, táto jeho inteligencia znížila. Jeho celkový život upadal, stal sa agresívnejším avšak nikdy nezabudol na jeho myšacieho kamaráta Algerona ktorý bol pre neho jedinečný už len v tom že obaja museli podstúpiť rovnaký zákrok, a to zvýšenie IQ. Kniha sa mi čítala veľmi dobre bola písaná formou zápisníkov. Knihu odporúčam každému, kto sa zaujíma o psychológiu, mentálne choroby. Kniha popisuje ako sa cíti človek ktorý má nižšie IQ, človek ktorý až taký múdry ale chce byť múdry a myslím si že každý z nás sa rôznych fázach tejto knihy nájde, niekto sa nájde prostriedku knihy, niekto v tretej štvrtine knihy. Túto knihu odporúčam a určite plánujem prečítať a ďalšie autorove knihy, ak vyšli v sSovenčine knihe dávam 5 hviezdičiek.
Prajem príjemný zvyšok dňa.

16.05.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Skvelá kniha, nikdy som taký zvrat nezažil (okrem Fitzka). Práve Fitzka mi to čas od času pripomínalo. Záver ma dostal, nečakal som, že to dopadne takto :D. Prajem príjemný zvyšok dňa, peknú nedeľu.

11.04.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Musím povedať, že táto kniha mi prišla "jemnejšia" ako napríklad Jediný muž. Túto knihu musíte brať ako historicko romantický román. Ale odporúčam. Určite si plánujem prečítať aj druhý diel Cilkina cesta.
Prajem pekný zvyšok dňa :D.

03.07.2020 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Kniha je geniálnym sprievodcom absurdného procesu, ktorý bol spáchný na Jozefovi K. Túto knihu si budem pamätať a oficiálne sa stávam Kafkovým fanúšikom. Jeho kniha je skvelým "mementom" na byrokratickú spoločnosť, ktorá je skvelo zobrazená a všetko speje k ešte absurdnejšiemu koncu. Kľudne a pokojne môžem odporúčať každému.
Prajem príjemný zvyšok letného dňa. :)

22.07.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Mne osobne sa kniha páčila veľmi, musím uznať, že uživateľka Arsi007 má pravdu občas to liezlo na nervy, ale kniha ako celok s pointou bola brilantná. Avšak zo všetkych "Carteroviek", ktoré som doteraz čítal bola asi najslabšia, no čo sa globálu týka skvelá kniha. Ale krutá nikdy nezabudnem na Cartrove popisy. :D
Prajem príjemní zvyšok dňa a pokojný zvyšok 1. adventného týždňa. :D

04.12.2020 5 z 5