Mišmiš Mišmiš komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak tahle knížka mě zcela dostala. Jednak se četla jedním dechem a už jsem se vždycky nemohla dočkat, až budu moc pokračovat :-) Donutila mě i přemýšlet a trošku přehodnotit pohled na svět :-) Moc krásná :-)

16.09.2015 5 z 5

Káva každé půlnoci Káva každé půlnoci Theresa Black

Knihu jsem si koupila, protože hlavní hrdinka stejně jako já miluje kávu. Nic moc jsem od knihy nečekala, spíš rozbor boje s anorexií.
Ale od první stránky mě kniha pohltila. Nebylo žádné hluché místo, kniha měla děj, spád a vždy jsem měla chuť číst dál a dál, abych věděla jak vše dopadne.
Nechtěla jsem číst zamilovaný román...a tohle je zamilovaný román.
Za mě uveřitelný děj. Moc se mi líbí styl psaní autorky. Měla jsem pocit, jak kdybych si dávala kávu s kamarádkou.
Určitě si přečtu i další knihu od autorky a k této se vrátím a ráda :-)

04.09.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

kniha se četla velmi dobře. výborně propracovaný popis fungování jatek a souvisejících obchodních partnerů.
dobře jsou popsány i změny ve společnosti.
konec byl pro mě velice překvapivý a je škoda,že hlavní postava a osobní příběh nebyl víc propracovaný.

01.10.2022 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Jako že cože??????to jako vážně?????nutně potřebuji vědět co bude dál.

Naprosto úžasná strhující kniha. Už chci další díl.

06.04.2017 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Kniha byla úžasná. Trošku pomalejší rozjezd, ale pro mě trochu překvapivé rozuzlení :-) Rozhodně je to hodně čtivé. Líbí se mi prolínání minulosti s přítomností. Zajímavě jsou vykreslené i charaktery postav.
Každopádně tolikrát jsem zatím z žádnou jinou knihou nepřejela :-D
Už se těším na další knihy od této autorky :-)

20.02.2015 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Chtěla jsem nějakou oddychovku a romantiku. Oboje tato kniha splňuje na sto procent.
Líbí se mi i styl psaní autorky, takže to určitě nebude poslední kniha. A zkusím i v originále.
Pokud hledáte romantiku,humor a hezké čtení doporučuji❤️

01.03.2024 4 z 5

Nacistova snoubenka Nacistova snoubenka Barbara Wysoczańska

za mě naprosto úžasný,silný a uvěřitelný příběh.
romantický příběh je zasazen do reálných událostí.
kniha se mi moc líbila a četla se sama.

16.07.2023 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Za mě hodně dobrá detektivka, která se velice dobře četla, jelikož měla od první stránky spád, napětí a i když jsem předem tušila konec, nemohla jsem se dočkat jeho potvrzení :-D
Určitě už se těším na další díly této série :-)

15.09.2018 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Tuto autorku mám velice ráda, ale jak je napsáno už dříve, byla pro mě tato kniha velkým zklamáním a hodně slabým průměrem.
Příběh byl takový vleklý, předvídatelný a nemít knihu do výzvy odložím ji. Připomínalo mi to klasické harlequinky.
Každopádně určitě to není od ní poslední kniha :-)

29.01.2018 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Kniha byla ze začátku zdlouhavá. Nakonec se to rozjelo :-)
Kniha se dobře četla, měla spád. Moc se mi líbila i myšlenka....zamyšlení nad vinou a trestem....
Za mě super a doporučuji :-)

17.10.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Autorka opět nezklamala. Do konce knihy jsem byla napnutá kdo zemře.
Líbí se mi styl vykreslení postav a i spád děje.
Mohu jen doporučit :-)

10.08.2017 5 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Pro mě velice zajímavá kniha. Vysvětleno krásně.

28.03.2017 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Kniha má velikou reklamu, ale raději jsem od ní moc nečekala.

Myšlenka knihy je dobrá. Líbila se mi postava T. Jen občas bylo těžké uvěřit, že by se to mohlo stát. Konec mě trochu zklamal. Čekala jsem nějaké dotažění. I když aspoň je na řadě fantazie :-)

Jinak styl psaní úžasný. Kniha se čte velice dobře.

17.07.2016 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tak nejdřív jsem myslela že knihu ani nedočtu. A teď vím, že by to byla veliká škoda.
Začátek je hodně velká nuda. Knížku jsem i odložila. Ale pak se to rozjelo a ja jí přečetla za den.
Moc hezký nápad, hezká myšlenka. A konec super.
Určitě stojí za přečtení.

29.05.2016 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Z počátku mi vadil v knize vypravěč. Trošku mě to rušilo. Naštěstí velmi záhy zmizí a objeví se jen na pár stránkách u konce :-)
Velice se mi líbil popis Londýna. Měla jsem občas pocit, že cítím i jeho pachy :-) Hezky psané.
Hvězdičku ubírám za otevřený konec. Hrozně moc by mě zajímalo, jak dopadla Sugar, Sofie i její otec.
Za mě doporučuji. Zase úplně jiný styl psaní, než jsem zvyklá :-)

16.08.2015 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Výborná knížka :-) Jen pro mě Svědkyně ohně byla prostě lepší. I když tady ten konec...to je tedy mazec :-D

09.05.2014 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

moc bych chtěla Atlase pro sebe :-)

Kniha byla super stejně jako první díl. Těším se na další čtení od autorky :-)

16.06.2024 5 z 5

Knihkupkyně z Dachau Knihkupkyně z Dachau Shari J. Ryan

Nádherný příběh jedné rodiny, který začína za války a končí v současnosti. Bylo to velice dojemné, romantické a krásné.

18.02.2024 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

velice zajímavý příběh na podkladě skutečných událostí. Bella byla velice zajímavá žena a i když se autorka snažila ji podat jako milou ženu,tak si myslím,že byla vše,ale ne milá žena. myslím,že ani jednoho muže ve svém životě nemilovala a myslím,že i láska k dětem byla spíše přáním autorky.

jediné co mi při čtení knihy vadilo,bylo přeskakování ve vyprávění postav. občas jsem nevěděla koho povídání čtu.

26.03.2023 3 z 5