Mishak Mishak komentáře u knih

Jízda Jízda Guy Adams

Na tuhle knihu jsem byla opravdu velmi zvědavá a moc jsem se na ni těšila. Velmi mě totiž zaujal její námět. Když jsem ji poté držela v rukách, byla jsem velmi zklamaná její "tloušťkou" - to jsem ještě ale nevěděla, co kniha obsahuje.

"Nemůžeš si myslet, že každá zlá událost má něco společného s námi. Jinak ti bude mizerně pořád." (str. 28)

Musím říct, že jsem od téhle knihy čekala trochu víc. Seriál neznám, nikdy jsem ho neviděla, takže mé překvapení o obsahu knihy bylo opravdu velkým rozčarováním. Postavy ani nedokážu charakterizovat. Všechny jsou mi velmi nesympatické, nepromyšlené a dá se říct, že i protivné. Co k tomu říct... Možná v seriálu vystupují a ten, kdo ho viděl, o nich bude mít jiné mínění než já.

Kniha obsahuje převážně krátké kapitoly, ve kterých se střídají zcela nahodile jednotliví vypravěči. Bohužel já na ní neshledala nic, co by mě donutilo o ní říct, že si ji chci někdy přečíst určitě ještě jednou a doporučit ji dále. To opravdu ne!

"Všichni jsme někde mimozemšťané." (str. 31)

Jazyk knihy je surový a velmi jednoduchý. Z počátku se v knize spíše ztrácíte, protože je velmi chaotická. Několik momentů se mi však líbilo (hlavně když Steve mluvil se svým nadřízeným a po několika stránkách jste se dozvěděli, že to nebyl on). Ale bylo jich žalostně málo...
Na začátku jsem říkala, že mě mrzí tloušťka téhle knihy. Po jejím přečtení musím přiznat, že jsem ráda, že je pouze takhle tenká, protože muset číst 400ti stránkovou bichli v tomhle duchu, bych asi nezvládla a brzy ji odložila.

31.03.2018 2 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Na tuhle knihu budu mít krásné vzpomínky a jednou se k ní zaručeně vrátím. Možná by stálo za to, kdybyste jí dali šanci i vy.
Co myslíte? Nebylo by fajn vidět Ilan dospívat? :) Myslím, že prostor a možnosti má autorka velmi velké. Tak se necháme překvapit.

15.03.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Na tuhle knihy budu mít krásné vzpomínky a jednou se k ní zaručeně vrátím. Možná by stálo za to, kdybyste jí dali šanci i vy.

15.03.2018 4 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Pokud sháníte knihu, u které nechcete mít ve všem hned jasno, tak je tahle pro vás určitě skvělou volbou. Myslím si, že si v ní každý dokáže najít postavu, která ho bude bavit a které bude držet palce. Stejně jako já! Zároveň vám autor ukáže zcela dokonale promyšlený svět, ve kterém se vyskytují sehirové, kteří se dokáží dorozumívat s městem a měnit ho podle svých potřeb. Bože, koho by to kdy napadlo?! Dokonalé!!!

Celý můj názor si lze přečíst zde:

15.03.2018 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Někdy se stává, že když autoři zůstávají v jednom vymyšleném světě moc dlouhou dobu, nemají nám už co nabídnout. Právě proto jsem k téhle knize přistupovala s menšími očekáváními - bála jsem se, že budu zklamaná (ze série Pekelné stroje od této autorky jsem na zadek právě nepadla), ale opak byl pravdou! Autorka mě opět dokázala přesvědčit o tom, že nám má stále co nabídnout. A že svět lovců stínů má ještě spoustu neodhalených tajemství.

15.02.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Musím říct, že autor nám naservíroval skvělý příběh, od kterého se jen tak neodtrhnete. Navíc budete neustále přemýšlet nad vším, co se kolem naší hlavní postavy děje. Pokud máte tu možnost, přečtěte si to! Nebudete litovat, pokud máte rádi tajemné a napínavé příběhy. Autor si opravdu vyhrál s psychikou hlavních postav v knize, ale i s tou čtenářovou - možná to bylo v plánu, možná ne. Ale stojí to za to!

04.02.2018 5 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Hlavní postavou a zároveň vypravěčkou knihy je chytrá a zvídavá dívka Faith, která se snaží zjistit, jak umřel její otec. Kniha vám tedy nabídne téma smrti, které je zpracováno prolínáním vědy a fantazie a upřímně, mně tohle vůbec nezaujalo. Kniha na mě působila velmi vleklým dojmem. Nedostala jsem od ní to, co jsem očekávala.

04.02.2018 2 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Sem tam občas naivní, ale pěkná oddechovka. Její čtení jsem si užila a určitě jsem ji ve vánočním čase nečetla naposledy. :) Ano, je předvídatelná, ale to k těmhle knihám prostě patří. Pokud měl příběh vykouzlit úsměv na tváři a trochu pomoci věřit v zázraky, tak splnila svůj účel.

04.02.2018 3 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Po přečtení anotace si možná řeknete: "Cestování časem? Co se na tom dá zkazit?" Věřte mi - všechno! Vzít cestování skrz dimenze, okolo nasekat slátaninu naprosto o ničem a přebalit to nádherným obalem? Ano, to je má definice této knihy.

04.02.2018 1 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Hlavní zápletku celého příběhu jsem odhalila v polovině knihy, takže jsem byla velmi naštvaná, když se mi mé tvrzení ještě potvrdilo! A já toho čekala tolik! Rozhodně ale kniha stojí za pozornost vzhledem ke svému tématu a provedení - sledovat osudy čtyř teenagerů podezřelých z vraždy? To se jen tak nepoštěstí.

04.02.2018 3 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Toužíte po knize, která vás nenechá vypnout a nutí vás hledat tajemství a detaily mezi řádky a někdy dokonce ve své hlavě? Gemina je pro vás jasnou volbou!

05.12.2017 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

" Každý si myslí, že je hlavní hrdina svého příběhu." (str. 339)

Originální, čtivé, vtipné, pěkné... Určitě vás kniha nadchne, pokud hledáte vtipně psaný příběh s opravdu malou dávkou romantiky.

13.11.2017 4 z 5

Kniha rozhodně stojí za přečtení, protože vám představí upíří tématiku zase v jiném světle - originálně!

04.11.2017 3 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

"Někteří z nás se budou na Hannah příliš zlobit za to, že se sama zabila a obviňovala z toho všechny ostatní."

Ano, Clayi, přesně takový pocit z tohohle příběhu mám i já...

01.11.2017 3 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Takže si to nakonec všechno pěkně shrňme. Máme velmi čtivou knihu, ve které se ale z velké části nic extra neděje. Jazyková forma by potřebovala sem tam trochu poupravit, aby nebyla tak krkolomná. Hrdinové mají příšerná jména, která dokáží lézt na nervy během celé četby příběhu. ALE! Autor má nepřeberné množství fantazie a musím uznat, že jsem si ji velmi užívala! A také jednu hodně důležitou věc - velmi otevřený konec, který si každý může přebrat po svém...

31.10.2017 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Je mi líto, mně kniha nezaujala a druhý díl nejspíš ani číst nebudu. Mladším čtenářům určitě sedne mnohem lépe...

19.10.2017 2 z 5

Verum Verum Courtney Cole

Pokud sháníte knihu, která vaši mysl nenechá chvíli odpočinout a chcete, aby vás konec naprosto překvapil, neváhejte a sáhněte po téhle sérii! Mně tedy rozhodně nezklamala... :)

05.10.2017 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Nenechte se odradit zmateným začátkem, protože pokud ho zvládnete přečíst, dostanete jeden z nejúžasnějších příběhů, které jsem v tomto roce četla! A to už ani znovu nechci zmiňovat jeho dokonalé do detailu promyšlené prostředí. PECKA!
Musím říct, že hlavní hrdinové měli opravdu z pr.... kliku (omlouvám se, ale jiné slovo použít nejde - kdo četl, chápe)! Ale díky jejich štěstíčku mohl vzniknout tenhle skvěle promyšlený a dotažený příběh! Smekám a někdy určitě přečtu ještě jednou. Teď už ale vyhlížím vydání druhého dílu a zkouším vlastníma rukama něco zajímavého vytvořit (jsem dost špatný materiálčik, to mi věřte - možná to chce jenom kapku potrénovat).:)

26.09.2017 5 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Pro mě byla kniha obrovským zklamáním. Napětí žádné, téma dobré, ale celý příběh by se dal smrsknout na třetinu stránek kdyby se vypustil Ninin vztah. Já upřednostňuji mnohem více akce, je mi líto...
Věřím, že si kniha své čtenáře jistě najde. Já k nim ale nepatřím a knihu ráda pošlu do světa... :)

24.09.2017 1 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Tahle série je pro mě srdcovka! A autor nás opravdu až do konce nechá čekat na absolutní rozuzlení všeho! Myslím, pane Dashnere, že vás za to bude spousta lidí milovat i nenávidět zároveň...

01.09.2017 5 z 5